Yeni Kitap Haberleri

3 Beğeni

Off offf offff. Harika bir seri başladı. İki kitap da direk listeme girdi.

3 Beğeni

Künyede “Kapakları Paint’te çizen kişi” diye bir ibare var mı merak ettim. Bir de bu kadar itici ve özensiz bir şeye karar verilirken acaba hiç mi kimse çıkıp da uyarmadı.

Garip şeyler oluyor yayıncılık dünyamızda.

4 Beğeni

Kapakları hiç beğenmedim. Kitapların içerdiği özel bir anlam ile ilgili olması gerekir herhalde aksi takdirde çok kötüler.

2 Beğeni

Kapaklar bana da çok anlamsız geldi. Belki seri ilerledikçe anlam kazanır. Bekleyelim ,görelim. Soğuk Deri’nin konusunu beğendim merak da ettim almayı düşünüyorum. Diğer kitaba gelince orijinal ismini bilmiyorum ama ismi çok zorlama geldi :sweat_smile: Acil Gerçekdışılıkta Maceralar :fearful:.

2 Beğeni

Soğuk deri’nin tükenen doğan kitap basımında deniz feneri var. Bu da onun minimalist bi çalışması olabilir. Kitapları okumadığımız için anlamsız geliyordur. Bi okuyalım bakalım. Hemen paint bik biklenmenin alemi yok. Jaguar neden anlamsız kapaklar tasarlasın ki?

2 Beğeni

Bir dahakine sen çizersin.

4 Beğeni

Açıkçası kapakları pek dikkatimi çekmemişti. Kitapların içeriği beni cezbetti. Daha önvre okayamadığım bir kitabın yeni baskısı çıkmış. Daha ne isterim ki.
Soğuk Deri
1920’li yılların birinde, bir buharlı gemi, normal rotaların çok uzağında, Antarktika’nın hemen yanı başında ıssız görünen bir adaya yaklaşır. Geminin bu adaya bırakacağı tek yolcu meteoroloji uzmanı olarak görev yapacak bir İrlandalı’dır. Karaya çıktığında, görevi devralacağı adamdan hiçbir iz bulamaz. Onun yerine, tarifini bile yapamadığı korkularla yaşamak zorunda kaldığından dengesini yitirmiş bir adamla karşılaşır. Korkularının nedeni çok geçmeden anlaşılır. Tuhaf deniz yaratıkları, sürüler halinde geceleri adaya
sokularak, adalarını ele geçirmek isteyen insanları öldürmeye çalışmaktadır. Roman, bu iki insanın canavarlarla
mücadelesinin, aşkın ve cinselliğin gerçeküstü serüveni olarak sürer.
Albert Sánchez Piñol’un ilk romanı olmakla birlikte kısa zamanda otuz dile çevrilen “Soğuk Deri”, yalnızca "korku"nun değil, yalnızlık, tehdit, melankoli, yoldaşlık, arzu gibi pek çok insanlık durumunun da romanı.

4 Beğeni

Bugün millete laf sokmaya erken başlamışsın. Gelişme var, tebrik ederim. :slight_smile:

3 Beğeni

Soğuk deri ve diğer kitabın turu altsrnatif tarih mi ? yoksa bilimkurgu mu ? Çözemedim ?

2 Beğeni

Daha önce kimseye laf sokmadım. Yaptığın ayrıca saygısızlık, yok paintte çizmiş yok bilmem ne. Kitabın iki kapağına da baktığımızda İthaki gibi minimalist bir tasarım üzerinden yürümüşler. Eleştiri yapmak leblebi yemekten kolay.

Ayrıca sen kimsin ki sana laf sokayım? Psikolojik olarak kendini büyük ve değerli biri sanıyorsun, yazdığın yoruma da cevap gelince, “Aa bana laf soktu ben çok önemli bir kişiyim, benim dediğim en doğrusu kimse aksinizi iddia edemez” diye düşünüyorsun. Sonra “ne desem şimdi ben, bana laf soktu diyeyim de konu karışsın.” O künyesinde “Paint’te Çizen Adam”ın yüzüne diyemiyeceğin şeyleri gelip burda yazıyorsun. İnternet sağolsun insanlar gerçek hayatta yapamayacağı her şeyi burda yapabiliyor.

