Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Ölçüt olarak Zaman Çarkı’nı hedefeleyecekler bence. 3300 etiket fiyatı.

1 Beğeni

Baskı limitli olacak. Görünen ciltler kadarsa 250-300 limit olabilir. Fazlasını satabilir mi yayınevi bilmiyorum. Limit böylesi düşük, baskı da söylenen gibi kaliteli olursa fiyat 3500+ olur. İndirim olmaz etiket fiyatıyla satılır.

1 Beğeni

Set başına 4000 tl olursa ve toplam baskı adedi 300 olursa 1.2 milyon tllik bir gelir oluyor.Bence bu gelirden, giderleri vs. çıkınca yayınevi için güzel kar bırakır.Şu tarz özel baskılarda bu hesabı yapmazsam için rahat etmiyor. :laughing:

7 Beğeni

Teşekkürler @alper ve @Lucifer ; sanırım almaya değecek kitaplar değil. Yazarların gerçek olup olmadığı bile belirsiz.

2 Beğeni

Yazarların hepsine bakmadım ama sovyet dönemi yazarları. lib.ru dan bulunabiliyorlar. Galiba çocuk - genç yetişkin kitaplar bunlar.

Örneğin “Kızıl İntikamcı Grinka” yazarı

Google translate ile çevirdim. :slight_smile: Dorlion da benim gibi translate ile çeviriyor olabilir. :slight_smile:

Georgy Vladimirovich Kubansky (1907-1976) Bakü’de doğdu.
Krasnodar Bölgesi’nde geçirdi, daha sonra Leningrad’da okudu ve çalıştı.
Son yıllarında Moskova’da yaşadı. Erken yazmaya başladı, ilk hikayeler
1920’lerde dergilerde çıktı. Büyük Vatanseverliğin ilk günlerinde
savaş cepheye gitmek için gönüllü oldu, sinyal subayı olarak savaştı,
üç kez yaralandı, savaşlarda gösterdiği cesaret ve cesaret için ödüllendirildi
siparişler ve madalyalar. Savaşın sonunda Sovyet Ordusu saflarında tanıştım.
Avusturya. Terhis edildikten sonra edebi çalışmaya geri döndü. yazar
ülkemizde çok seyahat etti, ticaret ve balıkçılıkla uğraştı
mahkemeler; insanlarla iletişim kurarken, birçoğunun arsalarını ve kahramanlarını buldu.
kitabın. G. V. Kubansky’nin en ünlü eserleri buna göre yazılmıştır.
“Zararlıya Giden Yol”, “Yoldaşlarım” kitabının savaş yıllarının izlenimleri,
“Muhafız Kaptanı” ve macera hikayeleri “Nehrin Sırrı”
Semuzhya", “Başkasının güvertesinde”, “Sashok denize gidiyor” ve bir film
Kahramanlıkla ilgili hikayelerden birinin planına göre yaratılan “Cesaret”
Sovyet pilotlarının SSCB’nin sınır bölgelerindeki çalışmaları.

http://www.lib.ru/PRIKL/KUBANSKIJ/komanda_ostalas__na_sudne.txt

4 Beğeni

Bundan neredeyse eminim. :smiling_face:

6 Beğeni

Alfa sanırım bu kez Puşkin Tüm Eserleri basacak, ben mi yanlış anladım yoksa?

Yevgeni Onegin gibi manzum romanlar ve Boris Gudunov gibi oyunlar olmaz herhalde.

İş Kültür’ün Ataol Behramoğlu çevirisi gibi öykü ve romanlardan oluşacak diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Bir ara böyle bir cevap gelmişti ama külliyat olacak diye. :slight_smile:

2 Beğeni

Bandrolü alınan kitabın sorulduğunu zannettim.

Benim bildiğim Rusya’da Puşkin 10 cilt ile toplanmıştı.

2 Beğeni

Aslında bandrolde dediğin gibi külliyat gibi değil ama bilemedim ben de. Daha önce söylendiği için öyle düşündüm. :slight_smile:

1 Beğeni

Evet belki dediğin gibi külliyat başlangıcı olabilir.

Hazırda iki öykü - roman çevirisi var zaten Sabri bey’in. “Yüzbaşının Kızı” ve “Dubrovski”. Ataol Behramoğlu çevirisi olan “Yüzbaşının Kızı - Bütün Öyküler Bütün Romanlar” gibi bir kitap olur diye tahmin ediyorum.

İş Kültür Ataol Behramoğlu içindekiler sayfası. (Toplu Eserler cilt 5’in tamamını çevirmemişler )
Opera Anlık Görüntü_2022-05-21_225849_www.kitapyurdu.com

Şuradan Translate ile 5. cilte bakılabilir.

https://rvb.ru/pushkin/tocvol5.htm

1 Beğeni

Cem Yılmaz hikayesi gibi oldu :grinning: Eleman manitayı stand up’a getirmiş, salona girer girmez 20*60 koltuk, önleri 500’den satsa… Şu kadar kar vay anasını… Gel sen yappp :joy:

2 Beğeni

18 Beğeni
4 Beğeni

Ooo Levent Cinemre kaleminden Jack London öyküleri. Alınır.

7 Beğeni

Bugün bir kitapçıda inceleme fırsatım oldu. Sipariş verecektim. İyi ki denk geldi, vazgeçtim. Ebatıyla, kapak ve kağıt kalitesiyle beni hayal kırıklığına uğrattı. Ayrıca bu fiyata bu kalite olmamış. Kağıdı normalden farklı yapayım göz doldursun ama kalitesi düşük olsun düşüncesi yakışmıyor. Mevcut ekonomik durumda galiba yayınevleri ne yapacağını saşırmış durumda.

1 Beğeni

Everest’in genel anlamda kitap ebatlarını ben de pek sevmiyorum. Aynı fikirdeyim baskı çok kaliteli bir baskı değil. Standart sert kapak.

Yine de ben kişisel tercih olarak 50 TL’ye karton kapak olacağına 59 TL’ye sıvama kapak olmasını tercih ederim.

2 Beğeni

İş Kültür Jack London öykülerini tek tek basmaktan vazgeçmiş sanırım, iyi de olmuş 2100’e kadar devam ederdi yoksa. Keşke Ay Vadisi, Denizin Çağrısı, Yanan Günışığı, Macera, Alaska Kid, Oyun, Abysmal Brute, Elsinore’da İsyan, Jerry/Michael, Suikast Bürosu, Hearts of Three gibi romanlarına da el atsalar.

4 Beğeni

8 Beğeni