Yeni Kitap Haberleri

(Serhat) #3889

Kitap 540 sayfa olmasına rağmen çok uygun bir fiyat verilmiş.

Kitapyurdu’nda biraz daha uygun Mutlaka Okunması Gereken 100 Gerilim Romanı

(Sadece Emre ) #3890

Özet olarak bulunuyor sanırım her bir eser. Eğer inceleyip bilgilendirebilecek birileri varsa iyi olur ilgimi çekti, buradaki kitapçılarda bulabileceğimi sanmıyorum. Bakmak içinde D&R’a gitmek istemiyorum ):

(Serhat) #3891

Açıkçası bende merak ediyorum. Araştırdım ama içerik konusunda çok bilgi bulamadım. Den gelirsem kitapçılarda foto çekip atarım.

(Sadece Emre ) #3892

Ren Kitap’ın diğer kitapları hakkındaki görüşünüz nedir?

(Serhat) #3893

Ren kitap tarafından yayımlanmış hiç bir kitap yok elimde. Şimdi okumadan da yorum yapmak istemiyorum.

Usta yazar Stefan Zweig’ın bütün öyküleri ilk defa toplu olarak Türkçede! Yıllardır severek okunan Zweig, insanlara yepyeni bakış açıları kazandırmış, büyüleyici psikolojik tahlilleriyle onlara unutulmaz bir yolculuk yaşatmıştır. 3 ciltlik TOPLU ÖYKÜLER,

Öyküler 1
Satranç | Hayatın Mucizeleri | Korku | Ay Işığı Sokağı | Bilinmeyen Bir Kadının Mektubu | Olağanüstü Bir Gece | Unutulmaz Bir İnsan | Zıt İkizler | Görünmez Koleksiyon | Sahaf Mendel | Ormanın Üzerindeki Yıldız | Cenevre Gölü’ndeki Olay | Unutulmuş Düşler | Ölümsüz Kardeşin Gözleri

Öyküler 2
Mecburiyet | Bir Çöküşün Öyküsü | Beklenmedik Karşılaşma | Bir Kadının Yaşamından 24 Saat | Yakıci Sır | Bir Kalbin Çöküşü | Kadın Ve Manzara | Erika Ewald’in Aşkı | Lyon’da Düğün | Karda | Mürebbiye | Wondrak | O Muydu? | İki Yalnız

Öyküler 3
Amok Koşucusu | Prater Baharı | Avare | Nişan | Yolculuk | Karmaşık Duygular | Bir Yaz Hikâyesi | Rahel Tanrı’yla Hesaplaşıyor | Üç Güvercin Efsanesi | Geç Ödenen Borç | Leporella | Alacakaranlık Öyküsü | Kızıl | Gömülü Şamdan

Tek tek basmaktansa toplu basılması çok güzel olmuş ben çok beğendim. Çevirilerin nasıl olduğu sorusu kalıyor sadece akıllarda.

Kapakta Freddy Krueger :roll_eyes::smile:

Bu toplu öyküleri alacağım. Elimdeki İş Bankası baskılarını da ablalarıma veririm. İş Bankası’nın bu şekilde basmasını istemiştim hep. Toplu olunca bayağı ucuza geliyor.

(kimyager_ferhat gürdoğan) #3898

(Emre Aygün) #3899

Bravo, daha ben görmemiştim paylaşımı. :slight_smile:

(Hazal Çamur) #3900

Kayıp Rıhtım çalışıyor lajdfklads

(kimyager_ferhat gürdoğan) #3901

Kayıp Rıhtım hızı :face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::face_with_raised_eyebrow::sunglasses:

Yinede çevirmenleri kıyaslamadan elinizdekilere kıymayın. Bende de İş Bankası baskıları var.

@erdo ’ ya katılıyorum. Kitapları hemen almayın. Bende alacağım ama önce çeviri hakkında bilgi edinmek istiyorum. Satış siteleri, Facebook sayfaları ve Aylak Adam’ın kendi sitesinde çevirmen / çevirmenler ile ilgili hiç bir şey bulamadım.

Hiç ihtimal vermiyorum ama belki sert kapak baskı gelir. Biraz bekleyip bunları netleştirmek mantıklı olur.

Sert kapak için ben sordum “Sonra belki düşünülebilir ancak şu an değil.” diye cevap verdiler.

Niteliksiz adam ve Zweig bütün öyküler sert kapak yapsalar iyi olurdu.

(Anıl Alacaoğlu) #3906

Zeplin Kitap Zweig’ın bütün öykülerini ayrı ayrı kitaplar şeklinde basmıştı, eksik kalan birkaç tanesi de sanıyorum bu hafta çıkacak. Aylak Adam Toplu Öyküler’de o çevirileri kullandı. Yani çevirmenlere Zeplin kitaplarından bakabilirsiniz. Benim tek bildiğim Satranç’ı Esen Tezel’in, dört öyküyü de benim çevirdiğim. :slight_smile:

O zaman, kitapları alabiliriz. Ben bu ay ilk siparişimde alırım, ileride sert kapak baskı çıkarsa da şansıma artık :slight_smile:

(Anıl Alacaoğlu) #3908

Güvendiğiniz için teşekkürler :slight_smile: Siz yine de Zeplin üzerinden bakın çevirilerine, içinde çok öykü var çünkü.