Yeni Çıkan Kitaplar - En Yeni Kitap Haberleri

12 Beğeni

Alfa Ian Stewart 'ın bir kitabını daha yayınlamış.

Büyük Matematik Problemleri

Bu kitap, 350 yıldır ispatlanamayan Fermat teoremini yıllarca uğraşarak çözen Andrew Wiles’ın öyküsünden, Poincaré varsayımı kanıtıyla milyon dolarlık ödül kazanan, ama ödülü reddeden eksantrik dâhi Grigori Perelman’ın çalışmaları üzerinden matematik tarihinin en önemli problemlerini anlatıyor. Matematik tarihinin kimi zaman binlerce yıl öncesine giden zor problemlerini, matematikçilerin yaşam öyküleriyle harmanlayarak eğlenceli bir şekilde aktaran Stewart, bu problemlerin geleceğin bilimini nasıl şekillendirdiğini de gözler önüne seriyor.

“Stewart çok zor fikirleri çok kolay aydınlatarak, matematik meraklılarını olduğu kadar konuyla yakından ilgilenen okurları da büyülüyor.”
– Kirkus Reviews

“Büyük Matematik Problemleri hem eğlenceli hem de anlaşılabilir.”
– Robert Schaefer, New York Journal of Books

“Üretken yazar Stewart matematiği o kadar güzel anlatıyor ki, az bilenlere bile kolay geliyor.”
– Fred Bortz, The Dallas Morning

Bu arada yazmadan geçmek istemedim. İş Kültür “Kelepçemin Karasında Bir Ak Güvercin” 260 TL. Bundan böyle agamız da sensin paşamız da. :slight_smile:

10 Beğeni

Vay anam vay vay bu fiyat politikasıyla ben nere gidem.

2 Beğeni

Fihrist Kitap Ütopya, Distopya, Bilimkurgu Kitap Dizisi yeni kitapları

11 Beğeni

Fihrist’in çizerinden yine şahane kapaklar.

7 Beğeni

41 Beğeni

Vay vay vay. İki kitap birden Hyperion :slight_smile:

11 Beğeni

Durdu durdu 2 kitap birden çkardı. :joy:

9 Beğeni

Şimdiden kitap başı 250-300 TL hazırlayın.

8 Beğeni

Birkaç gündür Hyperion konuştuk konuştuk, sonunda iki kitap birden geldi :slight_smile:

7 Beğeni

Deme o kadar, hayallerimiz var kitap başı 150 TL diye. :joy:

8 Beğeni

Olağanüstü bir haber. Olağanüstü bir fiyatı da olur. Ama şu an sadece habere sevinmek istiyorum.

3 Beğeni

Arkadaşlar, Nevernight nasıl bir seri? Yani genç-yetişkin mi? Ona göre alıp almamaya karar vereceğim.

2 Beğeni

:triumph::triumph::triumph: Masraflar artıyor, Malazan 4 te çıkarsa bu ara fena patlıcaz :confused:

4 Beğeni

Çevirmen değişmiş Hyperion’da. Umarım güzel bir iş olmuştur yine. Hem de 2 kitap!! Alllaaaaah, tutmayın beni!!!

3 Beğeni

Benimde bir hayalim var. Kitaplara kavuşmak :joy: :joy: :joy:

3 Beğeni

Aboo daha dün lafını etmiştim, o kadar yeni mesaja ancak Hyperion yada Drizzt gelmiştir diye. Şükür Hyperion gelişmiş. Jay kristoffda cabası. :joy:

6 Beğeni

Tek bildiğim 3. kitabın bandrolü alınanı bayağı oldu ancak kendisinden eser yok. Merak ettim baktım 31.03.2023’de bandrol alınmış. Hatta bununla beraber Kızıl İsyan serisinin 5. kitabı Karanlık Çağ da duyurulmuş. O da piyasada yok. :dd

4 Beğeni

Bu çıkacak kitaplarla Hyperion serisi tamamlanıyor mu?

2 Beğeni

Kapakları ilk paylaştıklarında 4 kitap vardı Pegasus’un basacağı.

Hyperion gelebiliyorsa Malazan da gelmeli. Hatta 4-5 beraber gelmeli. Kidega da yine tüm yayınevleri için %50 yaparsa süper olur.

6 Beğeni