Yeni Kitap Haberleri

(Serhat) #349

Görev anlaşılmıştır. Çalışmalara başlıyorum. :grin::grin::joy::joy:

(Serhat) #350

Ayşe Kulin’in yeni kitabı. Yakında Ayşe Kulin kitaplığıda açılmış olacak.

(BURAK ) #351

IMG_0571
Tanıtım beni benden aldı😲.Bu seri kendini aldırır.

(Kenan Ulusoy) #352

Para kalmadı cepte sen hala bunu atıyorsun. :slight_smile:

(Yasin) #353

Kesinlikle çok ilgi çekici bir seri olacağı benziyor.

(Mustafa Yıldız) #354

benim ceplerim de boş ama bu kriz ortamında durmuyorlar ki muhteşem haberler peş peşe hep. Ben önceliği ithaki BK klasikleriyle Ayrıntı bilim kurgu serisine vereceğim açıkçası. BK klasiklerini erteledikçe erteledim 40 kitap oldu. Ayrıntı ise arada tek atımlık çok güzel duracak gibi. Sanki tuğlanın yanında harç gibi olacak:).

İthaki modern de biraz kendini belli etsin ama acele etmeyeceğim. Diğer bir çok seri de uçmuş halde en mantıklı seçmece edinmek. Mesela Türk klasiklerini okuma hayallerimi de bu yüzden erteledim 3292. kez .

Jaguara gelince tanıtımı beni benden aldı açıkçası. Yazar olarak da bildiğim diyarlardan uzakta takıldıkları için ilgimi çekti. umarım her şey çok güzel olur. Kaldı ki ben öğrenciyim hangi birini alayım.

(Arda) #355

Soğuk deri kesin alınır ya.

(emre) #356

Konuyla az alakalı ama Umut Sarıkaya Naber dergisi 1 kasımda çıkıyormuş son sayı 2017 ekimde çıkmıştı.

(Abdullah ATICI) #357

Daha önce bu yazarla ilgili bir şey okuyan oldu mu hiç?

Bu sayıdaki hikaye Taras Bulba’ymış okuyayım da konuya Fransız kalmayayım.

(Turgay) #359

(Yasin) #360

Off offf offff. Harika bir seri başladı. İki kitap da direk listeme girdi.

(Bahri Doğukan Şahin) #361

Künyede “Kapakları Paint’te çizen kişi” diye bir ibare var mı merak ettim. Bir de bu kadar itici ve özensiz bir şeye karar verilirken acaba hiç mi kimse çıkıp da uyarmadı.

Garip şeyler oluyor yayıncılık dünyamızda.

(galeme) #362

Kapakları hiç beğenmedim. Kitapların içerdiği özel bir anlam ile ilgili olması gerekir herhalde aksi takdirde çok kötüler.

(m) #363

Kapaklar bana da çok anlamsız geldi. Belki seri ilerledikçe anlam kazanır. Bekleyelim ,görelim. Soğuk Deri’nin konusunu beğendim merak da ettim almayı düşünüyorum. Diğer kitaba gelince orijinal ismini bilmiyorum ama ismi çok zorlama geldi :sweat_smile: Acil Gerçekdışılıkta Maceralar :fearful:.

(Arda) #364

Soğuk deri’nin tükenen doğan kitap basımında deniz feneri var. Bu da onun minimalist bi çalışması olabilir. Kitapları okumadığımız için anlamsız geliyordur. Bi okuyalım bakalım. Hemen paint bik biklenmenin alemi yok. Jaguar neden anlamsız kapaklar tasarlasın ki?

(Emre ) #365

Bu gönderi topluluk tarafından bildirildi ve geçici olarak gizlendi.

(Turgay) #366

Açıkçası kapakları pek dikkatimi çekmemişti. Kitapların içeriği beni cezbetti. Daha önvre okayamadığım bir kitabın yeni baskısı çıkmış. Daha ne isterim ki.
Soğuk Deri
1920’li yılların birinde, bir buharlı gemi, normal rotaların çok uzağında, Antarktika’nın hemen yanı başında ıssız görünen bir adaya yaklaşır. Geminin bu adaya bırakacağı tek yolcu meteoroloji uzmanı olarak görev yapacak bir İrlandalı’dır. Karaya çıktığında, görevi devralacağı adamdan hiçbir iz bulamaz. Onun yerine, tarifini bile yapamadığı korkularla yaşamak zorunda kaldığından dengesini yitirmiş bir adamla karşılaşır. Korkularının nedeni çok geçmeden anlaşılır. Tuhaf deniz yaratıkları, sürüler halinde geceleri adaya
sokularak, adalarını ele geçirmek isteyen insanları öldürmeye çalışmaktadır. Roman, bu iki insanın canavarlarla
mücadelesinin, aşkın ve cinselliğin gerçeküstü serüveni olarak sürer.
Albert Sánchez Piñol’un ilk romanı olmakla birlikte kısa zamanda otuz dile çevrilen “Soğuk Deri”, yalnızca "korku"nun değil, yalnızlık, tehdit, melankoli, yoldaşlık, arzu gibi pek çok insanlık durumunun da romanı.

(Bahri Doğukan Şahin) #367

Bugün millete laf sokmaya erken başlamışsın. Gelişme var, tebrik ederim. :slight_smile:

(Rocket quuen) #368

Soğuk deri ve diğer kitabın turu altsrnatif tarih mi ? yoksa bilimkurgu mu ? Çözemedim ?