Yeni Kitap Haberleri

Evet bu ay içerisinde gelmesi bekleniyor. Fuar öncesi olduğundan yeni kitaplar ve tekrar baskılar nedeniyle matbaa yoğunluğu yaşanıyor.

5 Beğeni

Teşekkürler :slight_smile:

2 Beğeni

Flaneur’un yeni çıkacak kitaplarını merak ediyorum ama özellikle VASMERS BRUDER’ı çok merak ediyorum birde From Hell gibi bir baskıyla gelecek olursa deme keyfime…2019’un sonuna yetişir umarım :drooling_face:
Merak edenler için diğer gelecek kitaplar:

7 Beğeni

Gibrat’ı uzun zamandır bekliyordum ama Youtube’dan 'My favourite thing is monsters’a baktım. Sanırım çizerin eskizlerinden oluşuyor. Ama diyalog falan da var. Baya hoş görünüyordu. Çok da kalın. Hemen çıksalar keşke…Bir de uzun zamandır baskısı olmayanlar var. Erteleyiş’in yazın güya baskısı yapılacaktı ama önceliği yenilere veriyoruz diye cevap verdiler geçen gün.

1 Beğeni

Matteo’nun basılmasını uzun zamandır bekliyorum. Gibrat üstadın kitabı.

Daha son çıkan 3lüyü alamadan yeni kitaplar çıktı başımıza :grin: bir de sayılı basıyorlar yetişemeyeceğim kalmayacak diye stres oluyorum :expressionless:

1 Beğeni

Kapak değişmesi nedeniyle 4. ve 5. ciltlerin eski kapak baskıları bulunmasına rağmen almıyordum. Yeni baskılar geliyormuş. :slight_smile:

Bunu paylaşmamın nedeni yakın tarihimiz için okuma yapmak isteyen arkadaşlar olursa özellikle;

• Bilgi Yayınları Şerafettin Turan Türk Devrim Tarihi 5 cilt ( 7 kitap)

ve

• Türk Tarih Kurumu Yayınları Yusuf Hikmet Bayur’un Türk İnkılap Tarihi (10 kitap) - (Bayur’un kitaplarının dili biraz zor, çok fazla eski Türkçe (Arapça, Farsça kökenli) kelime var. TTK’nın baskısı kötü ama alternatifi yok.)

öneririm.

1 Beğeni

Aynı korkuyu yaşıyorum,başka kitaplar var önceliğim olan o yüzden son çıkan 3 kitaptan herhangi birini alamadım umarım yıl sonuna kadar bitmez :sweat_smile:

2 Beğeni

Flaneur umarım sağlam bir baskı yapar böyle kalın kitaplara sert kapak yakışıyor

1 Beğeni

Aynı seriye iki kez kez başlayıp ikisinde de üçüncü kitabı görememek.

3 Beğeni

Atatürk’ün anıtının Gebze’ye yapılmasını istediği, Tarihin en büyük 3-4 büyük komutanı arasında sayılan Kartacalı Hannibal.

https://kidega.com/kitap/hannibal-327675/detay

Efsane ve Gerçekler Arasında Tarihin En Gizemli Komutanı…

Hangi Hannibal efsane, hangisi gerçek? MÖ 208 yılında ünlü Alpleri geçişi nasıl gerçekleşti? Tarihin en dikkat çeken komutanlarından biri olmasının sebepleri nelerdi? Niçin kendisini alt edenlerden daha meşhurdu? Strateji ve taktik dehası mı yoksa kumarbaz ve şanslı mı? Dünya askerî tarihinde Hannibal ve icraatları nasıl yorumlanıyor?

Stanford Üniversitesi’nde beşerî bilimler, arkeoloji, mitoloji ve sanat dersleri veren Patrick Hunt, gençliğinden beri hayal gücünde geniş yer edinen Hannibal efsanesinin peşine düştüğü bu eserini, uzun yıllar boyunca üç kıtada onun ayak izlerini takip ederek oluşturdu. Antik kaynaklar ve arkeolojik saha araştırmaları eşliğinde ilerleyen sayfalarda Hannibal’ın olağanüstü zorluklara karşı verdiği taktiksel karşılıkların değişkenliği ortaya çıkıyor. Bu da binlerce yıllık dönemde Hannibal’in neden büyük bir muamma olduğunu ve hakikatle efsanenin nasıl birbirine karıştığını gözler önüne seriyor.

Kitap, Hannibal’in gençlik dönemiyle ve yemin töreniyle açılıyor. Hannibal’in adım adım geçtiği İspanya, Pireneler ve Alpler arasında yaşanan coğrafi ve iklimsel zorlukların yanı sıra pusular da kitabın heyecanını çok üst seviyede tutuyor. Alplerin zirvesinden Apeninler ve Arno bataklıklarına, Roma zaferinden Zama Muharebesi’ne doğru adeta bir roman gibi sürükleyici biçimde ilerleyen kitap, Hannibal’ın sürgünüyle ve mirasıyla son buluyor.

