Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

İlk baskıya göre 100 sayfa fazlası varmış.

6 Beğeni

Çok heyecanlandım beklediğim bir kitaptı, aylardır hiç kitap okumuyorum ama bunu hemen almam lazım. Tavsiye ederim herkese.

1 Beğeni

Son kitap gelmediği için benim de bir türlü başlayamadığım bir seriydi. Artık gönül rahatlığıyla başlayabilirim.
Piyasaya çıkması biraz zaman alır muhtemelen çünkü daha önce bandrol alınanlar da henüz piyasaya çıkmadı ki neredeyse 1 ay olacak.

Sizin kitap okumamanız bizi çok kötü vurdu. Ne virdo var ne kanalda selam sabah var öylece kalakaldık. Halbuki kanal tam bir ivme yakalamıştı.
Umarım en yakın zamanda tekrar geri dönersiniz.

1 Beğeni

Pegasus bandrol alıp da satışa sunmuyor. Witcher Season of Storms kitabını geçen yıl bandrolde gördüm ama çıkmadı. Hatta ve hatta 2021 yılında bandrolünü aldıkları bir kitabı bu yıl şubat ayında, bu yılın fiyatlandırması ile çıkarttılar. Okuyucularını mı dolandırmaya çalışıyorlar anlamıyorum.
Bandrol alınan kitap basılmış kitaptır. Kitabın içinde basıldığı tarih 2021 diye yazıyor hatta ama satışa bu yıl çıktı :smiley:

2 Beğeni

Nasıl yani? Bu sene çıktığından eminmisiniz?
Season of Storms kitabı Türkçe olarak çıktı mı? Ben 8. kitap çok yakında diye bi görsel gördüm onun haricinde daha henüz kitap yok diye biliyorum.

Bandrolü aldıktan sonra o kadar uzatmazlar maksimum bu sene içinde çıkarırlar diye tahmin ediyorum.

1 Beğeni

Season of Storms kitabının bandrolü alındı ama çıkmadı bahsettiğim başka bir kitap. Bandrolü alınıp da bekletilen kitaplar var. Ben bir sürü bandrolde kitap gördüm, bunların hiç biri çıkmadı. Bahsettiğim kitabı da size fotoğraf olarak göstereyim.

Kitabın içinde 2021 yılında basıldığı yazıyor ama gelin görün ki siteler dahil, kendi hesapları dahil bu yıl şubatta çıktı. Bu yılın fiyat politikasına göre bile çoğu yayınevinden pahalı olarak hem de. Siz hesaplayın gerisini. Böyle bir şey yapmak suç mu değil mi bilmiyorum. Değilse bile kesinlikle suç olmalı.

5 Beğeni

Basım tarihlerine baktım bir umut ama devamı gelmez gibi, 2017 ve 2019. Geçen sene sormuşum hatta instagramdan fakat görüldü bile atmamışlar. :sweat_smile: Yazık olmuş dilimizde okumak isteyenler için.

@Vordue İlk kitaba biraz şans ver hocam istersen, seversen okutur her türlü. Son kitap da epub olarak çıkar aradan. :wink:

4 Beğeni

Teşekkür ederim gece gece zahmet verdim. Bir yandan sevindim en azından bandrol alınmış ama bir yandan üzüldüm kim bilir ne zaman basılır.
Ben yinede en yakon zamanda basılmasını umut ediyorum.

@Pyrewrath bize yine hüsran düştü desene hocam. Yine başlayan ama bitmeyen bir seri. Şimdi ben yeni başlayacakları seriyi neylerine güvenipte alayım?

4 Beğeni

Bu tür olaylar için yayınevlerine sosyal medyada baskı kursak belki uyanıp devam kitapları basarlar. Ya da sosyal medya hesaplarına spam da yapabiliriz.
Örgütlenmek şart.