3 Beğeni

Dostum sorun şu: Ben eleştiri hakkımı kullandım, sen de karşındakine laf sokarak varlığını sürdürdüğün için genelde şaşırmadım. :slight_smile:

Senin de eleştiri hakkın var ama millete çatma hakkın yok. Ayrıca psikolojik sorunların olduğunu düşünüyoum. Hadi iyi forumlar.

5 Beğeni

Evet var. Teşekkürler. İyi forumlar. Bahsettiğin laf etme durumlarını nerede yaptığımı hatırlamıyorum link varsa atabilirsin.

Eleştiri hakkını daha düzgün bir şekilde dile getirebilirdin. Türk insanının bunu aşması gerekiyor artık. Sonuçta ben öyle bir yazıyı görsem değişik duygular hissederdim. Sonuçta onu yapan kişi bir emekçi. Ayrıca o kapağı kontrol eden kaç tane kişi çalışıyor orda, böyle yapılması uygun bulunmuş ki onay almış. Empati yapmanı tavsiye ederim.

2 Beğeni

Karakterlerden biri fener görevlisiydi zaten. Dikkatli bakınca ben de benzettim cidden. Demek ki gecenin 3ünde çok da şeyapmamak lazımmış…

2 Beğeni

Bilimkurgu , fantastik karşık olucak sınırım. Biraz gerilim de var. :blush:

3 Beğeni

Profil resmini değiştirmeyi hiç düşündüm mu? Beni biraz korkutuyorda kdkdjkfkdkd :slight_smile:

3 Beğeni

Sizin eleştiri karşınızdaki işi yapanında bir insan olduğunu düşününce biraz ağır olmuş. Kitabı okuyunca belki çok özel bi tasarım olduğu zekice düşünülmüş bi iş olduğu bile ortaya çıkabilir. Seri kitaplarla bağlantısı olabilir. Ayrıca kapağa bakarak kitap almak yada eleştirmek bence çok mantıklı değil. Jaguar kitap gayet güzel kitaplar basıyor. Belki maliyeti aşağıda tutmak için yapılmış olabilir. Tuşa basılınca açılan kapak yapıp 200 tlye satmaya çalışsa insanlar daha memnun olacak herhalde.

5 Beğeni

Ben kapaklarına bayıldım bu iki kitabın çok hoş duruyorlar :sweat_smile: ama konuları pek ilgimi çekmedi.

2 Beğeni

Koskoca yayınevi gelip de bu kapak kötü oldu demeyecek ama biz diyeceğiz öyle mi? Hiç sanmam dostlar. Bir fener kelimesi geçiyordu tanıtımda ve ben çizimde bir fener görüyorum. Kitabı okuduğumda belki o çizgi sayılarından anlamlar çıkaracağım.

2 Beğeni

Katılıyorum. Kapakları ben de hiç sevmedim, sevemedim. Ayrıca hiç kimse sevmek zorunda da değil.

Aşağıda yazılan yorumları okuyorum da sanki bu yorumda küfür var, sanki yerin dibine sokma var, sanki çizerin karakterini yerle bir etme var. Hayır, gayet normal bir eleştiri ki pek tabii "paint"te çizilmiş olabilir ve öyle de gözüküyor.

Sevdiğimiz şeyleri yahut beğendiğimiz bir şeyi başkası eleştirdi diye ona düşman kesilmeye gerek yok. Genelde biz böyle durumda kendimize söylenmiş bir yerme olarak algılıyoruz. Algılamayın arkadaşlar, pek tabii herkes her şeyi sevecek diye bir gaye yok ve elestirecek, bel altı olmadığı sürece kızmaya da gerek olmadığını düşünüyorum. Saygılar…

11 Beğeni