Yeni Kitap Haberleri

Teşekkürler. Tamam…

2 Beğeni
2 Beğeni

Yakında bende Atatürk hakkında kitap yayınlayacağım.İyi ekmek var bu işte.Hatta olmadı Abdülhamit’in olmayan günlüklerinden olmayan bilgileri de sallarım.Tadından yenmez.

Ya şaka bir yana son zamanlarda Atamızın fazla reklam amaçlı kullanıldığını düşünüyorum.Sizler ne düşünüyorsunuz bu konuda?

3 Beğeni

Görüşünüze kısmen katılmakla birlikte Lord Kinross’un yazdığı, en eski Atatürk biyografilerinden biridir. Bence en iyilerden de biri. Tabii “ciltli özel baskı” yayınevinin para kaygısı ile yaptığı bir girişim gibi görünüyor.

3 Beğeni

Çok fazla atatürk kitabı çıkarmaları mühim degil ki. Her kitap çıkarandan Atatürk kitabı alsaydık zaten bildigin dogruyu da unuturdun. En iyi en şeffaf kim yazmıssa onu alacan. Yılmaz Özdil Mustafa Kemali ve lord kinrossun kitaplabı yeterince iyi bence.

2 Beğeni

@Husey burada bahsttiğim tam olarakta Yılmaz özdil.Okunması gereken son kitaplardan olabilir.

3 Beğeni

Yılmaz Özdil salladımı diyorsun?

1 Beğeni

Yılmaz Özdil’in kitabı çok uzun sürede ve titiz bir çalışma sonucu ortaya çıkmış bir eser.
Bu kadarını emin bir şekilde söyleyebilirim.

1 Beğeni

Yaw kardeşim adam atmasyondan kitap yazsaydı illa birileri çıkıp kardeş sen milleti kandırıyorsun derdi. 2.ci bu kadar emek ve para harcanan bir kitabı yayınevi incelemeden onay almadan basmazdı heleki kırmızı kedi yayınları. Yukardaki kenan arkadaş nerden bu bilgiyi edinmişse yanlış bir bilgi edinmiş

3 Beğeni

Buna katılmıyorum. Kırmızı Kedi’nin gelirlerinin büyük kısmını Yılmaz Özdil oluşturuyordur eminim. Geçen şöyle bir tweet gördüm az da olsa hak vermeden edemedim. (“Adam” adlı kitap Atatürk ile doğrudan alakalı değildi tabi bu arada kapağında var diye koymuş eleman)

4 Beğeni

Bende emin bir şekilde söyleyebilirim ki Yılmaz özdil insanların duymak istediklerini söylüyor.Tamamiyle kitabı hatalıdır demiyorum.Kitabın çoğu güzel bilgilerle doludur fakat bir tarihçi değil kendisi.Bir gazeteci…
Ve o kadar araştırmaya rağmen Abdülhamite ait olmayan günlüklerden Abdülhamite aitmiş gibi anlatması gösteriyor ki bu adama ya işinin hakkını veremiyor ya da gerçekleri saptırma da bir amacı var.

Şu videoda söylediği şey yalan bir bilgi.Zamanında Süleyman Nazif diye biri tarafından uydurulmuş.Bunu söyleyen kim?Murat Bardakçı.Ben hangisine mi inanıyorum?Murat Bardakçı’nın söylemleri bana daha doğru geldi.Kendisinin daha objektif olarak tarihi yorumladığını düşünüyorum.
Şahsen İlber Ortaylı’nın kitabını tavsiye ederim.Sonuç olarak bir tarihçi.

2 Beğeni

Bu kitaplardan Adam’ı aradan çıkarttığınızda (çünkü o kitap sizinde değiniz gibi direk Atatürk ile ilgili bir kitap değil )sadece bir tanesi Yılmaz Özdil’e ait.
Geri kalan photoshop çalışmaları ne anlamda koyulmuş anlamadım açıkcası.
Sonuç itibariyle yazarın şu an Atatürk ile ilgili ilk ve tek kitabı Mustafa Kemal.
Bu görseli hazırlayan arkadaşlar tek kitap üzerinden nasıl böyle bir abartı sergilemişler anlamış değilim.

