Yeni Kitap Haberleri

(fatih çetin) #285

Ön siparişler için;

(M. Ihsan Tatari) #286

Yemin ediyorum kapattıracaksınız bana bu başlığı. Ne güzel aylardır kitap almıyordum, tutuyordum kendimi. İflas ettireceksiniz beni, yeter, durun artık :joy:

(Kaan Aşkın) #287

Bunu söyleyecektim ama çekindim. Eğer borç harç yüzünden intihar edersem sebep bu konudur. :sweat_smile:

(Serhat) #288

Ben neredeyse evden kovulmak üzereyim. Durayım diyorum ama duramıyorum. :joy::joy: (Bu başlığı görüp de durmak ne haddimize)

(fatih çetin) #289

Aynı konudan muzdaribiz. O yüzden takip ettiğim ve alacağım seriyi 5’e indirdim. O seriden ayda bir kitap çıksa 5 kitap olur en fazla.

(Alican Doğan) #290

En sevmediğim başlık. Ev, ev olmaktan çıkıp kütüphaneye döndü. Bazen boş boş kitaplarıma bakıp dalıp gidiyorum. Evdekiler “neye bakıyorsun?” diyor. Çünkü çok hoşuma gidiyor. Ciltli kitaplarımı okşarken buluyorum kendimi.:grin: Tıpkı Gollum gibiyim.

(fatih çetin) #291

yitip giden gençliğime bakıyorum de :slight_smile:

(Abdullah ATICI) #292

:wink:

(Serhat) #294

2017 Hugo En İyi Roman Ödülü yazıyor kapağında.

(kimyager _ferhat gürdoğan) #295

Aha bu nerden çıktı şimdi. :scream:

(Emre Aygün) #296

Hayda. Bu nereden çıktı hakikaten. Türkiye spekülatif kursu piyasasında, bu seneki en büyük patlak bu olsa gerek. Bir kere Kameron Hurley 2017’de herhangi bir Hugo’ya aday bile olmadı. Daha önceden Best Fan Writer Hugo’su var sadece, bir de Geek Feminist Revolution’la bir adaylığı.

Ha, neden böyle bir şey oldu. Çünkü orijinal kapakta Kameron Hurley’nin altında Hugo ödüllü yazar yazıyor.

Bir de kitap The Stars Are Legion, buradaki Legion kalabalık anlamında, leyjon anlamında değil. Star Wars mu bu?

(Serhat) #297

Kitabı sattırmak için türlü hileler. :triumph::triumph: 2017 yılı hugo ödülü sahibi The Obelisk Gate ile N.K. Jemisin. İlk kitabı Beşinci Mevsim ile 2016 yılında da bu ödülü almıştı. @irbis tavsiye için tekrar teşekkürler. :wink::wink:

(Emre Aygün) #298

Bunun bir hile olduğunu düşünmüyorum. Biraz ağır konuşmak ihtiyacı hissediyorum açıkçası. Buram buram bilgisizlik kokuyor bu.

Jemisin şahane bir yazardır. Üç Hugosunu da sonuna kadar hak ediyor.

(emre) #299

Çok Sert ve Akıl Almaz demişler mi gerçekten. Hugo ödülünü bir kez almak tüm kitaplara ödüllü yazar sıfatı eklenmesine olanak veriyor mu gerçekten, yabancı kapağı için söylüyorum.

(Hüseyin gök) #300

Boş verin hugoyu mügoyu, bestselleri. Yazar ağırlıklı almak daha mantıklı. Ancak ergenler kanar bu gibi pohpohlamalara

Demir Altın mı :scream::scream: Ben neden göremiyorum?

(Abdullah ATICI) #302

Daha önce duyurulmuştu yakında diye. Bandrol alınmış satışa sunulması uzun sürmeyecektir :wink:

(M. Ihsan Tatari) #303

Ursula Le Guin’in Orsinia Öyküleri yakında İthaki Modern’de diyorlar :slight_smile: Hem de Çiğdem Erkal (İpek) çevirisiyle.

(Hüseyin gök) #304

Muhteşem bir haber :+1:

:metal:t3: