Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Yine tepki gelebilir ama yazmak istiyorum. Evet, malzemelerin fiyatları sürekli artıyor. Evet, yayınevleri zor durumda. Evet, fiyatlara yansıtmak zorundalar ama yalnızca cilt ve şömizin maliyeti kitap başına 100 TL mi? Karton kapaklısı da yeterince pahalıyken ciltlisinin iki katı olması beni şaşırttı doğrusu, en azından 150 olabilirdi.

21 Beğeni

Ciltli ve karton kapak arasında başka bir fark var mı? Kitabın kapağında Anomandaris Dragnipurake’i görmeyi belediye logosuna tercih ederim şahsen :sweat_smile:.

4 Beğeni

Basit bir örnekle desteklemek istiyorum.

Ciltli 150, karton kapak 120 etiket fiyatı. İndirimler ile birlikte aradaki fiyat farkı 19 TL ye iniyor.
Aynı şekilde bu iki kitaba da %50 indirim uygulandığı taktirde fark 15 TL ye düşüyor.

13 Beğeni

Karton kapaklısı 100, ciltlisi 200 TL değil miydi? Biri 50, diğeri 100 yapıyor %50 indirimle.

1 Beğeni

Yok benim verdiğim örnek Özel Hayatın Tarihi üzerinden. Onun fiyatları üzerinden değerlendirme yaptım. Bu iki kitap arasında ciltten kaynaklı bu kadar az fiyat farkı var iken İthaki’de bu oran niye iki katına çıkmış ona değinmek istemiştim.

4 Beğeni

Ben yanlış anlamışım, kusura bakmayın. :sweat_smile: Bu kitaplar deyince ben de Malazan’ın karton kapak ve ciltlilerinden bahsediyorsunuz sandım.

3 Beğeni

Rica ederim önemli değil. Alfa ciltli iki kitap arasında fiyat farkını 30 TL tutmuş iken İthaki niye 100 TL fark uygulamış ben de anlamış değilim. Yavaş yavaş pegasus mu oluyor ithaki. :roll_eyes:

10 Beğeni

Değil mi hocam ya? Süper gitmez miydi ilk cildin kapağına. Ahh ah, düşüncesi bile güzel.

Mesela şunlar

image

8 Beğeni

Sen hayırdır böyle mantıklı mantıklı konuşuyon :slight_smile: @alper ne diyon bu arkadaş çok düşünmeye başlamış :slight_smile:

5 Beğeni

Farseer serisinin karton kapaklı ve ciltli setleri arasındaki düşük fiyat farkına da çok şaşırmıştım ve takdir etmiştim ben doğrusu. Keşke bütün yayınevleri bu şekilde adil fiyatlar uygulasa. Sonuçta biz de bu ülkede yaşıyoruz ve en az yayınevleri kadar biz de yaşanan ekonomik sıkıntının tam ortasındayız.

2 Beğeni

Kendimce kapitalist sistem eleştirisi yapıyorum. :grinning_face_with_smiling_eyes:
Şu sıra Vedat Türkali’nin Bir Gün Tek Başına’yı okuyorum. Biraz onun da etkisi olabilir.
Bu arada kancaya adam asmayı bir kenara bırakıp aramızda olmanız çok güzel efendim. :grinning_face_with_smiling_eyes:

4 Beğeni

En son Alper’i asınca rahatladım. O sistemi hiç deme sabahtan beri abartmıyorum 4 saattir Alper’le yazışıyoruz. Aramıyor da yazıyor, beynimi yedi yok kapitalizm yok romantizm :slight_smile:

5 Beğeni

@alper ne diyorsa benim yerime altına imzamı at. :grinning_face_with_smiling_eyes:
İnsanlık onuru dolara endeksli kağıt ücreti politikasını yenecek.

4 Beğeni

Ne dediğini anlamıyorum diyorum yine de anlatıyor. Ben de gidip şimdi ciltliyi alacam sisteme teslim olacam :slight_smile:

5 Beğeni

Şunu demek istiyor.

12 Beğeni

Düğün pastasına benzettim ben :joy:

2 Beğeni

Alfa’nın bütçesi İthaki’de olsa onlar da benzer bir fiyat politikası izlerlerdi. Yayınevlerinin gelirleri, sermayeleri, falanı filanı birbirlerinden farklı oluyor bildiğiniz gibi. Banka kökenli yayıncıları saymazsak Alfa grubuyla kimse yarışamaz fiyat konusunda.

4 Beğeni

Malazandan bağımsız farkın az olmasının bir sebebi de Alfa’nın karton kapak olması gerekenden pahalı bence. :slight_smile:

5 Beğeni

Alfa aslında pahalı bir yayınevi ama çok fazla kimsenin almadığı kitaplar bastıkları için göze batmıyor.

4 Beğeni

Malazan ciltli kapağı hiç beğenmedim. Bu minimal tarzdan oldum olası hoşlanmıyorum. Umarım başka fantastik eserlerde bu tarzı kullanmaz İthaki. Ben karton kapak sipariş vereceğim.

Bu arada @isos81’in eklediği kapaklar oldukça güzelmiş.

5 Beğeni