Bunlar malum kesimin troll çalışmalarından başka birşey değil. Elbetteki Kırmızı Kedi’nin gelirlerinin büyük bir kesimini Yılmaz Özdil sağlıyordur. Bu çok normal. Her yayınevinin lokomotif yazar ve yazarları vardır. Bunda yadırganacak ve eleştirilecek birşey yok bana kalırsa. Siz şimdi Altın Yayınlarında Stephen King ile misal Hasan Hüseyin diye bir yazarı aynı kefeye koyabilir misiniz.?

2 Beğeni

Aga bu resimde 2 kitap yılmaz özdile ait digerleri kimin? :joy::joy: Trolcükler yapmıştır o bir gerçek ama neyse

2 Beğeni

Photoshop olduğunun farkındayım.Yılmaz Özdil henüz okumadım ama en azından bu fotoğrafı gördükten sonra çıkmış tüm kitaplarına bir göz attım. Buradaki göndermeyi Atatürk’ü kitaplarda kullanarak, insanları doğrudan etkilemeye çalışması olarak algıladım şahsen. Kitabın yayınlanış şekline baktığımızda da bunu biraz görebiliyoruz. Kitabın önce karton kapaklı çıkışının yapılıp, özellikle kitap satılan tüm yerlerde indirimsiz bir şekilde 35 TL’den satılması. Ardından ciltli olarak satışa sunulup, karton kapaklıya o zaman indirim uygulanması ve meşhur elmas taşlı koleksiyon edisyonunun gelecek olması. Yayınevi elbet para kazanmak durumunda ama bana biraz çıkarcı bir amaç güdüyorlar gibi geliyor. Bu sadece Kırmızı Kedi ve Yılmaz Özdil için de değil genel olarak tüm yayınevleri ve tüm Atatürk kitapları için geçerli.

3 Beğeni

Tüm yerlerde indirimsiz 35 TL den satılmasının sebebi bir süreliğine de olsa internet satışlarından yıpranan bağımsız kitapevlerinin gelir sağlamasını amaçlamaktı.
Diğer kişisel görüşlerinize saygı duyuyorum.

3 Beğeni

Şu bir gerçek ki, tarihimizle ilgili bilgi kirliliği ayyuka çıkmış durumda. Her iki kesimde kendi destekçilerini hoşnut etmek adına , gerçekleri saptırarak veya bazı gerçekleri kulak ardı ederek, tarihimizle oynuyorlar. Sonuç olarak bizde, objektif verilere ulaşamadığımız için, elimize verilen yalan yanlış bilgileri evirip , çevirip , bir yerlere oturtmaya çalışıyoruz. Bilgiler eksik, taraflı ve en kötüsü , art niyetli olduğu için, neresinden tutarsak tutalım , elimizde kalıyor. En nihayetinde, müspetliği kalmamış bir tarih, algı operasyonlarına maruz kalan dimağlar, kendi kitlesine yaranmak için uydurulmuş veya abartılmış tarihi karakterlerle, içi boşaltılmış , karartılmış bir tarihimiz oldu, hayırlı olsun.

2 Beğeni

Bende şahsen atatürkün reklâm amaçlı ismin kullanılmak istediğini düşünenlerdenim. Atatürk ile ilgili kitap tabiki çıksın tabiki okunmasına karşı değilim ama bu zaman da sırf kitap satsın diye ismini kullanıyorlar

Ve  biz bunları konuşmamızın tek nedeni kitabın çok büyük başarı yakalamış olması  buda kitabın sevildiğini ve herkes okusun  diye makul fiyatlandırma ile verildiği gerçeği
1 Beğeni

Bence kitabın başarılı olmasının sebebi, ülkemizin mevcut siyasi durumudur. Kutuplaşmanın arttığı ortamda, kitabı yayınlayan tarafın, kendini ifade edebilecek, Mustafa Kemal Atatürk’ten başka platform bulamamasından kaynaklı bir durumdur. Bu durumu özetleyecek çok güzel bir sözüm var ama buraya yazamam(.isteyen arkadaşlara özelden yazabilirim).

1 Beğeni

Bu kitap bu kadar çok satılmasa eminim bu kadar konuşulmayacaktı.
Yeni çıkacak özel baskının fiyatı duyulduğunda neler yazılıp çizilecek düşünemiyorum bile :slight_smile:

2 Beğeni

Yılmaz Özdil tabiki para kazanacak, ama sırf para kazanmak için Atatürkden yazıyor demek doğru diyil. Adamın derdi para olsaydı iktıdarın safında yer alarak daha çok para kazanırdı.

4 Beğeni