Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Aynen öyle. Ciltsiz pahalı olunca sanki ciltli ucuzmuş algısı oluşuyor :sweat_smile: Ciltsizleri 80-90 bandında olmalıydı.

2 Beğeni

Dün D&R mağazasından Gilles Deleuze- Bergsonculuk kitabını aldım. Daha önce Otonom Yayınları’ndan çıkmıştı 43 liraya satılıyordu, Alfa ise 25 liraya satıyor bu kitabı.

Mesela Don Quijote ciltlisi 125, kartonu 75. Aradaki fark normal, bütün kitaplar için geçerli değil ciltli-ciltsiz fiyat farkı mevzusu.

1 Beğeni

Çok pahalı yahu. Aradaki farkla 2 kitap daha alınır. Ben iptalim :smile:

1 Beğeni

Mesela bkk minimalist kapaklarını seviyorum ben( Yeni Güneş Kitabı hariç, o kapaklar çok kötü bir kere daha söylemiş bulunayım). Fırtınaışığının ilk baskılarındaki minimalist kapaklar da çok iyi bence. Ama Malazan 1 ciltli kapağını maalesef ben de beğenmedim, fiyatı da tuzlu olunca karton kapak tercihini yaptım.

1 Beğeni

Karton’un kapak görseli İthaki’nin son birkaç yılda gördüğüm en iyi kapaklarından, açıkçası hayran kaldım.Şu güzelim kapak görselini ciltli baskıya da aynen uygulasalar ne olurdu ki…

26 Beğeni

Bence bakış açısı yanlış. Ben İthaki’nin kartonu ucuz tutarak veya kâr oranını az tutarak daha çok kişiye ulaşmasına sebep olurken ciltli fiyatlarda da bu açığı kapatmaya çalıştığını düşünüyorum. Zaten ciltli mantığı da biraz böyledir. Yani eğer Alfa mantığı gideceksek ciltli 150, karton da 130 olurdu ve böylece karton 65 liraya gelecekti. 50 liraya denk getirerek bir nebze de olsa okuyucu düşünülmüş gibi geldi. Üstelik Alfa çoğunlukla yüzde 35 satan bir yayınevi ben ilk kez geçen yıl yüzde 50 gördüm vallahi Alfa’da.

7 Beğeni

Karton 100 TL etiket. Bana çok ucuz tutulmuş gibi gelmedi. :slight_smile: Zaten ucuz tutmasa demek 150 filan olacakmış karton baskı.
Ekonomi allak bullak biliyorum ama yine de dediğim gibi 100 TL etiket ucuz tutulmuş gibi gelmedi bana.

6 Beğeni

Yeni kitapların hepsi neredeyse bu fiyatlarda. 712 sayfa az değil. Piyasa ciddi çok kötü. Bu konuya yine enine boyuna açıklamak istemiyorum kendi adıma çok yoruluyorum. Hepimiz farklı düşünmekte özgürüz. Ben gözlemlerime göre böyle düşünüyorum. Elbette sen de öyle düşünmekte özgürsün. :slight_smile:
Önümüzdeki aylarda bu karton-ciltli pergeli daha da açılacaktır.

8 Beğeni

Yok ya ben yine ısrarcıyım. :grinning_face_with_smiling_eyes: :grinning_face_with_smiling_eyes:
Ben de sağlıklı düşünme kabiliyetimi yitirmiş olabilirim bu konularda. Tatsızım keyifsizim. Kindle çok güzel bir olaymış bu arada.
Bu arada set bittiğinde demek 2000 TL etiket olacak. Bir yandan da onu düşünüyorum.
Herkese iyi haftasonları. Ben izine çıkıyorum. Artık haftaya cepten filan takip ederim siteyi.
Alfa %50 girince bi dürterseniz sevinirim. :slight_smile:

2 Beğeni

Acaba iç kapakta aynı çizim mi var? Belki iç kapak farklıdır.

