Yeni Kitap Haberleri

Kapakları fotoğraflı içerik aynı sanırım alternatif olarak satışa sunulmuş.

@alper Diğer büyük yayınevlerine kıyasla fiyatları oldukça uygun. Konusu da vardı.

(Lanfear ) #3257

Ben elimde baskısı olan kitabı kapağı daha güzel diye tekrar almam. Benim için bu kötü birşey değil. Almak isteyenler için daha fazla alternatif oluyor. Ayrıca canın bu kapakları çok güzel keşke daha çok basaalar.

Haklısınız, bunlar ticari birer firma amaçları elbette para kazanmak. Onlar daha çok kişiye nasıl ulaşırız, nasıl para kazanırız derdinde. Farklı versiyonların olması da güzel isteyen tercihine göre istediğini alır. İsteyen de hepsini alır. Parayı veren kişiyle alan kişi aynı olduğu sürece, herkesin de aklı olduğu sürece sorun yok.

İnsanların buna tepki göstermesi mantıksız. Kimse kimsenin zorla cebinden parasını almıyor. Herkesin iradesi var zorlayan yok. Alanın da neden aldığı başkasını ilgilendirmiyor. Ama bu konu hep tartışılıyor nedense, anlamsız.

(Yasin) #3259

Arka arkaya iki PKD mı çıkardı Alfa.

(M. Ihsan Tatari) #3261

6:45’ten çıkmıştı bu kitap daha önce. Aynı çeviriyi mi kullandılar acaba diye düşündüm ama çevirmen isimleri farklı görünüyor. Hadi hayırlısı.

(Ayberk Şentürk) #3262

Bir inceleme görür müyüz?

(M. Ihsan Tatari) #3263

Çeviri karşılaştırmalı inceleme işini en iyi @periyodiknesriyat yapıyor :slight_smile:

(Yasin) #3264

Öyle gözüküyor. Aslında Alfa çeviri ve editörlük konusuna dikkat etse kusursuz bir yayınevi olacak.

(Emre ) #3265

Çeviri karşılaştırmaları nasıl yapılıyor? İki kitabın Türkçesi mi baz alınıyor yoksa? İkisini de orijinal metinle mi karşılaştırıyorlar? Çoğu kitapta insanlar çevirileri eleştiriyor ama neyi baz alıyorlar anlayamadım.

(Arda) #3266

Çevirisi iyidir inş. 6.45’ten kurtulmak için o kadar bekledik.

(M. Ihsan Tatari) #3267

İki çeviri hem orijinal metinle hem de birbirleriyle karşılaştırılıyor.

(Bülent Özgün) #3268

Estağfurullah @mit . Teveccühünüz. Kader bizi yine karşılaştırdı İhsan Bey. "Çığrından Çıkmış Zaman"ın yeni çevirmeni Nur Yener’e hayranım. Nereden hayranım? Glen Duncan’ın muazzam kitabı "Ben, Lucifer"den. :slightly_smiling_face: İsmini görür görmez tanıdım. Bu çeviri karşılaştırmasını yapmayı çok isterim. Eski çeviri elimde mevcut. Yeni çeviriyi edinir edinmez kolları sıvarım.

Çığrından Çıkmış Zaman Alfa Yayınları İle Geliyor
(M. Ihsan Tatari) #3269

Glen Duncan’ı karıştırmayaydınız eyiydi :sweat_smile: Şaka bir yana, şimdiden elinize sağlık o zaman. Merakla bekliyorum :slight_smile:

52 TL :S

(Hüseyin gök) #3271

:joy::joy::joy: Yaw bu çizgi romanlar(Rebirth)uzun seriler millet rahat rahat alıp okusun bu seriler de satılsın diyeceklerine en pahalı fiyattan satışa sunmak bence kazık atmak’dan farklı değil.Bu gibi fiyatlardırmalar yüzünden artık dc,marvel ve süper kahraman çizgi romanları okumuyorum.

Arkabahçenin fiyat politikası pek hoş, işin daha da güzel kısmı hiç bir sitede %30 un üzerinde indirim olduğunu da görmedim :slight_smile: pahalı pahalı almak çok güzel :smile:

(Emre ) #3273

Aslında değişen bir şey yok diğerleri de etiketi yükseltip indirimi yüksek gösteriyor.

(Bora Tuna) #3274

Arkabahçe fiyatları çok arttırdı. Aynı zamanda çoğu çizgi romanı kuşe kağıda da basmıyorlar. Bu fiyatlarla Rebirth takip etmek çok zor.

Wonder Woman 2. Cilt yeni çıktı sayılır ve 168 sayfa, Lantern 192 sayfa, boyut-kağıt falan da aynı.

Büyük yayın evi/küçük yayın evi farkını görüyoruz burada sanırım.