Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Çıksın da gerekirse taksite bölerim sorun değil. Yeter ki gelsin artık.

2 Beğeni

Mustafa Bey’den 4 dizi hakkında bilgi sitemiştim;

Gelen bilgi;

Dizilerin durumu şöyle:

TOLSTOY: Edebi eserleri 14 ciltle bitti. 6 cilt de günce, mektup, deneme vb işlerinden örnekler basarak 20 ciltte tamamlayacağız.

SLem: Bütün eserlerini yapıyoruz. Editörümüz Berna Kılınçer hastalandığı için biraz aksadı ama Solaris’in Lehçeden yapılan çevirisini hazırlıyoruz şu an.

PKD: Ubik ile devam ediyoruz. Bütün edebi eserlerini yapacağız. Adlandıramadığım denemelerinden de bir örnek cilt yapma niyetindeyiz.

JV: Neredeyse bütün çevirileri bitti. Editörümüzü başka bir şehre kaptırdık. Biraz yavaşladık o kadar. Verne’i seviyoruz. Bırakmayacağız.

15 Beğeni
13 Beğeni

10 Beğeni
11 Beğeni

https://www.eganba.com/aglaya-aglaya-olduk-anam-bacim-kitabi-mustafa-ciftci
https://www.eganba.com/poyntondaki-ganimetler-kitabi-henry-james

10 Beğeni

4 Beğeni

değiştirmişler kapağı :slight_smile:

7 Beğeni

Ekran görüntüsü alan oldu mu?
Düzenleme: Tamam buldum.

2 Beğeni

Sitede o işi kolaylıkla yapmışlardır muhakkak.
Acaba Yahya Kemal kapaklarıyla bastılar mı :slight_smile:

2 Beğeni

Alfa’dan Philip Kerr’in son Bernie Günther macerası.

9 Beğeni

Türk Edebiyatı Klasikleri 1 - Sabahattin Ali - Cumhuriyet Seçkileri - Ataol Behramoğlu Seçkisi

Sabahattin Ali’nin öykülerini yıllar sonra yeniden okurken, zihnimde acıtan gerçekçilik sözcükleri oluştu.

Bütün öykülerinde değil, fakat özellikle köy, köylü, yoksulluk ve yanı sıra da kadın konularını işlediği öykülerinde acıtan bir gerçekçiliği var. Bunlar okuru keşke öyle olmasa diye düşündüren, fakat kaçınılmaz olarak da adım adım acıtıcı sona hazırlayan öykülerdir.

Sabahattin Ali büyük yeteneğinin evrensel boyutlara ulaştığı bir olgunluk çağında, 41 yaşında, hiç kuşkusuz dönemin siyasi polisinin alçakça tuzağına düşürülerek katledildi.

Toplumsal yaşamımızın en kanlı, en karanlık bir sayfası olmasının yanı sıra edebiyatımızın bu onulmaz acısının hesabı, üzerlerinde bu cinayetin laneti olanlardan her zaman sorulmaya devam edilecektir.

Ataol Behramoğlu

Heidegger biyografisi yayınlamış Alfa

Heidegger - Almanya’dan Bir Usta

Martin Heidegger, 20. yüzyılın en etkili filozoflarının başında gelir. O olmaksızın Sartre’dan, Foucault’dan ya da Frankfurt Okulundan da bahsetmenin kolay olmayacağı, üzerinde hemfikir olunan bir görüştür. Buna karşılık, Hitler yönetimiyle kurduğu ilişki Heidegger’i aynı zamanda en sert eleştirilerin de merkezine oturtmuştur.
Rüdiger Safranski’nin elinizde tuttuğunuz çalışması, Heidegger’in yaşamını onun felsefi gelişimi, dostlukları, hırsları, geri çekilmeleri ve yüzyılın olayları temelinde ortaya koyuyor. Kitapta Heidegger’in Herakleitos, Platon, Kant gibi filozoflar üzerinden gerçekleşen felsefi gelişiminin, Almanya’nın I. Dünya Savaşı yenilgisi sonrası muhafazakârlığa olan trajik yönelimi paralelinde anlatılması Heidegger’e ilişkin çok yönlü ve bütünsel bir kavrayış imkânı sunuyor.
Safranski’nin çalışmasının belki de en özgün yanı, Heidegger’in hayatının ve felsefesinin âdeta Almanya’nın hikâyesinin, iyi ve kötü, ihtişam ve körlük gibi iç içe geçmiş özelliklerini taşıdığını yetkinlikle ortaya koyabilmesi.

6 Beğeni

22 Beğeni

Kapsül de unutuldu diye düşünmeye başlamıştım.

6 Beğeni

Yeni kapsül gelmesi güzel ama kapağı beğenmedim. Logo olmasa kapsül serisinden olacağı aklıma gelmezdi. Diğer kapakların yanında çok sırıtıyor.

Orijinal kapağın benzeri -ki onu da pek beğenmedim - ama bizdeki
SAR-
MA-
ŞIK
biraz fazla yer kaplamış :confused:

6 Beğeni

Unutulmuş Fantastikler de adının hakkını veriyor.

5 Beğeni

:slight_smile:

Sözde yaz aylarında seriden bir kitap gelecekti. Kış geldi kitap gelmedi.

7 Beğeni

O seri miydi. Ben onu yedi kitap bastılar bitti sanıyorum. :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Maya Kitap Mitolojik Kitaplar Dizisi 8. kitabı Güneş Mitleri

6 Beğeni

10 kitap olacak diye geçiyordu.

3 Beğeni