Kitaplar pahalandı. Yayınevleri ise ciltliler, seriler yayınlıyor. Gecen senelerde neredeydiniz?

13 Beğeni

Polybios’un kitabının çevrilmesine çok sevindim. Roma üzerine okurken yazara ve yazarın Siyasi Rejimler Döngüsü teorisine çok denk gelmiştim. Bizzat yazarın kendisinden teorisini okumak çok güzel olacak.

2 Beğeni

Bu seriyi toplarım. Genelde ciltli kitap alıyorum fakat bu seriyi karton kapak toplayacağım sanırım. Alfa’nın ciltli baskıları kaliteli olmuyor bence. Belki de o yüzden bu kadar düşük bir fiyat farkı oluyor sert kapak ile karton kapak arasında.

2 Beğeni

Bence çok gerekli bir seriydi. Kapaklar çok iyi düşünülmüş. Çevirmenler alanının çok önemli isimleri. Bende alacağım.

2 Beğeni

Tür olarak İş Kültür’ün HAY’ı ile yarışır bence de. Ari Çokona zirve bir isim olsa da yeni isimlere de şans vermek lazım. O seriden felsefe/tiyatro toplamamanın avantajını yaşıyorum şu an :smiley:

2 Beğeni

Dakikalar İçinde serisini merak ettim, kapağına bakınca kuşe kağıt olmasa da bol görseli renkli baskı gibi duruyor ama etiket fiyatı pek öyle söylemiyor. Düz yazılı baskı sanırım. :slight_smile:

2 Beğeni

Ebatları normal kitaplardan farklı. Dün @Leingrad paylaşmıştı, şu seriyi çeviriyorlarmış.

1 Beğeni

Uygun fiyata almak isteyenler biraz beklesin bence. Serinin ilk kitabı olduğu için karton kapaklı versiyonunu %70 indirimli satabilirler 1-2 ay sonra. Seri eserlerde böyle yapıyorlar genellikle.

İnsanı sadece alet edevat kullanan bir çeşit akıllı şempanze olarak düşündüğümüzde türümüzün olağanüstü yönünü gözden kaçırıyoruz. Etrafınıza bakın: Gördüğünüz her şeyin –kendimiz dahil– akıllı tasarımcılarıyız.

Basit taş aletlerden akıllı telefonlara nasıl geldik? Avcı-toplayıcı gruplar nasıl oldu da çokuluslu imparatorluklara evrildi? Sapiens okurları bilişsel bir devrimin –beynimizde meydana gelen çarpıcı evrimsel değişim sayesinde ilkel insanların modern bireylere dönüşmesinin– kültürel bir patlama yarattığını söyleyecektir. Gaia Vince ise Transandans ’ta modern insanın genler, çevre ve kültürün birlikte geçirdiği incelikli bir evrimin ürünü olduğunu öne sürüyor. Ona göre insanı benzersiz kılan şey bireysel zekâmızdan çok, kolektif kültürümüz. Vince popülasyon genetiği, arkeoloji, paleontoloji ve nörobilimdeki öncü gelişmelerden yola çıkarak evrimimizin dört lokomotifi olan Ateş, Dil, Güzellik ve Zaman’ın, türümüzü Homo omnis adını verdiği aşkın bir süperorganizmaya nasıl dönüştürdüğünü gösteriyor. Transandans bizleri kimliğimiz üstüne yeniden düşünmeye çağıran ve aldığımız bu uzun yolun sonunda bugün çok daha büyük ama daha yıkıcı olabilecek bir şeyin eşiğinde durduğumuzu gösteren etkileyici ve kışkırtıcı bir kitap.

“Ufuk açıcı, harikulade bir çalışma.”

TIM FLANNERY, Bilim İnsanı Ve Ölümcül Havalar Kitabının Yazarı

3 Beğeni

Kesinlikle Ciltli Malazan kapak tasarımı çok daha iyi. Ama tabi ciltsiz hali de çok güzel.

1 Beğeni