Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Ciltli demek istediler büyük ihtimal, çünkü Uyurgezerler için de koleksiyon baskı yapacaklar. Onu da ciltli çıkaracaklar.

Seri toplamda 900 sayfa kadarmış. Aylak Adam fasikül halinde basmış zaten zamanında. İlk kez denilebilir mi bilemedim.

Ben kitabı hâlâ okuyorum. Çok ilginç geldi. Melankolinin vücuttan atılan kara sıvı (balgam vs.) olduğunu filan düşünmüş eski tıpçılar. Tabii dinle bağdaştıranlar da var. Melankoli kişinin bedenine şeytanın musallat olmasıymış filan. Kötü kan, koyu kan olarak da adlandıran var. Sanırım hacamat da bu yüzden ortaya çıkacak gibi bir gidişat var. Vücuttan pis kanı aldırınca melankoliden kurtuluyorsunuz. :sweat_smile:

Yalnız din konusunda hassas olanlara tavsiye etmem. Müslümanlık konusunda ileri geri konuşuyor. Hatta hristiyanlık hariç hepsi hakkında böyle söylemleri var.

7 Beğeni

Muhtemelen dediğiniz gibi ama ciltli baskıya koleksiyon demeseler keşke.

Okurken yazarla “kavga etmek”, en sevdiğim okumalarım böyle oluyor. :slight_smile:

2 Beğeni

Okuyunca kitabın konusunu kısa bir şekilde anlatırsan çok iyi olur.

Hassasiyetten ziyade Hristiyanlık çok iyi, çok güzel diğer dinler kötü. Bunu sevmiyorum işte.

4 Beğeni

Kitabı yazan bir papaz. Kitabın içeriği nasıl anlatılır bilemiyorum pek. Melankoli sahibi bir papazın aslen kendisini iyileştirmek için o güne dek olan bütün tıbbi içeriklerden topladığı bilgileri ve kendi yorumunu içeriyor.

Falanca filanca “xyz” adlı kitabında melankolinin genetik olduğunu belirtmiş. Ben de böyle düşünüyorum. Bana göre de melankoli tıpkı filanca hastalığı gibi ebeveynlerimizden miras kalıyor.

Bu şekilde yorumlamaları var. Papaz olduğundan dolayı da ister istemez yanlı bir bakış açısına sahip.

2 Beğeni

2015’te 10 fasikül 10 TL etiket fiyatı ile satışa sunulmuş. O zamanki ucuzluğuna mı yoksa şimdiki pahalılığına mı şoka girsem, bilemedim.

https://www.yapikrediyayinlari.com.tr/red-kit-71-80-sayilari-kutusu.aspx

2 Beğeni

Teşekkürler. Okuyup beğenen çok ama bilmiyorum. Bana sevmeye de bilirim gibi geliyor. Yazarın tipini, bakışını da sevmedim zaten :grinning:

Kitap 1621 yılında tamamlanmış. Yani günümüz şartlarında değerlendirmemek lazım. Yaklaşık 400 yıl önce her şey çok farklıydı. Bazen okurken kurgu gibi hissediyorum. :sweat_smile:

2 Beğeni

Bir şans veririm. Okuyanlar genelde çok seviyor. İlahi Komedya okumuş insanım ben ne olacak :joy:

Ben anlamadım, mesajları bir yerde kaçırdım mı ne? :slight_smile: Hangi kitap üzerine konuşuyorsunuz.

3 Beğeni

Marcel Proust hakkında konuşuyoruz da sen şimdi böyle yazınca acaba onun hakkında konuşmuyor muyuz diye içime kurt düştü :joy:

1 Beğeni

Yanlış bilmiyorsam bu sadece kutusu, içinde fasiküller yok.

2 Beğeni

Proust o kadar yaşlı değil. Papaz da değil. Hatlar karıştı galiba. :slight_smile:

bence @Agape 'nin kastettiği bu olabilir.

10 Beğeni

Ben de bundan şüphe ettiğim için sorayım dedim. :slight_smile:

2 Beğeni

İthaki yenileri

17 Beğeni

@alper yazıyı okuyunca o kitap sandım ben. Dur o zaman cadı hangi kitaptan bahsediyormuş daha çok merak ettim :joy:

1 Beğeni

Aynen budur o zaman ama cadı @alper 'e Proust için yazmış gibi duruyor, bende öyle sandım ama @Agape 'nin anlattığı kitaba da bakarım bir iyi oldu :grinning:

1 Beğeni

Genel bilgiler bölümünde fasikül isimleri var ama bu fiyata kutu daha mantıklı gibi.

1 Beğeni

Bende şaşırdım din, melankoli derken sanırım Kayıp Zamanın İzinde serisinin ağır melankolisinden bahsediliyor zanettim.

2 Beğeni

Aslında başlık olarak kutusu yazmışlar ama içeriği yazınca kafa karıştırıyor. Bilmeden alabilir insanlar. :slight_smile:

1 Beğeni