Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

Hahahah fiyatı güldürmese de çok sevindim :rofl:🫶🏻

2 Beğeni

904 sayfa.

4 Beğeni

8 Beğeni
13 Beğeni
11 Beğeni

Bu işin sonu yok… :slight_smile: Jack London, Çehov… gibi 50-60 sayfalık öykülerle bu seri 100 sene devam eder. :slight_smile:

Modern klasikler ciltlileri artık satın alınacak gibi değiller.

9 Beğeni

İyi ki zamanında senin tavsiyenle, Alfa’dan çıkan Çehov’un eserlerini bibliyografik olarak sıralanmış şekilde cilt cilt almışım. Çevirisi de gerçekten çok güzel…

4 Beğeni
3 Beğeni

Kırık Hayatlar’a öyle bir kapak yapmışlar ki kitabı okumasam Osmanlı’da geçen Matrix hikayesi zannederdim. :upside_down_face::unamused::unamused:

7 Beğeni

Sen mümtaz ademsin ey Neo. Mai deva mı, al deva mı?

7 Beğeni
4 Beğeni

Sel Yayınları, Jorge Amado’nun bir süredir piyasada bulunmayan kitaplarını yeniden çevirme kararı almış.
Toplumsal gerçekçi, Brezilyalı bir yazar.
https://www.selyayincilik.com/yakinda-sel-de

5 Beğeni

Cioran’ın bir kitabını da gördüm orada…

2 Beğeni

6 Beğeni

İş Kültür yenileri… Lessing, Brooks ve Reimann modern klasikler serisinde yayınlanır sanırım.

14 Beğeni

Ben de Ceyhun Atuf Kansu paylaşmaya gelmiştim. :slight_smile:

Bilgi’den iş Kültür’e geçmiş ve şiirlerine “Bütün şiirler” baskısı yapmışlar. Muhtemelen Modern Türk Klasiklerinden çıkar ama diğer kitapları - makaleleri bu seriye dahil etmezler gibi.

Yine aklıma geldi. Bedri Rahmi Eyüboğlu kitaplarının yeni baskılarını yapacaklardı. 1.1-5 sene oldu, ses çıkmadı.

2 Beğeni

Doris Lessing güzel bir haber.

2 Beğeni

İş Kültür yıllar içerisinde Attila İlhan, Bedri Rahmi, Hasan Hüseyin ve Ceyhun Atuf Kansu’nun telifini Bilgi’den almış oldu. Sıradaki Cahit Külebi olabilir.

Benim dikkatimi bir de Irina’ya Göre Şeffaflık kitabı çekti. Kitabın türü bilim kurgu olarak görünüyor internette. Henüz ana dili Fransızca’dan İngilizce’ye bile çevrilmemiş. @SoundOfSilence bizi aydınlatır belki. :grinning:

4 Beğeni

Aslında benim kitaplığımda bu kitapların çoğu baskısı var ama iş Kültür 'ün “Modern Türk Edebiyatı Klasikleri” dizisinden yaptığı ciltli baskı güzel olduğu için bu kitapları bu baskılar ile yeniden alıyorum.

Bu arada satın almak isteyen olursa diye bir hatırlatma yapayım. Ceyhun Atuf Kansu 'nun kitaplarının büyük kısmı bir seneden fazla zamandır Bilgi 'nin kendi sitesinde “kelepir” kategorisinde 5-6 TL’den satılıyor.

Ceyhun Atuf’un Bilgi baskıları da kitaplığım da var ama İş Kültür’ün yeni baskılarından Ciltli olanlar kaçmaz diye düşündüğümden, kitaplar çıkınca yeniden alırım. :slight_smile:

5 Beğeni

Portekizce yazıyor ama Brezilyalı diye biliyorum.

1 Beğeni