Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Japon klasikleri de basılsın tabii. Kimse basılmasın demiyor. Ancak yıllar önce bitireceğiz diyerek aldıkları serileri (Drizzt, Ejderha Mızrağı), ne bileyim Kızıl Mars, 2001 Bir Uzay Destanı serilerinin devam kitapları, Enginlik serisi, John Scalzi devam kitapları vs vs vs süründürmeleri bana göre en hafif tabirle okura saygısızlık. Birileri diyebilir ki İthaki bu serileri bitirmek zorunda değil. Doğru, değil. Ancak bu da bizim İthaki’yi eleştirmemize, hatta ağır eleştirmemize engel değil. Daha önce de yazmıştım, bir yayınevi her seride veya kitapta illa büyük kâr edecek diye bir durum yok. Kimi kitap on binler satar, kimi de bini geçmez. Bu durum bütün yayınevleri için geçerli. Ülkemizde fantastik edebiyat satışlarının hiçbir zaman büyük rakamlara ulaşmayacağı açık. Eskiden de bu böyleydi. İthaki bunu bilerek bazı telifleri aldı yani.

16 Beğeni

Benim buna aklım ermiyor. Karton kapak nasıl 400 TL etiket olur.

1 Beğeni

Üstelik baskısı öyle kaliteli falan değil. İlk duyurduklarında yanlış hatırlamıyorsam 10 ayda cilt cilt basıp bitireceğiz demişlerdi. Öyle olsa şimdiye yarı fiyatına bitmişti. Araya aylar girince fiyat katlanarak gidecek.

1 Beğeni

John Crowley’in kitabı fantastik türde gözüküyor. İthaki “Deve, Cüce” yazmış. Sitedeki en uygun isim “Little, Big”. Sitenin yalancısıyım. (Deve ne alaka??)

1 Beğeni

Sanırım bizdeki Deve - Cüce oyununun karşılığı Little, Big ismi. Kitabın diğer bir adı da Periler Meclisi imiş.

1 Beğeni

Alfadan LEM’le ve PKD ile ilgili en son hangi bilgiye sahibiz arkadaşlar?

1 Beğeni

En son benim hatırladığım bunlar var.

1 Beğeni

Başladın basmaya bitir, aksi halde yapma bu işi…kitap satıyorsun düdük değil.

1 Beğeni

Güzel bir çeviri olmuş bence. Küçük, büyük tarzı kelimesi kelimesine çeviriden daha ilgi çekici görünüyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Daha önce Bizim Hikaye dizisinden çıkmıştı. Yeni bir dizi gibi

2 Beğeni

Bu kadar çok vampir kitabı çıkacağını görünce yeni seri olacağını tahmin etmiştim ama Karanlık Kitaplık’tan çıkmasını tercih ederdim. Oradaki vampir kitapları ne olacak şimdi? :sweat_smile: Ayrıca kitap kapaklarını beğenemedim pek, vampir havası alamadım. :slight_smile:

4 Beğeni

Anladığım kadarıyla bu mini bir seri 10 kitaplık. Kapaklar da ona göre düzenlenmiş.

2 Beğeni

Şimdi seri linkinden bakınca fark ettim ben de. Mini seri olarak güzel olmuş o zaman. Kapakların birbirini tamamlaması hoş olmuş. Ayrıntıyı yeni gördüm. Ama tema rengini beğenmedim. Siyah ağırlıklı olsaymış keşke. :slight_smile:

5 Beğeni

Genelde kitapçılar çok siyah tercih etmiyor. Mürekkebi çok yiyor bu da kitap fiyatına yansıyor. Bence iyi olmuş. :relaxed::relaxed::relaxed::relaxed:

1 Beğeni

Hiç böyle düşünmemiştim. Doğru söylüyorsunuz. Bizim yararımıza. :slight_smile: Gönül isterdi ki uygun fiyat için kapak rengini bile düşünmek zorunda kalmayalım…

2 Beğeni

Adı İthaki X 2022 Vampir Kitaplığıymış. Kapaklar birbirini takip ediyor. Siz bahsetmişsiniz ama görseli de dursun burda.

resim

14 Beğeni

Tavşan Kaç’ın yeni baskısı da gelecekmiş!

1 Beğeni

Senaryoyu kitap yapıp satmacayı da keşfettiler sonunda :smiley:

1 Beğeni

Tabuttan çıkan şey ne? Yarasa mı?

1 Beğeni
6 Beğeni