Yeni Kitap Haberleri

instagram’dan sordum ben 10 iş günü mevzusunu, d&r ya da idefixten temin edin diyorlar şimdilik.

3 Beğeni

Biri 160 sayfa 78 TL, diğeri 360 sayfa 74 TL. Bu işte bir oyun var gibi.

3 Beğeni

Birisi Türk yazar diğeri yabancı yazar. Telif hakkı filan derken fiyat şişiyor doğal olarak. :wink:

4 Beğeni

Ama bildigim kadarı ile telif ödense bile sadece kitabın kopyasını basma telifi için ödeniyor oda ahım şahım olmazki %5-9 aralıgında dır. Bence bu fiyatlandırma olayı iyice pazar işine döndü. Halde 2 pazarda 10. Türkiye kitap sektörü için bu aşırı fiyatlandırma politikası çok çok zararlı benden demesi.

2 Beğeni

Yapı Kredi Yayınları bu kitap dahil olmak üzere İngiltere’de bulunan Bloomsbury Yayınları’nın Harry Potter ile alakalı tüm resimli baskı ve ciltli kitaplarını yurtdışında bastırıyor. Fiyat farkı bundan kaynaklanıyor. Ayrıca tek olay telif hakkı değil maalesef. Çevirmen ücretleri de söz konusu. Yine Sevin Okyay ve Kutlukhan Kutlu ile çalışmışlar. Ayrıca editörlüğü de var buı işin. Fontlarına kadar birebir şekilde İngilizce’den Türkçe’ye dönüştürülüyor herşey. Böyle bir işin arkasında bu YKY olduğu için şanslı sayabiliriz kendimizi, ne de olsa arkasında bir banka var. Başka bir yayınevinin aynı kitabı çıkarması çok daha zor olurdu. Olsa dahi çok daha yüksek bir fiyat söz konusu olabilirdi bence.

Orijinal hali kutuluymuş bu arada. Babil’de kutulu diye ekstra yazmıyor haliyle Ciltli diye geçiyor sadece ama kutulu olup olmadığını sordum facebook üzerinden cevap bekliyorum. Fiyatına etki eden bir diğer unsur bu olabilir belki de. Umarım kutuludur.
https://harrypotter.bloomsbury.com/uk/the-tales-of-beedle-the-bard-deluxe-illustrated-edition-9781408899366/?ewid=1887

3 Beğeni

Kutulu olacagını sanmam

aynı siteye ait görsel ve kurulu çıkma ihtimali sıfır gibi çünkü attıgın görsel delux versiyona ait

3 Beğeni

Tamamdır evet kutusuzu da varmış. Ben doğrudan kutulu olana tıklamışım Google’dan :slight_smile:

3 Beğeni

Yılmaz Özdil’in Mustafa Kemal kitabının 1881 Adet sınırlı sayıda basılacak olan edisyonu hakkıdna biraz önce Halk TV’de bilgilendirme yaptı.

Kitabın bu sınırlı sayıda basılacak edisyonunda İzmir Marşına gönderme olarak üzerinde Mustafa Kemal yazan mücevher yer alacakmış. Aralık ayında çıkması planlanıyormuş. Geliri sanırım Darüşşafaka’ya gidecek.

Yılbaşında, 3-7 yaş okul öncesi çocuklar için ve ortaokul seviyesindeki öğrenciler için olmak üzere 2 adet edisyonu daha çıkacakmış.

Belgeseli de yapılıyormuş.

6 Beğeni

400-450 demiştin ya şimdi inandım, mücevher fiyatları ne kadar acaba :joy:

3 Beğeni
5 Beğeni

Koleksiyon baskı aslında umurumda değil, ciltli baskı gelsin yeterli benim için…

4 Beğeni

Markus Zusak’tan, Kilden Köprü:

3 Beğeni

John Verdon’un yeni kitabı Fırtınada Yanacaksın satışa çıkıyor. Kitabın çıkış tarihi bazı sitelerde 29 Ekim bazı sitelerde 30 Ekim olarak görünüyor.

0001780436001-1

Fırtınada Yanacaksın (Kitapyurdu)

Fırtınada Yanacaksın (D&R)

Fırtınada Yanacaksın (Babil)

Yakında bir John Verdon kitaplığı gelebilir mi aceba. :joy::joy::joy: (Kendi kendime istek yaptım)

6 Beğeni

Son kitapları eski tadı vermese de John Verdon ne yazarsa okurum. Güzel haber teşekkürler. Bu türde takip ettiğim iki yazardan biri. Diğeri de Jean Christophe Grange.

4 Beğeni
4 Beğeni

Satışa açılmış :wink:

4 Beğeni

Deniz duası kitabını işyerinde 5 arkadaş söyledik herbirimize bir tane.

4 Beğeni

Almamam gerekiyor şu an. Kendimi şartlayayım biraz :smiley:

Uygun bir zamanda hemen ekleyeceğim listeye :wink:

3 Beğeni

DC İkonlar serisi devam ediyor. Şimdi sıra Marie Lu’nun kaleme aldığı Batman’de!

2 Beğeni

İthaki günlükleri paylaşmış.

14 Beğeni