Yeni Kitap Haberleri

Alfa yine bir seriyi kısa sürede bitirir…

20 Beğeni

Bu seriyi bilen yorumlayabilir mi?
İnternette gördüğüm metinleri değil kişisel fikirlerinizi merak ediyorum

Serinin bitmesini beklediğimden daha okumaya başlamadım ama arama butonundan aratırsanız daha fazlasını bulabilirsiniz

2 Beğeni

Yeni çizgi roman ve mangalar geliyor.

4 Beğeni

@alper hadi gözümüz aydın :joy: Alfa’yı tebrik ediyorum. Serileri süründüren ve sündüren popüler yazarların baskılarını aratan yayınevlerine çok satmadığını düşündüğüm seriyi aksiliklere rağmen kısa sürede tamamlayarak örnek olmuş olmasını diliyorum.

10 Beğeni

Infinity countdown ve Infinity wars tüyapa yetişir mi acaba ne dersiniz?

2 Beğeni

Muhtemelen yetişir diye düşünüyorum. Tabi matbaalar fuar için vızır vızır çalışıyor. Matbaada bir sorun olmaz ise bunların fuar için özel satış yapılacak kitaplardır.

Şuan bütün yayınevlerinin tek derdi fuara yeni kitap yetiştirmek. Burada paylaştığımız bandrol alınan kitapların çoğu fuara özel olacaktır. Hatta fuardan önce bile çıkabilir.

1 Beğeni

Gibrat her zamanki gibi :heart_eyes: . Ama şu canavarlı kitap sert kapak olmaz diye düşünüyorum. İçi okul defteri gibi. Yabancı baskılarında da hiç ciltli görmedim. Belki flaneur özel baskı falan yaparsa ciltli olur ama.

1 Beğeni

Alfa Yayınları’nı tebrik ediyorum. Umarım Bilimkurgu ve Epik Fantastik türlerine ağırlık verirler ve bu alanda özlenen kaliteyi okurlarla buluştururlar.

Civa 24.10.2018 Ciltli 1014 Sayfa
Karışıklık 19.03.2019 Ciltli 896 Sayfa
Dünyanın Sitemi 16.10.2019 Ciltli 908 Sayfa

Bu seri İthaki’de olsaydı 1. kitabı basar 2 yıl beklerlerdi sonra da kitap satmadı diye devam kitaplarını basmazlardı :smiley: Bknz: Uzun Dünya

Alfa Yayınlarının telefon numarasını aşağıya bırakıyorum bi arayıp sorsunlar seriler 1 yıl içerisinde nasıl bitirilebiliyor. Çevirileri nasıl yapıyorlar, malum Dune 2 yıldır falan çeviride :smiley:

0212 511 53 03

18 Beğeni

Aslında Alfa serinin telifini 2013’de almış. 2018’de yayınlamaya sıra gelmiş. Turgut Berkes vefat ettiği için 3. kitabı galiba başka çevirmen çevirdi.

2 Beğeni

İş Bankası bombardıman yapmış. İlk kitaplar ciltli versiyonlar.

5 Beğeni

Turgut Berkes çeviriyi tamamlamış diye biliyorum ben. :thinking:

4 Beğeni

O zaman çeviri serinin ilk kitabı yayınlanmadan önce bitmiş, Alfa’nın bu kadar hızlı baskı yapıyor oluşu anlaşıldı o zaman :slight_smile:

2 Beğeni

Ben daha önce bunu sormuştum çünkü. Her halükarda serileri gerçekten hızlıca bitiriyorlar, takdir ediyorum. :slight_smile:

4 Beğeni

Az çok bu durumu ben de biliyordum. Alfa’nın baskı hızını ben de taktir ediyorum Parası olan yayınevi farkı. :slight_smile:

5 Beğeni

Umberto Eco ciltli kitaplarının ikinci baskısı uzun süre sonra yapılmasına rağmen devam edeceklerini, hatta yanlış hatırlamıyorsam 16 cilt olacağını söylemişlerdi.

Darısı diğer serilerin başına diyelim. :slight_smile:

5 Beğeni

Umberto Eco’nun editörü olduğu kitaplar galiba. Ama Alfa’nın bana göre en büyük sıkıntısı bir standartları yok. Örnegin klasiklerden Goethe’nin Wilhelm Meister’in Çıraklık Yılları kitabının baskısı çok güzelken diğer ciltli klasiklerin baskısı o kadar güzel değil.

İthaki’nin en büyük sıkıntısı bir kaç nedenden dolayı geç baskı ( iş gücü azlığı, çevirmen azlığı vb) Alfa’nın ise standartarı yok :slight_smile:

2 Beğeni

Alfa’nın klasikler konusunda en büyük sorunu editör olmuş maalesef.

Evet keşke tüm klasikler o baskı gibi olsaydı daha hoş olur belki de o şekilde devam ederlerdi. :slight_smile:

4 Beğeni

Alfa klasik demeyin bana. :rofl::rofl::rofl::rofl:

3 Beğeni

O zaman bordo siyah :joy:

1 Beğeni