Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Az önce milletvekili maaşlarının 75 bine çıktığını öğrendim. Ben alıştım bile şimdiden fiyatlara. Böyle maaşla bu fiyatlar kitaplara az bile. :slight_smile:

4 Beğeni

En uygun fiyat bu şuan.

1 Beğeni

Almak isteyen bana ulaşsın jelatininde ben 200e bırakırım

2 Beğeni
2 Beğeni

E yayınları ve Mario Puzo… :black_heart: :black_heart: :black_heart:

Ne güzel Howard basan var.

Ne hikmetse telifi düştü düşeli bir Allah’ın kulu basmadı şu Blackwood’u. 80 syf Söğütleri bastı Ithaki, daha da basan olmadı. Kara Çınar’dan da tık yok. Kimi beklediysek beklediğimizle kaldık.

2 Beğeni

Ya sormayın Blackwood olsun, Bernard Shaw olsun neden kimse basmaz aklım almıyor.

2 Beğeni

Kitap fiyatlarının sabit kalması, bizim gelirimizin artması veya bizim gelirimizin daha yüksek olması gerekir.

1 Beğeni
3 Beğeni

Vedat Milor’un son kitabı çıkmış.

1 Beğeni

REH ülkemizde bir adamın, Hüseyin Aksakal, gayreti ile külliyata dönüştü.

Yayınevlerinin belirli bir alanda klasik hale gelmiş, telifi olmayan bir yazar için riske girmek istememesi bana da oldukça ilginç geliyor.

1 Beğeni

Stefan Zweig geldi aklıma :smiley: Basmayan yayınevi kalmadı heralde. Biri riske girecek basacak ve kitap çok satacak ondan sonra diğerleri basar.

Mesela İrade Terbiyesi diye bir kitap vardı. Sadece Ediz Yayınevi basıyordu sonra ne olduysa kitap çok sattı. İş Bankası dahil herkes bastı.

Ediz’in bastığı sırada alıp okumuştum ve baya arkaik gelmişti. Sonrasında bu kadar fazla yayınevinin basmasına çok şaşırmıştım.

Olay bence satış rakamı ve kitabın ince olmasıyla ilgili :smiley:

1 Beğeni

https://www.kitapyurdu.com/kitap/tentenin-maceralari-8-kitap-takim-ciltli/638009.html&filter_name=alfa+yayinlari

https://www.kitapyurdu.com/kitap/t-s-eliot-butun-siirleri-karton-kapak/637957.html&filter_name=everest

8 Beğeni

Tenten’i dört gözle bekliyordum 2200 fiyat ürküttüü baya.
Herhalde 1 hafta 10 gün her gün açıp fiyatına bakarım.
Gözlerim alışır, yadırgamazdam bir süre sonra 40-50 arası bir indirimden alabilirim

1 Beğeni

Ortalığı karıştırmaya geldim :smile:
Önce şunu söyleyeyim burada eski olan arkadaşlar beni kısmen tanıyorlar. PANDEMİ öncesine kadar büyük bir yayınevinde çalışıyordum.
Blackwood, Howard veya telifsiz herhangi bir yazara niye girmiyor büyük yayınevleri diye düşünebilirsiniz.
Bunun temel sebebi bizim sevdiğimiz yazarların ticari olarak satmaması veya az satmasıdır.
Yayınevlerinde 2 bölüm var gibi düşünebilirsiniz aslında, editoryal bölüm ve ticari bölüm :wink:
Bir kitabın seçilmesiyle birlikte gereken her şey hazırlandıktan sonra satışa sunulur.
ticari bölüm diyeceğim ikinci kısım burada girer işe.
kar edebileceğini düşünmeleri için ortalama 2 bin ile 3 bin arası bir miktarda basılır ve satışa sunulur.
Bu kitap beklenen miktarda satılmazsa veya dağıtılmazsa
gyy editör veya editöryel ekip ne kadar istese de resmi veya gayri resmi olarak çok az sattığı ve kazanç sağlanamadığı denir.ve başka kitaplara yönelir.
Burada Hüseyin Bey’in çevirdiği kitabı çıkaran Ülgen yayınları gibi butik ve sevdiğini çıkartmak iSTEYEN YERLERİN EN BÜYÜK HANDİKAPI HER YERDE OLAMAMAK VE OKURUN DİYECEĞİ GİBİ GEREKEN TANITIMI VEYA REKLAMI VEREMEMEKTİR
Neyse kısaca başınızı daha fazla şişirmeden diyeyim maalesef bu kısırdöngüden çıkmanın yolu şu dönemde çok zor. Herkese sevdiği türde bobl bol okumalar. @Lorien_archers @annihilator @emrealper @murgul

26 Beğeni
4 Beğeni

Selamlar, bu sene için henüz planlamadım ama İzmir fuarı da geçsin, bahar döneminde konuşalım talebe göre ayarlamaya çalışayım. Yine talebe göre diğer yayın evleriyle de bağlantı kurulabilir.

6 Beğeni
1 Beğeni
4 Beğeni

Yeni kitap

Kapağı güncellenen

3 Beğeni