Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Bir süre önce yeni serileri toplu bir şekilde tanıttıklarında devam kitapları hakkında ben de şikayette bulunmuştum ki İthaki yeterince sabıkalı bu konuda. Şu an Işıkyaratan ve İlk İmparatorluğun Efsaneleri serilerinin devamını bekliyorum şahsen ama Malazan özelinde uzun süredir beklediğimiz bir haberin ardından yapılan yorumların çoğunluğu heves kırıcı olunca ufak bir tepkiydi yazdığım. Yine Malazan özelinde İthakinin bu seriye özen göstereceğini düşünüyorum. Ayrıca risk aldılar böyle bir seriye başlayarak takdir ediyorum açıkçası. Belki de bu kadar bekledik ama okuduktan sonra biz beğenmeyip devam etmeyeceğiz.(umarım öyle olmaz)

6 Beğeni

Yazıldıysa affola, gözden kaçırmışım. Malazan serisi kaç kitaptı.

Ana seri 10 kitap.

1 Beğeni

Verilen aralıklarla çıkacaksa tamamlanması epey vakit alacak o zaman. Seri bitmeden girmek mantıklı gözükmüyor. Bittiği zaman ne edisyonları çıkacak kim bilir.

2 Beğeni

Vallahi ben çıktıkça alacağım çünkü almaz da beklersem yayınevine seriye devam etmemesi yönünde haklı sebep sunmuş olurum. Ayrıca (şimdilik) ciltli olmayacak diye birkaç kez de yazdı Bunny.

Yine de Dune gibi bir durum olursa, satıp ciltliye geçersiniz olur biter. İş Bankası da yaptı benzerini sonuçta.

8 Beğeni

@Bunn-Y Scalzi kitaplarını editörlere soracaktınız, haber var mı acaba?

1 Beğeni

Sabah gelebilecek potansiyel mesajlardan birisi:

Bu kadar okunmamış mesaj görünce Malazan çıktı sandım. Aaa, hakkaten Malazan çıkmış. :slight_smile:

16 Beğeni

Malazan diye geldim harbiden oymuş şimdi gidiyorum.

5 Beğeni

Çekilişe katılmak istiyorum :slight_smile:

4 Beğeni

Barış Zeren çevirisi ile “Biz” geliyor.

Sisler Bulvarı şiiri ile paylaşıma renk katayım. :slight_smile:

12 Beğeni

Bu seçki erkeklere, erkeklik dünyasına ilişkin yalnızlıkları konu edinen, “erkek yalnızlığının” evrensel ölçekte paylaşılabilir yanlarına değinen öykülerden derlendi. Kendisine öğretilmiş erkekliğin içinde tutuklu kalmış, bir türlü bunun dışına çıkamayan erkeklerin farkındalık bilinci taşımayan yalnızlığı en yaygın yalnızlık çeşitlerindendir. Bu nedenle seçkide erkeklerin içine kıstırıldıkları koşullara izdüşümler içeren öyküler bulunmasına özen gösterdim.

Erkekler Yalnızlıklar ’da farklı kuşaklardan yazarların farklı sosyal kesimlerden ve sınıflardan erkeklerin kendilerine özgü dünyalarına ışık düşüren öykülerini okuyacak, bunlar arasında yatay ya da dikey koşutluklar kurabileceğiniz yalnızlık durumları bulacaksınız.

