Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Haftaya peynir ve süt ürünlerine büyük zam geliyor. Şaka yapmıyorum. Yeni fiyatları gördüğümüzde kitap fiyatları gözümüzde biraz daha da normalleşecek ama yine de Alper’in dediği gibi bu paralar verilmez.

8 Beğeni

Orijinalinden daha pahalı bir baskı olması aşırı saçma yahu. Bazen çizgi romanlarda gördük bunu (kağıt ve baskı kalitesi yurt dışındakinden daha iyiydi) ama bu kitapta öyle olduğunu sanmıyorum.

2 Beğeni

Fiyatı görünce içimdeki Angaralı şöyle dedi: ‘‘Gardaş o fiyat ne la?’’.

6 Beğeni
10 Beğeni

Kağıt kuşe, yabancı baskıda çevirmen maliyeti yok onu da eklemek lazım. Normal baskı kitaplarda bile 150 liraları konuşuyoruz. Pahalı ama şu ekonomide normal geldi bana fiyat. Alır mıyım almam orası ayrı tabi :smiley:

1 Beğeni

Alışveriş uygulamalarında görülmeye başlandı bile. 1 litrelik süt 20-22 lira, 2 kg yoğurt 40-45 lira gözüküyor bazı marketlerde. :confused:

2 Beğeni

Bunlar Türkiyede de basılmıyor. İngiltere’ye giden de Fransa’ya giden de buraya gelen de Çin’deki aynı matbaada aynı kalitede basılıyor. Hayin çayna ekonomimizi kıskandığı için üzerimizde oyun oynayıp bize pahalıya satıyor olabilir.

7 Beğeni
23 Beğeni

13 Beğeni

Yeni kitapların türlerini yazabilecek arkadaşlar var mıdır acaba…

Jim Thompson-Nüfus:1280 muhtemelen gölge serisinin yeni kitabı. Son üç kitap da “The Basics” isimli seriden çevrilmiş. Dakikalar İçinde serisi gibi farklı disiplinler hakkında kısa bilgiler içeren bir seri anladığım kadarıyla, ama goodreads’te bile çok az yorum var.

2 Beğeni

Geçen hafta dolar 14.7 idi, şimdi 16. Muhtemelen haftaya 16.7 olacaktır. Bu durumda Malazan yüzde 50 ile bile @isos81’un dediğine gelecektir. 3-4 aya sektörün tamamen kepenk kapatması muhtemeldir.

2 Beğeni

Zaman Yolcusunun Karısı bir yerden tanıdık geldi diyordum ki şu 2011’de yapılmış oylamadaki en iyi fantastik bilimkurgu kitapları listesinde vardı.

Gerçi bu listede yazar adı farklı görünüyor ama yanlış yazmışlar, Audrey doğru olan.

3 Beğeni

2-3 gün önce yeni dizi uyarlaması başladı, kaçırmamışlar gene :smirk:

Ben pek beğenmem ama epey bilinen bir film uyarlaması da var zamanında;

9 Beğeni

Epsilon reklam yapmakta ne kadar başarısızsa kitabın daha önce zaten basılmış olduğunu bir tek ben biliyorum galiba.

4 Beğeni

Bende var bu kitap, bir arkadaş önermişti zamanında, alıp okumuştum. Pek matah bir kitap da değil zaten, bilim kurgudan ziyade romantik bir şeyler. :slight_smile:

Bu arada Ölümhanesi Kapıları yine yok. Son haftaya kaldık yine. :frowning:

3 Beğeni

Bu kapağı görünce hatırladım ben de.
Çevirmen ismi de tanıdık geliyor, Temeraire serisinin ilk kitaplarını çeviren kişiydi bu yanlış hatırlamıyorsam. Okuduğumdan değil de sanki forumda bir yerde muhabbeti geçmişti.

2 Beğeni

Dün Kocaeli Kitap Fuarında ithaki yetkilisine sordum, çok bilgisi olmamakla birlikte takribi kafa kafaya fiyatta çıkacağını ve muhtemelen bu hafta duyurulacağını söyledi.

2 Beğeni
3 Beğeni

Aşırı ütopik bir fiyat. Uyku ya da Tuhaf Kütüphane gibi bir kitap gibi duruyor. Eğer öyleyse yine de fazla.

1 Beğeni