Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

8 Beğeni

Sorunun bir kısmı kesin biziz kabul ediyorum. İşin ilginç kısmı elimde hem karton kapaklı versiyonları hem de ciltli versiyonları duruyor. Hani karton kapakları bile kıyıp ta elimden çıkaramıyorum. Hayır koleksiyonerliğe değil istifçiliğe doğru evriliyorum ona yanarım :joy:

Hepsinin aynı anda çıkarılması çok zor. Oldukça fazla seri var ve toparlanması zaman alacaktır. Vakıf için sorun her neyse ortadan kalkınca hızlı sonuçlar alındı bence daha fazla gecikmez. Dune bitti.

Yine de yeni dönemde uzun vadeye yayılacak seriler elbet var. İlk İmparatorluğun Efsaneleri, Işıkyaratan, Kızıl Mars, Drizzt eksikler, Conan ilk aklıma gelenler. Dediğim gibi bir anda çok fazla seriye başlanınca toparlanması da zor oluyor. Benim öngörüm 2022 sonuna kadar ciddi anlamda toparlanma olur ve yeni yeni seriler de gelir. Dizilerde de duraksamalar var. Unutulmuş Diyarlar duraklama devrine girdi. Bu dönemde biraz tekil ve seri tamamlamasına gitti İthaki sanki. H. G. Wells araya saplandı mesela.

Benim tek sorunum serilerin peş peşe tamamlanması. Bir anda okunacak bir sürü kitabım olmuş gibi hissediyorum. :joy:

2 Beğeni

Bu serinin zaten hali hazırda çevirileri var geçmişten kalma. Robotu benim bildiğim sıfırdan çevirecekler.

Ekleme:
ROBOT SERİSİ
1- Ölü Gezegen, Altın Kitaplar
2- Güneşin Tanrıları, Altın Kitaplar
3- Şafağın Robotları, Altın Kitaplar
4- Kurtarıcı, Altın Kitaplar

Bazı kitapların Altın Kitaplar’dan çevirisi var galiba.

2 Beğeni

Katılıyorum size. 2022 yılı bu zamanlar en azından birkaç serinin daha bittiğini veya bitmesine çok az kaldığını göreceğiz diye düşünüyorum.

1 Beğeni

Katilbot Günlükleri 5 (Network Effect) ve 6 ( Fugitive Telemetry) da bir an önce çevrilse keşke. Hiç haber var mı? Ödül de aldı Martha abla kaynadı gitti hiç konuşulmadı.

4 Beğeni

Ben basılacak diye duydum.

1 Beğeni

İthakigünlük ya da Alican Saygı Ortanca instagram hesaplarından takip edebilirsiniz hocam :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Teşekkür ederim. Takibe aldım.

1 Beğeni

Drizzt’i isteseler 1 ayda bitirirler, 22.kitaba kadar çevirileri hazır yapılmış sadece çevirmenleri yeniden gözden geçirecek ve kısa bir editasyondan geçecek. Sıfırdan çeviri yapmayacaklar ama İthaki’nin iş yapma mantığı çok yanlış, satan kitapların tekrar baskıları geç yapılır, araya abuk subuk kitaplar sıkıştırırlar, Drizzt kitaplarının az satmasının sebebi insanlar tamamlanmayacak korkusuyla hiç başlamıyor, sen bas hepsini koy önlerine, set olarak bak nasıl satılıyor. Haa binlerce satmayacak tabii ki ama insanlar almaya başlayacak korkmadan.

2 Beğeni

Hemen baktım ama, satıcı ile ilgili yorumlar çok kötü🤔

Bir kitap nadir e düştü ise yani başımı yok ve orada ise diyelim çok istiyorsanız fahiş fiyatlardan alırsınız çok zalim fiyat uygulamaları var maalesef :man_facepalming:t2::man_facepalming:t2:

Aslında birileri çıkıp bu fiyattan aldığı için fiyatlar böyle uçuyor. Bu kitabın fiyatı da malesef böyle uçtu. 350 TL’ye alanı bizzat gördüm.

Yüzyılın Bilimkurgu Öyküleri de aynı duruma düştü. 30 liralık kitabı 200’e koydular, satıldı 400’e koydular, satıldı. 600’e koydular, yine satıldı. Şimdi orijinaline 1000 küsür TL korsanına 200 TL isteniyor :slight_smile:

Bu kadar fahiş fiyatları veren çıkmazsa böyle rezil tabloları da en azında bu kadar çok görmeyiz.

3 Beğeni

Umarım ellerindeki tüm Orwell eserlerini böyle bez cilt olarak basarlar. Ben özel baskı istemiyorum arkadaş. Uygun, ciltli yazar kitaplığı istiyorum.

14 Beğeni

George Orwell ciltlileri için Can Yayınları epey geç kaldı. Telifler varken karton, telif bitmesine yakın özel baskılar, telif bitti şimdi de ciltli :smiley:

5 Beğeni

27 TL hadi olmadı 29 TL olursa belki alırım. :slight_smile:

@MelihAntepli Ayfer Tunç var biz de onu alırız. Hem iş Kültürün cilt sırtlarına at nalı gibi yazdığı dizi numarası da yazmıyorlar.

4 Beğeni

Conan kutulu baskı görünüm olarak bundan daha hoş.

Keşke numara olayını bıraksa İş Kültür. Ben de rahatsızım o konuda ya da HAY gibi roma rakamıyla yazsalar daha güzel olur. Göze batmıyor en azından seri eksik diye :joy:

4 Beğeni

Bende Ren’e karşı büyük bir önyargı var baskıları kaliteli mi çevirileri nasıl bilenler cevaplayabilir mi?

1 Beğeni

@Bunn-Y nerelerdesin güzel insan? Bir Conan müjdesi bekliyoruz :slight_smile: Ren’le felan uğraştırmayın bizi nolur :slight_smile:

2 Beğeni