Yeni Kitap Haberleri

resim

4 Beğeni

Keşke okumuş birine denk gelsek diyordum mesajı okurken @alper yazmış

Dizisini izledim ilk çıktığı zamanlarda. Beğenmiştim. Kitabı daha iyi anladığım kadarıyla. Listeme aldım.

Birçok sahne hatırımda ama final hiç aklımda kalmamış :open_mouth: . Fırsat bulursam bi göz atayım :grin:

2 Beğeni

Sürü ve Limit kitaplarının yazarıdan yeni kitap @AnilAlacaoglu çevirisi ile geliyor.

Ayrıca Zeplin Kitap için çevirdiği Zweig kitapları için de bandrol alınmış.

James Dashner;

13 Beğeni

Alfa Yayınlarının kendi satış sitesine düştüler.

Kral Lear (Ciltli)

Tolstoy Cilt 3 (Ciltli)

3 Beğeni

Maviçatı Yayınlarından farklı konularda öykü derlemeleri.

7 Beğeni

Bu ay içinde 3 farklı kapak tasarımı ile çıkacak.İyi bir hikaye idi ama baykuşlar divanı kadar etkili değildi.

2 Beğeni

Daha önce 2 farklı kapak gördük, acaba 3. kapak nasıl olacak

Birincisi sömizli olan zaten çıkmıştı ikincisi variant kapak üçüncüsü normal kapaklı çıkacak.Benim bildiğim variant ve sömizli kapaklı çıkmıştı yeni bir kapak ile her yerde satılan standard bir kapaklı çıkar.

1 Beğeni

Buyursunlar efendim :smiley:

3 Beğeni

Keşke şu hikayeyi komple tek ciltte toplasalar. Bunun gibi:

BATMAN #17, CATWOMAN #13-14, BATGIRL #14-16, BATMAN AND ROBIN #15-17, NIGHTWING #15-16, DETECTIVE COMICS #16-17, RED HOOD AND THE OUTLAWS #15-16 and TEEN TITANS #15, plus pages from BATMAN #13, BATGIRL #13, NIGHTWING #14, RED HOOD AND THE OUTLAWS #13-14, SUICIDE SQUAD #14-15 and TEEN TITANS #14 and 16.

1 Beğeni

10 Beğeni

Fikret Ürgüp Bütün Eserleri 2

Cevapsız Kalan Telgraf - Fikret Ürgüp Bütün Eserleri 2

Sait Faik Abasıyanık ve Ahmet Hamdi Tanpınar Hakkında Yazılar

Edebiyatımızın en sıradışı figürlerinden biri olan Fikret Ürgüp’ün bütün eserlerine Sait Faik Abasıyanık ve Ahmet Hamdi Tanpınar üzerine yazdığı yazılarla devam ediyoruz. Dizinin ilk kitabı Çivili Sandıklar’da yayınlanmış ve yayınlanmamış öyküleriyle şiirlerini okurla buluşturmuştuk. Bu defa iki dostu üzerine yazdığı yazılarla devam ediyoruz Ürgüp külliyatına.

Cevapsız Kalan Telgraf bir yazarın; hekimliğini ve dostluğunu unutmadan, edebiyatımızın iki çınarına dair yazdığı yazıları bir araya getiriyor.

“Bir Hikâyeci” ve “Şair” başlıkları altında toplanan yazılarda hem çok keskin bir eleştirel akıl, hem de dostluğun getirdiği oldukça yakın bir bakış var. Bu iki edebiyatçı için belki de ilk defa dile getirilen görüşlerle…

Öykücü, şair, denemeci, ressam ve psikiyatr Fikret Ürgüp’ün bütün eserlerinin ikinci cildi Cevapsız Kalan Telgraf bizi “büyük fotoğraf”a bir adım daha yaklaştırıyor. Selim İleri’nin sunuşuyla…

“Estetik yaklaşımın yanı sıra, iç dünyalarında yaşatılmış Sait Faik’le Tanpınar; acıları, kaygıları, huzursuzluklarıyla, az sevinçleri ve bol mutsuzluklarıyla, yıllar öncesinden bugüne çıkageliyorlar.

Ancak Ürgüp gibi sanat duyuşu çok yüksek bir yazarın sonsuz şefkatiyle.

Veda ediş, özleyiş yazılarında, Ürgüp, bakıyorsunuz, sanki kendinden sonraki zamana seslenmiş.”

- Selim İleri

https://www.babil.com/cevapsiz-kalan-telgraf-fikret-urgup-butun-eserleri-2-kitabi-fikret-urgup

1 Beğeni

Çöküş Ciltli satışa sunulmuş

https://urun.n11.com/bilim-ve-teknik/cokus-toplumlar-basarisizligi-ya-da-basariyi-nasil-secerler-P364075661

@alper müjde :slight_smile:

4 Beğeni

100 TL etiket fiyatı tam tahmin edildiği gibi. :slight_smile: 2-3 güne sipariş ederim ben.

Sonradan Ekleme:

50 TL üzerinde 5 TL kuponum varmış. onu da kullanıp 62,49 TL’ye aldım ben kitabı.

1 Beğeni

Hani boykot ediyordunuz hocam hocam, kapitalizmin ateşine çırayla gidiyorsunuz -_-

2 Beğeni

Pegasus’u boykot etmedim. Bastıkları kitapların yüzde 98’i bana uzak olan kitaplar,kalan yüzde 2’i benim okuduklarım oluyor.

Pegasus’un fiyat politikası biraz garip olduğu için Karton ve Ciltli baskı fiyatları birbirine yakın, o nedenle ciltli baskıyı bekledim.

İndirimle 60 TL bile çok ama başka da bir alternatif yok benim için.

3 Beğeni

Ha ben yanlış hatırlamışım o zaman.

2 Beğeni

Bu gidişle İthaki’yi protesto edeceğim “Yürek Söken” ve Blizzard sayı 2’de okurken dağılmaya başladı. Bu sorunu bildiğim için çok dikkat ediyorum ama son 2 ayda 4 -5 kitap oldu dağılan. Muhtemelen diğer yeni aldıklarım için de aynı sıkıntılar olacak, okuyana kadar dağılıp dağılmadıklarını anlamayacağım.

5 Beğeni

Şuan Kızıl Mars’ı okuyorum harita olan ilk sayfalar dağıldı gitti.

1 Beğeni

Benim kızıl marsta daha okumaya başlamadan dağılacağını belli etti. İthakiden almayı düşündüğüm kitapları almayı keseceğim galiba :thinking:

1 Beğeni