Yeni Kitap Haberleri

2 Beğeni

Tenten’lere zam mı geldi? KDV indiriminden dolayı 18 TL gibi bir fiyata satılıyordu.

Bulabildiğim eski bir Tenten siparişine baktım. Kasım 2018’de Kidega’dan 14,40 TL’ye almışım. Şu anda da aynı fiyattalar. Etiket fiyatında oynama oldu mu bilemiyorum.

Evet gelmiş. Bende ilk 9 sayı var. En son aldıklarım bu fiyatta değildi diye hatırlıyorum.

Zam demişken, Kitapyurdun’da Can yayınlarının fotoğraflı klasikleri oldukça uygun fiyatta ilgisini çeken varsa bakabilir.

3 Beğeni

Fotoğraflı derken sadece kapaklar mı fotoğraflı iç sayfalarda fotoğraf var mı?

Kapaklarda fotoğraf var sadece yani diyorlar ki daha çok alın daha çok basalım. Sonra yine beyaz kapağa geçelim sonra başka fotoğrafla yeniden basalım yine satalım, sonra içi fotoğraflılarla bir daha basalım-satalım.

6 Beğeni

Kapakları fotoğraflı içerik aynı sanırım alternatif olarak satışa sunulmuş.

@alper Diğer büyük yayınevlerine kıyasla fiyatları oldukça uygun. Konusu da vardı.

2 Beğeni

Ben elimde baskısı olan kitabı kapağı daha güzel diye tekrar almam. Benim için bu kötü birşey değil. Almak isteyenler için daha fazla alternatif oluyor. Ayrıca canın bu kapakları çok güzel keşke daha çok basaalar.

5 Beğeni

Haklısınız, bunlar ticari birer firma amaçları elbette para kazanmak. Onlar daha çok kişiye nasıl ulaşırız, nasıl para kazanırız derdinde. Farklı versiyonların olması da güzel isteyen tercihine göre istediğini alır. İsteyen de hepsini alır. Parayı veren kişiyle alan kişi aynı olduğu sürece, herkesin de aklı olduğu sürece sorun yok.

İnsanların buna tepki göstermesi mantıksız. Kimse kimsenin zorla cebinden parasını almıyor. Herkesin iradesi var zorlayan yok. Alanın da neden aldığı başkasını ilgilendirmiyor. Ama bu konu hep tartışılıyor nedense, anlamsız.

6 Beğeni
13 Beğeni

Arka arkaya iki PKD mı çıkardı Alfa.

2 Beğeni

6:45’ten çıkmıştı bu kitap daha önce. Aynı çeviriyi mi kullandılar acaba diye düşündüm ama çevirmen isimleri farklı görünüyor. Hadi hayırlısı.

4 Beğeni

Bir inceleme görür müyüz?

1 Beğeni

Çeviri karşılaştırmalı inceleme işini en iyi @periyodiknesriyat yapıyor :slight_smile:

3 Beğeni

Öyle gözüküyor. Aslında Alfa çeviri ve editörlük konusuna dikkat etse kusursuz bir yayınevi olacak.

1 Beğeni

Çeviri karşılaştırmaları nasıl yapılıyor? İki kitabın Türkçesi mi baz alınıyor yoksa? İkisini de orijinal metinle mi karşılaştırıyorlar? Çoğu kitapta insanlar çevirileri eleştiriyor ama neyi baz alıyorlar anlayamadım.

1 Beğeni

Çevirisi iyidir inş. 6.45’ten kurtulmak için o kadar bekledik.

İki çeviri hem orijinal metinle hem de birbirleriyle karşılaştırılıyor.

6 Beğeni

Estağfurullah @mit . Teveccühünüz. Kader bizi yine karşılaştırdı İhsan Bey. "Çığrından Çıkmış Zaman"ın yeni çevirmeni Nur Yener’e hayranım. Nereden hayranım? Glen Duncan’ın muazzam kitabı "Ben, Lucifer"den. :slightly_smiling_face: İsmini görür görmez tanıdım. Bu çeviri karşılaştırmasını yapmayı çok isterim. Eski çeviri elimde mevcut. Yeni çeviriyi edinir edinmez kolları sıvarım.

12 Beğeni