Yeni Kitap Haberleri

(Hüseyin gök) #2173

From hell 200tl blazing’i sormadım ama blazing
o kadar pahalı olmaz.

Telefon açtım kendilerine dedim ki " @erdo sizi İzmir’e bekliyor" dedi ki “ooooo İstanbul’u iptal edip İzmir’e gidiyorum hemen”

Mission completed hocam, teşekkür edip beni utandırmayın lütfen. Bol rıhtımlı günler dilerim :grin::grin:

:thinking:

(Enver Arman ★) #2176

Font seçiminden çok rahatsız oldum. Yakın zamanda iletişim yayınlarından almayı planlıyordum. Fikrim değişmedi.

Olumsuz yorum yapmak hiç hoşuma gitmez, genelde de böyle yorumlarımı kendime saklarım. Bu sefer saklamamın sebebi kitaplığımda bulunmasını istediğim bir yazarın adına yakışacak baskılara sahip olma fırsatını bir kere daha kaçırmış olduğunu düşünmem.

İletişim yayınlarının kapaklarını da beğenmiyorum fakat çeviri olarak övülüyor.

Umarım bu kapakları sevenler de çıkar.

Umarım. Zaten bir çoğumuz Alfa’yı da bekliyoruz bu konuda. Herhangi bir şekilde fiziksel olarak incelenmeden alınacak bir yazar değil. En özenli çalışmayı kim yapıyor bakmak lazım. Yalnızca alternatif olarak ekledim, yoksa bende şüpheliyim basım, çeviri vb. kısımlardan. :slight_smile:

(Umut K.) #2178

Daha çok, ucuz korku romanı kapağına benzemiş. Poe’ya yakışan bir kapak değil, zaten yayınevi de ayrı bir muamma.

Şu anda alabileceğin en iyi çeviri İletişim’e(Hasan Fehmi Nemli çevirisi) ait. Alfa büyük ihtimal, Poe eserleri basmak için Hasan Fehmi Nemli’nin İletişim’deki çevirisinin telifinin bitmesini bekliyor.

(Serhat) #2179

Alfa Yayınları’nın kendi sitesinde satışa çıktılar.

9786051719207

https://www.alfakitap.com/kitap.php?id=373761

9786051719245

https://www.alfakitap.com/kitap.php?id=373763

(Tuğçe Nida Gökırmak) #2180

Bu kitabın çevirisi her ne kadar eski çevirmen görünse de oldukça uzun süren ve yoğun bir editör çalışmasından geçti. En iyi şekilde sunulması için uğraştık ve hak ettiği özeni gösterdik, hiç şüpheniz olmasın. :slight_smile: Güzel ve nazik sözlerin için de ayrıca çok teşekkür ederim. :blush:

(Tuğçe Nida Gökırmak) #2181

Haklarını aldığımız baskı ile amazon’daki baskı farklı edisyonlar olabilir, o yüzden giriş kısmı için bir şey söyleyemeyeceğim (biz çeviri kopyası olarak gelen edisyonda herhangi bir bölümü atlamadık ya da çıkarmadık) ve evet, sözlük kısmı yer alıyor.

(Fahrettin Levent) #2182

Fırtınakıran ben bu olay sırasında fuarda stantta mahsur kaldım. Sırf imza alamadılar diye istanbul’u kuşatır gibi stantı kuşatmışlardı. :grin::grin:

Aynı kapakla çıkacak herhalde…

(kimyager_ferhat gürdoğan) #2184

Kapak güzel bence çıksın.

Koyu renkli diğer kitaplarının yanında ayrık otu gibi duracak. Umarım renk seçimi bu olmaz.

(Hüseyin gök) #2186

:joy::joy::joy::joy: Ne güldüm ya ama orjinale sadık kalırlar gibi.

images%20(6)

(Gülçin Akın) #2187

Can Yayınları yeni bir diziye başlamış.

Can Yayınları kapak tasarımı konusunda son 2 yılda çıtayı uzaya çıkarttı.
Keşke Stephen King basma gibi bir yayın politikaları olsa.

(Hazal Çamur) #2189

Utku Lomlu ile çalışmaya başladıklarından beri çıta çok yükseklerde. Kendisi, sahibi olduğu Lom Creative ile şimdi Avrupa ve Amerika Edebiyatı eserlerine de (orijinal yayıncılarına) kapak tasarlamaya başlamış. Gurur duydum :slight_smile:

Kesinlikle :slight_smile: Utku Lomlu demişken yakın zamanda kendisinin Salt Galata’da kitap kapağı tasarımı atölyesi var.
İstanbulda olsam kaçırılmayacak bir etkinlik. İlgilenenler instagramdan lomlu creative hesabını takibe alabilirler.

(Burak Mermer) #2192

Bülent Ayyıldız’ın kitabının tanıtım metninde Kayıp Rıhtım Okur Anketleri’ne yer verilmiş olması çok mutlu etti beni. Umarım daha fazla yayınevi değerini bilir bunun.