2 Beğeni

Okuyucu için işin içinden çıkmak mümkün değil gibi hocam, almazsak satmıyor diyerek basmıyorlar, alırsak yeterince satmıyor diyerek yine basmıyorlar. :smiley: Görece küçük yayın evlerini gücüm dahilinde desteklemek adına almaya çalışıyorum ama ülkenin en büyük bk-fk yayıncısına pek toleransım kalmadı.

Sanırım yapabileceğimiz mantıklı hareketlerden birisi küçükleri palazlandırıp rakip çıkartmak. Rekabet varken çatır çatır seri basan (en azından bu konuda samimi çaba gösteren - Gediksavaşları gibi) adamlar tekiz diyerek sallamıyor bizi pek gibi geliyor bana artık.

@Seroo Bütün forum birleşsek adamların cirosunun %1i anca ediyoruz hocam, elbette denemek lazım ama pek umutlu değilim. Ne İthaki ne de Dex bana görüldü bile atmıyorlar misal. :smiley:

3 Beğeni

Hocam bu döngüyü kırmak için sanırım yayınevi falan kutmak lazım. Çünkü bugün küçük diye desteklesek rekabet var diye bassalar yarın öbür gün büyüdüklerinde kapitalizm tasması boyunlerına geçtiği zaman yine benzer şekilde “almazsak satmıyor diyerek basmıyorlar, alırsak yeterince satmıyor diyerek yine basmıyorlar.” durumu olacak.

Aslında görüldü bile atmıyorlarsa telefonla arayıp ulaşalım. Kendilerine olmazsa satış kanallarına ulaşalım.

2 Beğeni

Merhaba bu seriyi ilk kez duyuyorum .Nasıl bir seri tavsiye eder misiniz .?

1 Beğeni

Sanırım Sihrin Tonları serisinden bahsediyorsunuz hocam. Eğer onun içinse bende forumumuz üyelerinden olan @nehirthebooktuber hanımın videosunda tanıştım kitapla. Hem farklı konusu ilgimi çektiği için hemde Londrayı çok sevdiğim için ilk iki kitabı aldım ama tahmin edersiniz ki seri henüz tamamlanmadığı için başlayamadım bende.
Ayrıca 1001 kitap ve Goodreads puanları ve yorumlarını beğendim diyebilirim.

@HAKOYETO kusura bakmayın hocam dışarı çıkıyordum video eklemeyi unutmuşum. Hemen videonun başında kitaptan bahsediyor.

3 Beğeni

Evet o seri için söz ettim.Tamamdır teşekkür ederim :pray:

2 Beğeni

Ne zahmeti sorun değil. Bandrol alınan kitap basılmış kitap demektir. Bu kitaplar basıldı sadece satışa sunulmadılar, benim tahminim seçimden sonra satışa çıkacakları yönünde ama tabii 1 yıl da bekletip fiyatı abartarak da satışa çıkarabilirler bilmiyorum.

2 Beğeni

Sihrin Tonlarının da geliyor olması çok sevindirici. Sikke ve Hançer için @mit birkaç ay önce bu başlıkta sorduğumda basılmak istendiğini söylemişti diye hatırlıyorum.
Öte yandan Pegasus ilginç bir şekilde sanki Karantina döneminden bu yana hiç fantastik ve bilimkurgu basmadı, nedenini merak ediyorum aslında. Öncesinde kitapları daha hızlı çıkarırlardı genelde, en azından benim okuduklarım hızlı geliyordu.
Kitaplar gerçekten de seçimlerden sonra gelebilir, dün bir arkadaşım daha aynısını söyledi, bakalım. Bekleyip göreceğiz.

2 Beğeni

Başka çare yok. :+1:

2 Beğeni

Ötüken’in Nutuk hazırlığı varmış.

1 Beğeni

Bir PKD iki J.V

:slight_smile:

Liste fiyatları:

Havadaki Köy : 85 TL
Wilhem Storitz’in Sırrı :75 TL
DR.Gelecek : 120 TL

9786254497858
9786254497902
9786254497865

28 Beğeni

Verneler sayfa sayısı aynı ama fiyatları farklı garip.

2 Beğeni