Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

9 Beğeni

Don Kişot 430 sayfa, yani kısaltılmış metin.

Yeni çıkan kitapların fiyatları;

8 Beğeni

Son 3 aydır aldığım en iyi haber olabilir. O fiyata ciltsiz degildir ya. Yüzde doksan ciltli bence.

7 Beğeni

Yüzde doksan üç karton kapak diyorum. Grimm Masalları da mesela ciltsiz geldi. Kendi sitesinde de karton yazıyor.

Anladım, bilgilendirme için teşekkürler. En iyisi ben o çıkınca alayım.

Karton kapak ise fiyatı epey yüksek bence.

Don Kişotun kısaltılmamış tam metin halini basan bir yayınevi var mı? Yoksa hangi yayınevini önerirsiniz?

1 Beğeni

YKY den var güzel ve tam metin bir baskısı.

2 Beğeni

Kitaplardaki zamları görmek için çok iyi bir örnek olmuş ciltli 78.7₺ karton kapağı ise 125₺ yani karton kapağını %38 indirimli olarak alsak bile ciltli halinin ancak etiket fiyatı kadar oluyor

10 Beğeni

Ciltli fiyatı 2016 fiyatı. Gayet normal aslında. Bu kitapalr ilk baskıda da pahalıydı. Benim almama sebebim de buydu hatta. Neyse darısı diger kitaplarına artık. İndirim beklemeden alıyorum ben.

@Blackheart basmış olmaları bile mucize ya. YKY basmaz diye ben anadilde almayı düşünüyordum hatta.

2 Beğeni

Tam metin ve en iyi çeviri denebilir.

1 Beğeni

@Ozgur haklısın tabi ki, önemli olan basılmış olması. Ama ne bileyim, örneğin ciltli fiyatı 100, karton kapaklı 50-60 tl civarı olsa daha uygun olurdu sanki. Sağlık olsun, artık indirim-kod falan kovalayacağız.

Yanlız dolar kitabın ilk baskısının yapıldığı 2016’da 2.8TL imiş, şu an 8.5TL. Kitabın fiyatı 80TL’den 125TL’ye çıkmış, %50 civarı bi zam gelmiş bir de cilt yerine karton kapak ile basılmış. Ülkenin durumu göz önüne alındığında çok büyük bir zam değil bence. İnşallah boyutu küçülmemiştir. DK, Umberto Eco’nun Güzlelliğin Tarihi, Çirkinliği Tarihi gibi kitaplarının ikinci baskısında hem karton kapaklı basmış hem de boyutunu küçültmüştü. İndirim, kupon mupon kullanılıp 65-70’e alınır bir süre sonra.

2 Beğeni

burada da ciltli yazıyor fiyat da etiket fiyatı

edit:üsteki mesaj farem bozuk olduğundan çift tıklama azizliğine uğradı :slight_smile:

54 Beğeni

İthaki’nin Asimov basma hızı çok iyi. Umarım aynı hız önce Robot serisi, sonra da diğer kitaplarda devam ettirilir.

14 Beğeni

geçen gün yky’ye baskısı tükenen ciltli bir kitabın yeni baskısını sorduğumda ciltli baskıların maliyetinin artık çok zorladığını ve bazı kitaplarda ciltli baskıların yenilenmeyeceğini söylemişlerdi :confused:

3 Beğeni

Sanki Robot serisinden bandrol almışlardı. :thinking: İki aya tamamlanacağı düşüncesindeyim. Bu sene epey seriler toparlandı sanki.

@cornelian Satıcı Amazon değil ve satıcı değerlendirmesi ve yorumları kötü.

4 Beğeni

Aslında ben kitapları basma hızlarından söz etmiştim. Siz benden daha iyi bilirsiniz, bazen bandrol alınır ama kitap birkaç ay sonra çıkar. Vakıf’ta bu iş gayet hızlı ilerledi.

Evet, dediğiniz gibi bu yıl seriler oldukça iyi toparlandı. Şahsen beklediğim performansın üzerine çıkıldı diyebilirim. Ancak yine de birkaç seriden (başta Kızıl Mars) hiç haber gelmemesi olumsuz bir durum.

Hocam merhaba. Bunu nerde yayınladılar? :slight_smile: Bugün de Vakıf serisi aklıma gelmişti instadan sordum İthaki’ye sene sonuna kadar çıkarmayı düşünüyoruz demişlerdi. :slight_smile: Ben de sonraki ay çıkar umarım demiştim. :joy: Güzel denk geldi.