Yeni Kitap Haberleri

Bu kitabı çok merak ediyorum. Harita marita ne varsa eklesinler. :smiley:

1 Beğeni

Love, Death & Robots serisini izleyip Beyond the Aquila Rift ve Zima Blue bölümlerine hayran kalanlar… Müjde, müjde, bölümlerin uyarlandığı öykülerin yazarı Alastair Reynolds çok yakında bizlerle. Öykü derlemesinin eli kulağında:

https://twitter.com/hollowborne/status/1162406813914030080?s=19

Darısı, Good Hunting bölümüyle derin düşüncelere daldırmış Ken Liu’nun öykü derlemesi The Paper Menagerie and Other Stories’e.

25 Beğeni

12 Beğeni

Yanlış hatırlamıyorsam @irbis Asimov’un bu kitabı da dahil olmak üzere bütün kitaplarının telifinin İthaki’de olduğunu söylemişti geçmiş zamanlarda. Kafam karıştı şu an.

Kitap bende mevcut. Yeniden basılacak olmasına da çok sevindim ama ufak bir açıklamaya ihtiyaç var sanki.

Ekleme: Buldum. Soru hattında yine ben sormuşum soruyu hatta. Ekran görüntüsü aldım.

Özet

4 Beğeni

En sağlıklı bilgiyi @irbis verecektir mutlaka :blush: Bu arada söz konusu kitabı beğendiniz mi? Kitap ilgimi çekti. İçindekiler kısmı ve bir kaç sayfasını paylaşır mısınız rica etsem?

Bem yanlış hatırlamıyorsam askere gitmeden önce telefondan okumaya başlamıştım Bilim ve Buluşlar Tarihini. Çok akıcı, sade ve okuması zevkliydi. Kim basarsa bassın ama elini hızlı tutsun. :smiley: :smiley: Şaka bir yana uygun zamanda iyi bir şekilde basılır umarım.

1 Beğeni

Zıma Mavisine hayran kalmıştım. En sevdiğim bölümdü. Sanırım hiç beklemeden bu kitabı alacağım.

4 Beğeni

Daha önce yazılmışmı bilmiyorum ama İmge Kitabevi, türk klasikleri kitaplığı adında yeni bir diziye başlıyor. İlk üç kitabı Efruz bey, vatan yahut silistre ve küçük şeyler olacakmış.

6 Beğeni

Keşle türkiş bankasının bastıklarını basmasalar.

2 Beğeni

Tek öyküde, hayat, varoluş ve sanat ilişkisi ne de güzel anlatılmıştı. Kim bilir daha ne cevherler vardır🙂

4 Beğeni

Haber harika ama tek bir öyküyü kitap mı yapacaklar? Orayı anlayamadım.

2 Beğeni

Ben de o hususta şüpheye düşmedim değil. Birden fazla öykü olabileceğine yönelik tek ipucum, kapaktaki “Toplu Öyküler - 1” ibaresi🤷🏻‍♂️

1 Beğeni

Haberi paylaşan kişi de öykü derlemesi diyor. Büyük ihtimalle tek öykü değildir.

2 Beğeni

İçindekiler sayfası yok ama kitabın içinden örnekler atayım. Yeniden basıldığında kaçırılmaması gereken bir eser.

Özet

6 Beğeni

Çok güzel görünüyor gerçekten.:heart_eyes: Bu tür kitapları okumaktan büyük keyif alıyorum. :sunglasses:

Fotoğraflar için teşekkürler. :pray:

Basılırsa mutlaka alacağım :grimacing:

1 Beğeni

Paylaşılmadı diye hatırlıyorum, gözden kaçmış sanırım.

6 Beğeni

Çok değerli bir eser ve ucuzda, daha ilki bir iki ay önce çıktı, sanırım yıl bitmeden 3. kitapla birlikte seri bitmiş olacak.

Zaten cevabımda da belirttiğim gibi Bilim ve Buluşlar Tarihi onlardan biri miydi emin değilim. Yakın zamana kadar güncel basılan kitapların telifleri diğer yayınevlerinde devam ediyor olabilir. Normal akışın dışında bir durum değil bu. Kurgu kitaplarının yayıncısı olarak da biz görünüyoruz ama MonoKL bir kurgu kitabını basıyor çünkü telifleri onda. Geri kalanlar bizde. Kurgu dışı kitaplarda da her kitabını basmayacağımızı daha sonra belirtmiştim diye hatırlıyorum ama yanlış hatırlıyor olabilir. Kurgudışı kitapların bir kısmı ne yazık ki artık güncelliğini yitirmiş eserler. Sırf Asimov diye güncelliğini yitirmiş kurgudışı eserleri basmak doğru gelmiyor bize. O yüzden kurgudışı eserlerde seçerek ilerliyoruz.

6 Beğeni

Üç kitap değil, beş kitap. Saim bey, Twitter hesabından üçüncü ciltin ilk iç sayfasını paylaşmıştı. Şu an hazırlıyorlar sanırım.

2 Beğeni

Umarım Radyasyonun Genetik Tesirleri seçilenler arasına girebilir.

2 Beğeni