Yeni Kitap Haberleri

(Hüseyin gök) #224

Abartma yaw😂 en fazla 60-70 civarı olacaktır belki daha az

(Alper) #225

Bekle göreceksin Hüseyin… 450 TL KDV dahil :slight_smile:

(Anıl) #226

Açıkçası “Mustafa Kemal” kitabı biraz sempati kaybına uğramaya başladı benim gözümde. Mustafa Kemal Atatürk’ü doğru ve samimi anlatma mottosu ile yola çıkan bir kitabın, önce karton kapakla baskısının yapılması, ardından ciltli olarak da çıkması ve akabinde 1881 adet özel baskısının yapılacağının duyurulması artık bu işin iyice ticari bir yola girdiğinin göstergesi bana göre. Madem her vatandaşın Mustafa Kemal’i doğru bir şekilde öğrenmesi arzu ediliyor, o zaman neden bu kadar farklı tipte ve muhtemelen farklı ücretlerde versiyonları çıkıyor bu kitabın? Değer verilen Atatürk olgusunu kullanarak böyle işlere girişmek çok sakıncalı bir şey. Üstelik yayınevinin, “500.000 satış sayısına ulaştık, teşekkürler.” minavlindeki açıklaması ise daha da alın, daha çok alın, der gibi. Önce insanlara sert kapak aldırdılar, ardından ciltlisini aldıracaklar, en sonunda ise özel baskı adı altında(en iyi ihtimalle sert kapak fiyatının birkaç katı fazlası olarak fiyat belirlenecektir) tekrardan aldıracaklar. Bunun adı bence kısaca Atatürk istismarıdır. Madem yukarıda bahsettiğim tarzda bir amaçla yola çıkıldı, örnek veriyorum ciltli olarak tek şekilde baskısı yapılır ve bu satılır. Üç farklı tipte baskı yapmaya gerek yoktur. Özellikle yazara ve yayınevine özel baskı yapma ihtiyacı veren şey nedir gerçekten merak ediyorum. Hayır, şimdi bu kitap 1881 adet olunca ayrı manevi değere, 1 milyon adet olunca ayrı manevi değere mi sahip oluyor? Neresinden tutulursa tutulsun bence konunun bir yani aksıyor ve sorun olduğunu söylüyor. Sonuç olarak bu kitabın karton kapaklısından ben de aldım, ancak ne ciltlisini ne de özel baskısını almayı düşünmüyorum. Almama gerekçem ise yayınevinin-bana göre- güttüğü kâr ve istismar amacını desteklemek istememem.

(Doğan Can Urul) #227

O kadar yüksek olacağını zannetmiyorum şahsen. Koleksiyon eseri olacak ürünün etiket fiyatı yüksek olmaz. Sonradan bulunamadığı için sahaflarda ve ya ikinci elde fiyatı yüksek olur. Bu kitabın zaten ince kapaklı ve ciltli seçenekleri mevcut. Okumak isteyen onlara yönelecektir. 1881 adet ise gayet yüksek bir adet sayılır. İçeriği aynı olduktan sonra kitaplara 1 kuruş fazla vermeyi reddeden insanlar azınlıkta. Lakin 450 TL gibi acımasızca bir fiyata satış yapamazlar kesinlikle. Bu fiyatı koymalarına zaten belli kurumlarca izin verilmez. Yoksa her yayınevi “koleksiyon özel baskı” adı altında elindeki değerli eserleri, minimum adette ve yüksek fiyatla piyasaya sürmeye çalışır ortalık karışırdı. Şahsen net bir fiyat ön göremiyorum ama KDV dahil satış fiyatının 100 TL’yi dahi aşmayacağını düşünüyorum.

(Alper) #228

Daha başka baskıları da gelecek bu kitabın. Çocuklar için, gençler için, resimli baskı. İngilizce baskı vb… Ticari kaygı elbette olacak, sonuçta yayınevi ticari bir kuruluş…Yılmaz Özdil kitap için harcanan para ile 3 yayınevi kurulur diyor.
Umarım koleksiyon baskının fiyatı konusunda siz haklı çıkarsınız.

((Eski Nick İBow) Emre) #229

Paolini yeni bir Eragon kitabı çıkarıyormuş.

(ömer Akdoğan) #230

Fiyat çok yüksek olacak.Kitaptan elde edilecek satış gelirini ADD veya ÇEV 'e bağışlıyoruz diyecekler.( bence)

(Abdullah ATICI) #231

(m) #232

120 lira etiket fiyatı. Gerçekten bu kitapları bu kadar özel yapan ne anlamış değilim. Ayrıca daha kaç versiyonunu yapacaklar merak konusu…

İthaki’nin Hobbit versiyonları gibi uçsuz bucaksız desenize. Damarları çatlayıp sütün bittiği yere kadar sağacaklar ineği.

(Hüseyin gök) #234

Hocam niye paylaştın, niye aklıma kurt düşürdün. Bunu şimdi alma zorunluluğu geldi bana​:roll_eyes::roll_eyes::joy:

(Abdullah ATICI) #235

Daha önce içindeki resimlere bakıp hayran kalmıştım bu ciltli verisyonların. 1 adet daha eklenmiş oldu :smiley:

(Hüseyin gök) #236

Bunu çıkaraklarına azkaban tutsağından sonraki resimli büyük boyları neden çıkarmıyorlar anlamış degilim

(Bülent Özgün) #237

Chuck Palahniuk’ten ilk kez bir öykü kitabı okuyacağız:
https://www.kitapyurdu.com/kitap/uydurma-bir-seyler--kafanizdan-silip-atamayacaginiz-hikayeler/478317.html

(Abdullah ATICI) #238

Foruma YKY Soru Hattı şart oldu :wink:

(Hüseyin gök) #239

(Abdullah ATICI) #240

Sonunda :wink:

https://www.babil.com/yetenekliler-dunyasi-3-cilt-kitabi-philip-k-dick

(Hüseyin gök) #241

Sonunda da indirim oranı düşükmüş ayriyetten 10 iş günü meselesi nedir yaw. Temin okadar sa kargoya verilmesi sana gelmesi 20 günü bulur

(Gülçin Akın) #242

Pahalı gerçekten ama yazarın ve çevirmenlerin yanı sıra çizere de telif hakkı ödemeleri, kuşe kağıda basmaları maliyeti arttırıyor olsa gerek.

(Abdullah ATICI) #243

Alfa yayınları kitapyurdunda hiç yok. 10 gün temin süreli olsun, gelsin de diye bakıyor insan bir süre sonra :wink: