Yeni Kitap Haberleri

Dediklerin doğru tabi. Zaten kıyas yapmıyorum sadece Asoiaf benim daha çok hoşuma gitti. Daha Zçde okuduklarım devede kulak belki değişir fikrim. Ayrıca Asoiaf evreninde 2000den fazla karakter var. İki seride muazzam seri. Tartışmasız.

1 Beğeni

En büyük arzularımdan biri bu. Şu an mümkün değil ama ileride kesinlikle olacak inanıyorum. :slight_smile: Şimdi bi 2. kez okuyayım da zaten hayranlığım birkaç misli daha artmış olacak. Canımız George da uzun yıllar yaşayıp bize 7. kitabı da sunacak buna inanıyorum. O zamana kadar umarım ingilizceden okuyacak seviyeye gelirim.

3 Beğeni

Yayınevine sorduğum soru;

Yeni basmış olduğunuz " İskandinav Mitolojisi - Tanrılar ve Kahramanların Efsaneleri" kitabının kapağında Mitolojik Kitaplar Dizisi yazmakta. Hali hazırda devam ettiğiniz Mitolojik Hikayeler Dizisi’nden bir farkı var mı acaba bu serinin?

Gelen cevap;

Merhaba İskandinav Mitolojisi kitabımız dizinin ilk kitabı. İlerleyen zamanlarda yeni kitaplar olacak elbette. :blush:

Halbuki iki dizi arasında ne fark var diye sormuştum ben. :thinking:

@fatihcetin

7 Beğeni

Teşekkür ederim. Dediğiniz gibi onlarda bilmiyor sanırım. Ayrı ayrı takip edeceğimi sanmıyorum. Elimde birsürü İskandinav Mitolojisi kitabı oldu içerikler hep benzer.

1 Beğeni

Bilmemekten ziyade aralarında pek de bir fark yok diye böyle cevap verdiklerini düşünüyorum. Aksi durumda bu cevabı vermek için günlerce beklememeleri gerekirdi.

1 Beğeni

:joy::joy::joy::joy::joy: özür dilerim ama sesli güldüm okuyunca.
İnsan beyniyle dalga geçer gibi olmuş yaptıkları

1 Beğeni

Yanıt olarak yayınevinin çıkarmış olduğu tüm dizilerin sıralı tam listesini göndermeyi düşünüyorum. Yayınevleri okurları yalnızca okur sanıyor sanırım. Halbuki aramızda yayınevlerinden daha iyi kataloglama yapan @fortknoxt gibi arkadaşlar var.

Bir örnek;

Alfa, bilim dizisine ait bir görsel paylaşmış. Bilim dizisine ait bilgileri excele işlediğimizden kontrolünü yaptık. Kalan iki kitaptan biri 101. kitap, diğeri ise iki farklı kitaba aynı numaranın verildiği 76. kitaptan biri. Sanırım yayınevi bu kitapları kimsenin tek tek kontrol etmeyeceğini düşünmüş. :thinking:

7 Beğeni

Yanıt olarak sitedeki herkes aynı mesajı atsa bir farkındalık yaratır mı?

1 Beğeni

O zaman yayınevine kapak gibi olur hiç cevap vermezler. :joy:

1 Beğeni

:joy::joy::joy::joy: doğru. O açıdan düşünmemiştim :joy::joy::joy:

1 Beğeni

Bu gözler bunu da gördü.
Ne Kuantum’muş arkadaş, her şeyle bağı var.

5 Beğeni
3 Beğeni

144 sy bir çizgi roman için çok çok çok pahalı olmuş.Bu bir paragöz:)

2 Beğeni

resim

resim

2 Beğeni

Dolar ve euro düşmedikçe çeviri eserlerin, bilhassa da çizgi romanların fiyatı ister istemez bu seviyelerde seyredecek maalesef. Sadece telif hakkı bile tek başına ciddi paralara neden oluyor. Image Comics de işlerini ucuza bırakmamasıyla tanınıyor.

3 Beğeni

İçine bi 60 syf daha bişey koysalardı bari pahalı demezdim :joy::joy:. Bu kitabı alacagımı sanman ya cidden çoğu yapımına göre yüksek tutulmuş fiyatı.Tabi Marmara çizgi’ye lafım yok.

1 Beğeni

72 sayfalık yeni bir kitap.Ben bunu görmemiştim sitede.

İhsan Bey, içeriden biri olarak bilginiz vardır belki diye sormak istiyorum. Misal Brandon Sanderson , Raymond E. Feist yada başka bir bilinen fantastik kurgu kitabının telifi ne kadar acaba? Yaklaşık bir aralık da yeterli olur.

1 Beğeni

Onu tam olarak bilmiyorum. @Everfever, @Fahrettin ve @irbis gibi arkadaşlar daha net bir rakam aralığı verebilir belki.

Telifler çoğunlukla direkt olarak yazardan alınmıyor. Arada ajanslar, vakıflar vb oluyor. Ajans gidip o eserin yayın haklarını satın alıyor, siz de ajansa para ödüyorsunuz. O da telifleri arttıran başka bir etmen.

1 Beğeni