Yeni Kitap Haberleri

Ben kapakları beğendim. Benim bakış açımla da alakalı olabilir. Bazen basit görünen eserlerin hayal gücünü canlandırmaya yönelik olduğunu düşünüyorum. Mesela Soğuk Deri kitabının kapağına bakıyorum. Bembeyaz bir yüzey var ışığı temsil ediyor. Aslında karanlığı aydınlatanın fener olması gerekirken fener ise kapkaranlık bir ışık saçıyor. Sanki aydınlıklar içinde karanlık bir ruh gibi ya da yalancı aydınlığı sıyırıp insanın kendi içindeki daha aydın bir ışığı dışarı vurması. Aslında ciddi zaman harcanıp üstüne düşünülürse çok farklı anlamlar çıkartılabilecek bir çalışma olmuş. Bazen en basit eserler, içinde en derin anlamı barındıran eserlerdir. Baktıkça düşünüp, düşündükçe bakmaya devam ettikçe insan farklı anlamlar bulabilir.

8 Beğeni

Minimalizm boş bir sayfaya iki tane çember çizmeye kaldıysa eyvah eyvah. Çok ama çok kötü olmuş kapaklar. İsimleri de ilgi çekici değil. Denk gelince iki saniye düşünmeden es geçeceğim ürünlerdir.

5 Beğeni

Kapağı beğenmek veya beğenmemek üzerine dönen tartışmaları gülerek okudum ahahdjfmdjsksk Cidden arkadaşlar?

2 Beğeni

Böyle yazarak çok havalı oldun. :slight_smile:

2 Beğeni

Kapağı beğenmediğin için kitabı mı almayacaksın?

2 Beğeni

Şimdilik evet diyeyim. Listemde onlarca kitap varken kapağı, isimleri ve konusu ilgi çekici gelmeyen bir şeyi araya sokmayı kim ister ki?

Mesajı örneklendirmek adına Ayrıntı yayınlarının bilim kurgu dizisini örnek verebilirim. Kapakları o kadar güzel ki hepsi ilgimi çektiği için listeme ekledim. İlk alışverişimde de Lucky Strike’ı kesin olarak alacağım. Kapağının muhteşemliğine bakabilirsiniz kendi konusunda.

7 Beğeni

Inan havalı olmak gibi bir kaygım yok. Komik geldi sadece. Ama istediğine inanabilirsin:)

3 Beğeni

Ne bu kapak muhabbeti anlamıyorum gerçekten .kitap alırken her zaman içeriğine bakarım anlattığı bana kattı ve bana nasıl zevk verdiğine, beni başka diyarlara, başka dünyalara götürdüğüne bakarım kapak nedir ya önemsiz bir şey

2 Beğeni

Ortam iyice kafiye göz için midir kulak için midire dönüyor o_O

8 Beğeni

Belki yeri değil ama bahsi geçen kitaplar BKM’de %40 indirimli. Ön sipariş verebilirsiniz :+1:t2:

4 Beğeni

Olay kapak muhabbeti felan değil. Bir işçinin veya sanatçının diyelim yaptığı çalışmanın çok basitçe bir eleştiri alması.

3 Beğeni

Eleştirinin dozu kaçmış .kapağı tasarlayan şahsı küçümsemeler başlamış. Kapak için okuyorsan okuma o zaman . Sözüm size değil. Kapağı tasarlayan şahsı küçümseyen ve alay seviyesende konuşanlara

3 Beğeni

Hımm, kapak yüzünden bir kitabı okumamak. Ben bir kitabı alırken önemli olan değerlendirme ölçütünün yazar, kitap içeriği, çevirmen kalitesi gibi şeyler olduğunu düşünüyordum. Dilerim muhteşem kapaklı Wattpad kitapları piyasaya sürülür, biz de “oldukça kaliteli olan bu Wattpad kitaplarını” kapağının güzel tasarlanmasından dolayı zevkle okuruz.

4 Beğeni

Bence Jaguar “Ucuzunda bir kapak tasarlayalım, soran olursa minimal deriz” demiş olabilir :smile:

Yinede güzel kapaklar, ben beğendim. Buna gelene kadar isim vermiyim ama (Laputa Kitap - Rober E. Howard - Çatıdaki Şey) ne kötü hazırlanmış kapaklar var.

2 Beğeni

Belki de yanyana geldiği zaman anlamlı bir bütün ortaya çıkar. Bu da bir ihtimal.:grin:

3 Beğeni

Ya eleştirisinde bile değilim ben bu Picasso’nun çizdiği bir tabloya bakıp : “Bu ne lan bunu ben de çizerim” demekle aynı şey.

2 Beğeni

Görece “kötü” kitap kapaklarının instagram gibi münferit sosyal medya sitelerinde ve de dışarı ortamlarda ilgi çekme amacı güderek yapılan “okuma” eylemlerinin kişiyi başarısızlığın korkunç pençelerine düşürecek olmasından mütevellit söz konusu kişiler tarafından bu denli tepki alması, bununla da kalmayıp âdeta Napolyon karşıtı ittifak kuvvetleri edâsıyla üzerine çullanılması şu anki toplum normlarına nazaran son derece doğal bir durum olmakla beraber bir o kadar da acınası.

2 Beğeni

Arkadaşlar konuyu çok dağıtmasak mı. :blush::blush: :wink::wink:

4 Beğeni

Öncelikle bir kitabın kapağı benim için önemlidir evet. Kitap hakkında en önemli şey değildir ama belli bir miktarda önemi vardır. Bir okur olarak da beğenmediğim kapakları eleştirme hakkına sahibim.

Yukarıdaki yorumlardan birinde bir üye bana paint terk gibi hissettiren bu kapakları gayet güzel yorumlamış ve farklı anlamlar bulmaya çalışmış. Zaten olması gereken de bu bana kalırsa. Hepimiz farklı şeyler görebiliriz.

Son olarak, kapakları eleştirsem de kitapların içerikleri konusunda herhangi bir yorumda bulunduğumu hatırlamıyorum. Bu türlere gönül veren biri olarak elbette bir süre sonra bu kitapları alıp okuyacağım.

Ayrıntı’dan sonra Jaguar’ın da sahneye çıkması iyi oldu. Farklılık iyidir. Fakat halen daha kapaklar benim için iğrençliğini koruyor. Umarım sonraki kitaplarda bu "minimalist"likten vazgeçilir. Zira İthaki’nin kapakları minimalistse bunlar değil “bence”. Başka bir şey. Uyduruk. Jaguar Kitap yetkililerinin dikkate alması dileğiyle.

6 Beğeni

Merak edip yazdığınız kitabın kapağına baktım ve çok sevdim. Mesajınızdan dolayı bunu söylerken acaba suç mu işliyorum diye düşünsem de yazıyorum yine de, aha yazdım.

2 Beğeni