Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

150/300 diyorum ben de.

Ciltli varsa ciltli tercih eden biri olmama rağmen bu seriyi karton toplamak istedim nedense. Hem kartonların kapaklar da daha güzel.

9 Beğeni

Haşhaş Savaşı’nı ben de karton kapak almıştım, ikinci kitabın fiyatı yine uçmuş. İlk kitabı 35 liraya almıştım, ikinci kitap 55 lira olmuş. 4-5 aylık bir süreçte oldukça yüksek bir artış bu.

2 Beğeni

Haşhaşı ciltli almıştım bunu da ciltli alırım. Malazan geldiğinde kombo yapalım. :blush:

2 Beğeni

Bu enflasyonda ilk kitap ciltli 150 idi şimdi ise 200 - yüzde 50 kovalandığı zaman 25 tl fark oluşuyor. Geçen süre ise 5 ay. Bence hiç saçma bir artış değil. Artık Türkiye gerçeği bu fiyatlar. Zaten 4-5 aya ayda 3 kitap çıkarılır, sonrası meçhul.

3 Beğeni

2 kitaba yüz binlik olursun :slight_smile:

3 Beğeni

Bunun üzerine ilknokta %50 indirimi de gelse ne güzel olur. İlk kitabı 35’e almıştım. 55 nasıl bir fiyat :pleading_face:

Bu arada artık sıfırdan kitaplık kurmak hayal arkadaşlar. Aldığım hiçbir kitap için pişmanlık hissetmiyorum. Tek isteğim, bunun gibi kitapların çok önceden basılmasıydı ama artık iş işten geçti. Kalite de yerlerde ama yapacak hiçbir şey yok. İşte bu çok acı. :unamused:

14 Beğeni

Israrla kitap fuarlarını beklediler basmak için. Artık fuar lafını ağızlarına bile alamıyorlar. Ellerinde hazır çeviriler de vardı oysa ki, Haşhaş’ı tamamlayıp Malazan ve Diskdünya dışında sıfır kitap almayacağım galiba. Onlar ticari düşünüyorsa okuyucu da ekonomisini düşünecek. Fiyatlar artıyor amenna, onların elinde olan bir şey değil. Ama fiyatla zıtlaşan bir kağıt kalitesi var işin sonunda. Piyasada kaos varken herkes tuttuğunu koparıyor.

10 Beğeni

İlk kitabın kapağını sevmemiştim ama bu kapak güzel olmuş.

Etiket fiyatını da ayrı sevdim 110 TL :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Valla forumu da anlamıyorum artık. Bazen etiket fiyatına laf edesimiz geliyor, bu ekonomide normal çok da şey etmemek lazım deniyor. Sonra herkes topluca bir etiket fiyatına saydırıyor. Normalimiz anormalimiz kalmamış gibi. Bildiğim tek şey bu ekonomi normalleştirilmemeli.

12 Beğeni

Fiyatların artması normal evet, her şey çok pahalı ama bizimde saydırmamız normal. Saydırmazsak nasıl rahatlayacağız? Yazık değil mi bize :smile:

2 Beğeni

İnşallah yeni çıkan her kitabın etiket fiyatı 1500 lira falan olur. :relaxed:

1 Beğeni

Ehonomi böyle giderse Malazan 5-6’yı o fiyatlardan bekliyorum :sweat_smile:

1 Beğeni

Bu fiyatlar 3. kitap için minimum tahminim olacak. Daha fazla bile olabilir.

1. Kitabı 125-250 tahmin ediyorum ben de hadi bakalım. :slight_smile:

Fiyatlar üzücü ama piyasa da bu artık.

1 Beğeni

Ben @Waxillium ’a katılıyorum. Yükselen enflasyonla artan fiyatı anlarım ama kitap kalitesinin düşmesi garip geliyor.

2 Beğeni

İthaki’nin son kitapları soğan zarı inceliğine ve altın fiyatlarına ulaşmak üzere. :smiling_face_with_tear:

5 Beğeni

Bu fiyat neymiş böyle yahu… Ben ilk kitabın ciltlisinden iki tane alıp birini hediye etmiştim kanalda. İkincisini de hediye ederim diyordum ama şimdi kendime bile ciltlisini alamayacağım galiba. Malazan’ı da böyle bırakayım hiç okumayayım en iyisi ya bir de aşırı beğenirsem? İkincisini alamayacağız belli ki çünkü bu fiyatlarla.

3 Beğeni

Malazan bence çok iyi. Neredeyse kral katili güncesi seviyesine yakın bir eser olmuş. Sen de KKG’yi epey beğeniyorsun. Kendini hazır hissettiğinde not alarak okursan alacağın keyfi katlamış olursun. Foruma da görüşlerini yazarsın üstüne spoilerlı konuda konuşur, tartışırız. :blush:

1 Beğeni

150 sayfa kadar okudum ve üslup tam bana hitap ediyor beğeneceğim gibi duruyor, okur okumaz forumda yazarım.:blush:KKG’yi de çok seviyorum gerçekten gönlümde ayrı bir yeri var.

2 Beğeni

Ben de heyecanla inceleme videosu bekliyorum (malum cümle olmadan elbette :sweat_smile:).

1 Beğeni

Bence okuma, çok fena sardı beni. Keşke biriktirip dalsaydım. Her ne kadar ilk iki kitap birbirinden bağımsız olsa da pişman oldum okuduğuma