Yeni Kitap Haberleri

https://www.goodreads.com/series/49673-lightbringer

Brent Week yazdığı fanrastik kitap 5 lemesi. İthaki ye sorduğumda 2019 da Brent weeks basmayı düşündüklerini söylediler .Lightbringer olması ihtimaller arasında ama yazarın bir başka kitabı ve daha önce artemis yayınları taeafîndan 1 . Kitabı Türkçeye çevrilen gece meleği üçlemesi de olabilir.

4 Beğeni

Nereye koyacağımı bilemedim en iyisi burası diye düşündüm.

5 Beğeni

Margaret Atwood’un uzun zamandır baskısı bulunmayan “Antilop Ve Flurya” isimli eseri Doğan Kitap’tan çıkıyor.

7 Beğeni

1999’da Sarmal Yayınlarından çıkan G. Altov, V. Juravleva yazarlı “Evrenin Türküsü” isilmli kitap 20.Nisan.2018’de tekrar satışa çıkıyor. Acaba yine Sarmal etiketiyle mi çıkacak? Ama bildiğim kadarıyla Sarmal kapandı. Acaba Sarmal geri mi döndü? Bekleyip görelim.
eganba ve ilknokta’da haberi olduğu halde kitapyurdu’nda göremedim.

https://www.ilknokta.com/g-altov/evrenin-turkusu.htm

3 Beğeni

“Deli Dolu” yayınevi John Wyndham kitaplarını dilimize kazandırmaya devam ediyor. Yazarın “Krizalitler” ve “Trfidlerin Günü” isimli kitaplarından sonra “Chocky” isimli kitabı raflarda. Kitap ilk olarak 1968’de basılmış.

6 Beğeni

Kitapyurdu sitesinde yeni çıkan kitapları kontrol ederken yeni bir kitapla karşılaştım. Numen yayınevinden çıkan, Fransız bir yazarın Lum’en isimli romanı.
fantasticfiction.com sitesinde yazarla ilgili bir bilgi yok ama romanla ilgili olarak kitapyurdundaki tanıtım sayfasında roman için “Lum’en, Fransa’nın önde gelen bilimkurgu edebiyatı ödüllerinden Prix Julia-Verlanger, Grand Prix de l’Imaginaire ve Prix Rosny Aîné’nin sahibi.” yazıyor.

https://www.belial.fr/laurent-genefort/lumen

Alışveriş listeme ekledim. 2-3 gün içinde sipariş vereceğim.

8 Beğeni

Tşkler sunbaem (20 karakter)

3 Beğeni

Eleştiriler, iyi tasarlanmış bir evren, o evrenin atmosferine sokan anlatım, ama bazı noktalarda iyi olabilecekken daha ilerisine gidilemediği yönünde. Genel tablo, beş üzerinden üç-üç buçukmuş. Hiç yeni dönem Fransız bilimkurgusu okumadığıma göre, okuyup kendi kararımı vermem şart.

3 Beğeni

Okuma listemde olan bir seri gerçekten çok merak ediyorum bu seriyi.

3 Beğeni

3 Beğeni

İthaki’den çıkacak olan bir bilimkurgu kitabı. Jaroslav Kalfar - Bir Astronotun Sonsuz Yolculuğu.

İlgili linkler.

6 Beğeni

Aman kafa karışıklığı olmasın, Bilimkurgu Klasikleri adı altında çıkmıyor. Bağımsız bir kitaptır. Bilgi notu olarak paylaşayım.

3 Beğeni

Bohemia ülke değil miydi yahu?

3 Beğeni

Doris Lessing’in “Argos’taki Kanopus Arşivleri” serisinin 3. kitabı olan “Sirius Deneyleri” isimli kitabı Deli Dolu yayınlarından çıktı.

1. Kitap : Şikeste
  2. Kitap : Evlilikler
  3. Kitap : Sirius Deneyleri

Daha önce Çivi Yazıları yayınevi tarafından 1999-2000 yıllarında serinin sadece ilk 4 kitabı yayınlanmıştı.

5 Beğeni

https://www.reddit.com/r/Fantasy/comments/8mlhmt/rip_gardner_dozois/
George Martin ile hazıradıkları derlemelerden tanıdığımız Gardner Dozois ölmüş. Yeni kitap haberi değil ama nereye paylaşacağımı da bilemedim. Aslında kitap harici haberlerin paylaşıldığı bir konu açılsa fena olmaz, varsa da bulamadım. @magicalbronze

3 Beğeni

Burada paylaşabilirsiniz.

6 Beğeni

Daha önce görmemiştim konuyu, teşekkürler.

3 Beğeni

“Yerli Bilimkurgu Yükseliyor” ekibi olarak, ilk önce online olarak yayınladığımız “Yerli Bilimkurgu Yükseliyor - Bilimkurgu Öykü seçkisi 2018” çok yakında kitap olarak çıkıyor.

M. İhsan Tatari’ye yazmış olduğu arka kapak yazısı için teşekkür ediyorum.

10 Beğeni

Rica ederim efendim. Benim için bir onurdu :slight_smile: Asıl ben teşekkür ederim.

4 Beğeni

Derlemenin fiziksel olarakta “Ben varım ve buradayım.” demesi gerekiyordu. Tamam, internet büyük nimet. Ama iş, ortaya konanı sergilemekse, internetle sınırlı kalınmamalıydı zaten. Öbür türlü, aynı nimet “Ararsan bulabilirsin.” oyununu eder, derleme de bir süre sonra keşfedilmeyi bekler hale gelirdi.

İlk yayınlandığında tebrik etmemiştim -nereye yapılacağını bilmediğimden. Bu vesileyle derlemeye katkı sağlayan ve desteğini esirgemeyen herkesi tebrik ederim.

5 Beğeni