Dünya kitap eleştirmenleri tarafından hayranlıkla tarif edilen Hannibal’in Samet Özgüler çevirisiyle tarih okurları için de unutulmaz olacağını düşünüyoruz…

https://kidega.com/kitap/tonyukuk-327671/detay

Gerçeğe en yakın bilgilerle Tonyukuk kimdi? Unvanları ve görevleri nelerdi? Yazıtında neler anlatmaktaydı? Tarih boyunca Tonyukuk ve yazıtı ile ilgili hangi çalışmalar yapıldı?

Türk adının ilk kez geçtiği Türk runik harfli metinler içerisinde, üzerinde en çok konuşulmuş olanı kuşkusuz Tonyukuk yazıtıdır. Bizzat Tonyukuk’un zihninden ve dilinden çıkan bu yazıt, hem tarihî olaylara teferruatıyla yer vermesi hem de Türk diline ve kültürüne yaptığı katkılar neticesinde oldukça önemli bir konumdadır.

Tonyukuk yazıtı ilk bulunduğu günden bugüne kadar genellikle dil araştırmacıları tarafından incelendi. Özellikle tarih araştırmacıları, Çin kaynaklarında verilen bilgilerden hareket ederek Tonyukuk’un kim olduğu konusunda yoğunlaştılar.

İşte ilk kez bu kitapla, hem Çin kaynaklarındaki olaylar hem de yazıttaki olaylar karşılaştırılmış oluyor. Yazıttaki her cümle ve sözcükte yer alan şifreler çözülerek hem Tonyukuk’un kimliği hem de yazıtının değeri ortaya konuyor. Çin kaynaklarıyla eski Türk yazıtlarında açıkça ifade edilmemiş olsa da yazıtta yer alan iğneleyici ve buruk ifadelerle Tonyukuk’un Bilge Kağan’la yaşadığı sorunlar gözler önüne seriliyor.

Tonyukuk tarihten günümüze, büyük işler başaran Türk büyükleri arasında şüphesiz ki en üst sıralardadır. Diğer yandan tarihî Türkçenin söz varlığına yaptığı katkılarıyla, Türk kültürüyle ilgili sağladığı verilerle ve belki de en önemlisi Köktürk tarihi için paha biçilemez bilgiler vermesiyle, Tonyukuk yazıtı ölümsüz konumdadır.

“Taşa Kazınan Tarih”, “Sibirya’da Türk İzleri” kitaplarıyla Orta Asya Türk tarihini ana kaynaklarıyla günümüze taşıyan Erhan Aydın bu kez Tonyukuk’u ve yazıtını yeniden gündeme taşıyor.

8 Beğeni

Erhan Aydın’ın kitaplarını seviyorum. Bu da güzel ve önemli bir kitaba benziyor. Edinmek gerek.

3 Beğeni

Ben daha önce okumadım, ama bunu alıp okuyacağım.

1 Beğeni

Türk tarihine, özellikle de yazıtlara merakınız varsa tavsiye ederim. Adı pek bilinmeyen yazıtlarımızı okuyup Türk dünyasına sunuyor. Bu kitabında Çin belgelerinden de faydalanmış.

3 Beğeni

İthaki Yayınlarının yeni kitapları

Watchmen Başlangıç serisinin 2. kitabı Kızıl Korsan

Yapı Kredi Yayınları’nın bir sonraki Ahmet Ümit kitapları

12 Beğeni

Bu kadar bandrol takibine nasıl 50. Kitabı bulamadık bilemiyorum… :joy:

2 Beğeni

Şimdi yazarları kontrol ediyorum . Bakalım içerisinde var mı diye :grin::grin::joy::joy: (Bi Umut)

1 Beğeni

İthaki önce duyurusunu yapıyor sonra bandrol alıyor :slight_smile: hiç sır vermiyorlar, devlet sırrı gibi koruyorlar.

6 Beğeni

Gizli mi alıyorlar anlamadım ki… :sweat_smile:

@alper Sence de çok haince değil mi? :joy:

Aslında bu zamana ben başka kitaplar da beklemiştim ama göremedim… Ekim’in sonu geldi neredeyse hâlâ beklediklerim yok. Bastıktan sonra mı bandrol alacaklar yahu? :expressionless:

Bunlar fuar kitabıysa puanım 1. :joy:

5 Beğeni

Bastıktan sonra değil de, duyurudan sonra alıyorlar gibi. Bu anlamda sosyal medyayı en iyi kullanana yayınevlerinden birisi İthaki.

3 Beğeni