Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

2-3 gün önce konuşmuştuk. Külliyat mı yapacaklar diye.

Opera Anlık Görüntü_2022-05-24_110459_twitter.com

7 Beğeni

@alper bey rica etsem Küpüşoğlu’na Solaris’in akıbetini sorabilir misiniz? Kapağı bile hazırken neden hâlâ basılamadığını… (Benim Twitter hesabım kapatıldı da :slight_smile:)

4 Beğeni

Tweet atmak yasak değil, ne yazdığınız önemli.

1 Beğeni

Yok, aslında bir şey yazdığım da yok. Yani öyle hakaret, küfür veya hukuka aykırı şeyler yazmadım. Sadece futbolla ilgili olarak bir şahsı (Terim) eleştirdiğim için sanırım toplu halde beni şikayet etmişler. Biliyorsunuz ülkede tartışma-eleştiri kültürü pek yok. Tweet yazamadığım gibi, beğeni dahi yapamıyorum. İki üç tane yeni hesap açtım ama onlarda da durum aynı. Twitter direkt blokluyor beni. İtiraz ettim ama şikayet edilen tweetleri incelemiyorlar sanırım.

3 Beğeni

Spor yasası daha beter :slight_smile:
Umarım 6222 sayılı yasa çerçevesinde işlem yapmamışlardır. Geçmiş olsun bu arada.

1 Beğeni

Hayır hayır öyle bir durum yok :slight_smile: Sağolun.

1 Beğeni

Hepimizin tahminlerine yakın bir fiyat çıkmış. Hatta indirim bile var. Hadi bakalım var mı alıcısı? :grin: Ben karton kapak almasam düşünürdüm belki. :partying_face::woozy_face:

12 Beğeni

Karton kapak bile bana çok pahalı gelirken bu baskıyı almayı düşünmem bile imkansız. :joy: Alacak olanlara hayırlı survivorlar diliyorum.

4 Beğeni

“Ayn Rand sen mi büyüksün ben mi büyüğüm”

Şaka bir yana fiyatı görmezden geldiğimizde hoş bir baskı gibi duruyor.

3 Beğeni

Malazan’ın o kötü baskısına 200 TL veren bu baskıya 400 TL’yi güle oynaya verir.

2 Beğeni

Tekil olarak baktığımızda kaygılarımızı bir miktar aşabiliyoruz ama 10 cilt olunca :slight_smile:
Ne yalan söyleyim almak isterdim doğrusu. Bu arada kağıt kalitesi ve cinsi nedir bu baskının.

2 Beğeni

Ben almayacaktım ama yine de kararsızlığa düşüyorum ara ara sonra kendime Şahname ve Vüs’at Bener hatırlatıyorum. :slight_smile:

Kağıt türünü bilmiyorum ama bu cilt işçiliğine ivory /şamua cinsi kağıttan aşağısı anlamsız olur.

3 Beğeni

Sanırım Doğan Ülgenci’ye yaptırmışlar ciltleri, geçen instagramda görmüştüm.

Karton kapak set kitapyurdunda şuan 440 liraymış. Karton kapaklı olanları alıp bir mücellite gitseniz el işi deri yapım için kitap başına 200-250 lira civarı fiyat alırsınız bireysel olarak. Tabi 10 kitaba, hatta 2 kişi olsanız toplam 20 kitaba güzel bir pazarlık yapılabilir.

Lafı açılmışken söyleyeyim:
Yüzüklerin Efendisi için böyle bir şey düşünüyorum açıkcası. Yurtdışında gerçekten mükemmel tasarımlar var. Forumca bir tasarımı baz alıp bir mücellitle pazarlık yapabiliriz.

7 Beğeni

Kitapyurdu direk Kitap Kağıdı diyip geçmiş. Ben de o tarz bir kağıt olacağını düşünüyorum. Ayrıca Kitapyurdu dışında bu setin satışa sunulduğu başka bir kanal var mı acaba?
@alper bence Vüs’at Bener ve Şahname her an baskısı bulunabilecek kitaplar. Değerlendirme listende yer alıyorsa ben şahsen Pardayanlar’ı tercih ederdim sınırlı sayı baskı olması sebebi ile.

2 Beğeni

Tek tek olsa 3 4 yıla yayarak verir de tek seferde 4bin tl verecek babayiğit bulmak biraz sıkıntı. :slight_smile:

1 Beğeni

Üzerindeki Pardayanlar yazısı 1 yıl içinde sökülür gibi geliyor bana. Hiç beğenmedim açıkçası.

Bir ara 12 ay faizsiz 5000 TL 'ye varan banka kredisi vardı. :slight_smile:

Çok para elbette ama demek istediğim şu artık 200 TL’ ye normal sert kapak baskılar varken bu cilt işçiliği ile 400 TL olması kabul edilebilir.

3 Beğeni

Özellikle Alfa’nın son basmış olduğu 2. Dünya savaşı ile kıyaslayınca malzeme ve işçilik olarak göze daha makul gözüküyor.
Setlerden biri @Ufuk 'da diyelim.

2 Beğeni

Benim anlamadığım "gerçek deri, gerçek deri, gerçek deri, gerçek deri "diyolar ama deri o kadar pahalı birşey değil ki

200 TL’ye alacağınız 1m2 dana derisi ile rahat 8 tane kitap kaplarsınız.

2 Beğeni

Dedalus’un editörlüğü berbat denecek kadar eleştiriliyor. Özel baskı kitaplarda on kez düşünmek lazım o yüzden.

5 Beğeni