Yeni Kitap Haberleri

(Her şey çok güzel olacak) #3055

Ben de öyle düşünüyorum. Mağazada incelemek lazım.

Burda ben gibi düşünen kaç kişi var?
Elindeki karton kapakları çıkartıp yerine ciltli koymak isteyenler el kaldırsın :joy::joy:

Ben diğer ciltli olanları alacağım. Resimli olan serinin yurtdışında ilk kitabı yayınlanmış, 2.kitap ise ön siparişte. Harry Potter gibi sene de bir çıkar sanırım.

Zaman çarkının yanında enfes duracaklar

Ben karton kapakları GRRM yazarda çıkarsa alıp okumaya devam edeceğim. Resimli özel basım ve Sert kapak ciltli olanları da kolleksiyon için alacağım.

Nerde okudum hatırlamıyorum belki burda okudum. Grrm’nin dizi yapımcıları ile özel anlaşması varmış. Dizi bitene kadar yeni kitap çıkarmayacakmış. Hatta son çıkacak 2 kitabı bile çoktan bitirmiş.

(Tayyip) #3061

Epsilon’dan ciltli basılacağını öğrendiğimde 5 kitabı vardı elimde. İkisini sattım, üçünü hediye ettim. :slightly_smiling_face:

(Samet) #3062

Etiket fiyatına bakarak yorum yapmamak gerek bence 49 gayet makul şuan ki piyasaya göre çoğu kişi katılacaktır.Epsilon güveni boşa çıkarmadı,Pegasus olsa 90dan aşağı olmazdı :grin: Şahsen en kısa sürede temin edeceğim,Harry Potter özel edisyonları beklediğim gibi her yıl bekleyeceğim yeni bir seri daha çıkmış oldu :tada:

(Yasin) #3063

Pegasus aynı sayfa sayısına sahip karton kapağı 80 liraya satıyor. 90 lira değil en az 130 liradan aşağı olmazdı Pegasus’ta olsa. Her fırsatta dile getirdim ve getireceğim. Tamam dolar çıktı, maliyetler artı o bu şu vs. Ama Pegasus kesinlikle fahiş fiyat uyguluyor. Her kitabının etiket fiyatını 10-20 lira daha düşük tutup yine de kazanabilir bence. Artık şöyle düşünmeye başladım. Krizlerde batan zaten batıyor ama bazıları da aksine daha zenginleşiyor. Vesaire…

(Damla Göl) #3064

İçinden hiç fotoğraf gördük mü bunun? Çizimlerin nasıl olduğunu biliyor muyuz? :face_with_raised_eyebrow:

Galiba bu

Sonradan ekleme;

şöyle güzel bir baskı daha varmış.

Babil’de satışa açmış.

İki videoyu da izledim. Aynı illüstrasyonlara sahip iki kitap ama ben 20. yıldönümü kapağını daha çok sevdim. Hızlandırarak izlediğim için atlamış olmayayım ama şöyle bir durum var ilk kitapta Giriş bölümü başlamadan önce bir White Walker’ın yaptığı saldırının illüstrasyonu koyulmuş. Dolayısıyla bilmeyen için sürprizbozan içeriyor. Ancak 20. yıldönümü versiyonunda bunun Giriş bölümü başladıktan sonra koyulduğunu sanıyorum. Bakalım epsilon nasıl basacak?
@melisfalan konu hakkında aydınlatabilir misiniz acaba, illüstrasyon yerleşimlerinde değişiklik yaptınız mı?

(Samet) #3068

Resimli Özel Baskı şömizli olacaktı değil mi? Yanlış mı hatırlıyorum yoksa?

(Samet) #3069

Dediğinize katılıyorum benimde fiyat politikalarından en rahatsız olduğum yayınevlerinden birisi Pegasus gerçekten çok fahiş fiyatlar sunuyor.Şu sıralar çıkardıkları özel veya ciltli baskıların kalite ve fiyatları dolayısıyla Can ve Epsilon’a sevgim arttı.Özellikle Can Yayınları o muazzam 1984 baskısıyla aşık etti kendine :heart:

(Damla Göl) #3070

Ben birkaç sene önce ilk kitabı almıştım, henüz okumadım. Şimdi bunlar da ilgimi çekti ya, güzel gözüküyor. Durduk yere iki tane birinci kitap olacak yani… :smiley:

Ben çıkan kitapları okuyalı uzun zaman oldu, bu ara özel baskı nedeniyle muhabbetler başlayınca kitapları okuma, tekrar o hikayeleri yaşama isteği oluştu. :slight_smile:

Ben hem özel baskıları çıktıkça hem de ciltli olan baskı çıkınca koleksiyon için alacağım. Umarım baskılarda sıkıntı olmaz, dizgi vb dikkate alıyorlardır.

(Kayra Ulukayın) #3072

Kapak çok kötü maalesef. Üzülmedim desem yalan olur.

(Can) #3073

Resimli özel baskıya bir tane kapak resmi bulamamışlar. İlginç.

Aslında bir kaç resimli özel baskı daha var, herhalde epsilonun bunu tercih etmesinin nedeni fiyatı uygun tutmak.

YouTube da Game of Thrones special Illustrated Edition ile farklı baskılar görülebilir.

Sonradan Ekleme:
Deluxe Editions baskılar çok daha güzelmiş :slight_smile: ( Epsilon bunu da bassa Limited Edition daha güzelmiş derim herhalde :slight_smile: )

Şu baskılar da güzelmiş, seri tamamlanınca bize de gelir umarım…