— Murathan Mungan

İÇİNDEKİLER

Önsöz • Murathan Mungan
Hiçbiryer Barı • Kadri Öztopçu
Balık Kraker • Melisa Kesmez
Burjuva • Sibel K. Türker
Nasıl Dinlenilir? • Mehmet Günsür
Havuçlu Pilav Meselesi • Tarık Buğra
“Su Kırılıyor Adnan” • Ayşegül Çelik
Kısa Yol Yolcusu • Pınar Kür
Deniz Feneri • Başar Başarır
Kadın Hikâyeleri Yüzünden • Ayfer Tunç
Suskun • Behçet Çelik
Remzi Bey • Türker Armaner
Âdem’in Yüzü • Neslihan Önderoğlu
Kadınların Gölgesinde • Murat Gülsoy
İs Mürekkebi • Türker Ayyıldız
Evde Bekleyen Biri • Polat Özlüoğlu
Kapının Cümle Halleri • Murat Özyaşar
Sarhoşlar • Vüs’at O. Bener
Hayat Ne Tatlı • Memduh Şevket Esendal
“Gene Gelirim…” • Ahmet Büke
Yalnızlık Bana Yasak • Oktay Akbal
Dostlukların Son Günü • Selim İleri
Kiralık Oda • Mehmet Bilâl Dede
Vasati 40 Yaş • Ömür İklim Demir
Üstü Kalsın • Cemil Kavukçu
Ölüm Gölgesi • Necati Cumalı
Yaşlılığın Tehlikeleri • Ayşegül Devecioğlu
Merhaleler Cemi • Uğur Nazlıcan
Dr. Banu Alkan • Ahmet Güntan
Karafatma • Doğu Yücel
Bir Dijital Yerli Gencin Yalnızlığı • Onur Çalı
Yazar Biyografileri
Öykülerin Künyeleri ve İzinler

Liste fiyatı: 52.00 TL - 280 s.

https://www.metiskitap.com/catalog/book/36990

7 Beğeni

2022 yılında devamının gelmesini planlıyoruz.

7 Beğeni
  1. ve 4. kitap yeni kapak, 2 ve 3. kitap eski kapaktı bu seride sanırım. 2 ve 3ün yeni kapak halleri de basılır mı? Gerçi tükenmediği için basılmaz galiba :confused:
1 Beğeni

Şimdi sevgili dostlarım birkaç bilgi verip kaçacağım tekrar.
-Öncelikle Poppy War ciltli olmayacak. Kitabın yayımlanmasına az kaldığı için bu kesin bir bilgi olarak yayılabilir. Ciltli bekleyenler bizi affetsin.
-Malazan’ın ciltli olup olmayacağı konusuna gelirsek henüz belirsizlik söz konusu. Bu belirsizlik de bizden değil, piyasadan kaynaklanıyor. Ocak ayında dolar 20 TL olursa kimsenin ciltli beklememesi için ekstra bir bilgi vermeme gerek yoktur diye düşünüyorum. Sevgili satış departmanındaki çalışma arkdadaşımdan alıntı yapacak olursam “Artık iki cilt arasına bir sayfa koysan 30 TL maliyet tutuyor.” Varın siz yapın hesabını.
-Son olarak Malazan’ın üç kitabı arasındaki tarih aralığının fazlalığı konusuna gelmek istiyorum. Her ne kadar bu süre oldukça uzun gibi gözükse de Malazan’ın çıkma aralığına Poppy War, Robot Serisi, yeni çizgi romanlar, yeni korku kitapları, yeni mangalar, yeni Japon klasikleri, yeni korku kitapları gibi şeyler girince bu süre çok daha kısa gelecektir. Şahsen ben gelecek sene hangi kitabı tanıtacağım diye şimdiden panik olmaya başladım. :grinning_face_with_smiling_eyes:

55 Beğeni

:slight_smile:
Biz de hangisini alsak aklımız diğerinde kalacak diye panik halindeyiz. Azar azar gelsinler. :slight_smile:

16 Beğeni

Hocam, Scalzi’nin Sendrom kitabı tekil mi yoksa devam kitapları var mı? Bilginiz var mı?

Şimdilik 2 kitap ve bir ara kitap galiba.

Ekleme: Ara kitap dediğim, tam olarak ara kitap değilmiş. Şuradan İngilizce bilenler ücretsiz okuyabilirmiş.

1 Beğeni

O zaman toplamda 2,5-3 kitap diyebiliriz :slight_smile:

1 Beğeni

İkiye bağlayalım. Ayağımız alışsın. :slight_smile:

1 Beğeni

Tamam olur sizi mi kıracağız :slight_smile:

1 Beğeni