Yeni Kitap Haberleri

İşin goygoyunu yapmak isteyenler Ilber ortaylının atatürk kitabını okusunlar, y. özdilin kitabını okusunlar.

Tarih öğrenmek isteyenler Halil inalcık okur zaten.

Biyografi isteyen Andrew Mango ve lord Kinross, Armstrong.

Atatürk kitaplarının çoğalmasının ve ilgi görmesinin sebebi bunun henüz suç olmaması, sizi kimse kitap alıyorsunuz diye hapse atamaz insanlar bunu siyasi tepki olarak yapıyor.Tepki gösterilebilecek başka bir alan kalmadı çünkü.

İsteyen istediğini yazsın okusun bunda hiç sorun yok bunun aksini iddia edeni ciddiye almam.

Tarih ile ilgilenler bilir ki yerel ve global tarihçiler vardır Andrew mango, Bernard Lewis gibi isimler tüm dünyada itibar görür ve yazdıkları kaynak kabul edilir.Tarihi bilim olarak yaparlar.

Ben y. özdilin mesleği gazetecilik diye biliyorum ve yazdıkları bunlar bilinerek okunmalı.

Kaynak eserler bellidir.

Özdil’in kaynakçası ve bibligrofyası var mı?Bildiğim kadarıyla kitabında bunlara yer vermemiş.

Bu kadar yaygara kopartılmaya değecek bir kitap değil ne yazıkki.

7 Beğeni

Burada şöyle bir yanlış var. Yandaş medya tek taraflı değil, çift taraflı. İki tarafın da kendi yandaş medyası var ve iki medya da birbirinden beter. Ve emin ol sadece iktidar tarafındakiler değil, diğer taraftakiler de çok iyi para kazanıyor.
Zaten gazetecilik mesleği ayaklar altına alınmış, zerre objektif bakış açısı yok. İki medyanın da birincil amacı, kendi görüşündekilerin gazını almak amacıyla diğer tarafa muhalefet etmek ve kendi tarafının yanlışlarını gözardı etmek. Ve bahsedilen kişi de bu yandaş medyalardan birinin önemli bir parçası.
Buradaki konuya dönersek tarihçiliğin en önemli hususu objektif olmak. Lakin yazdıklarımdan anlaşılacağı üzere bu kişiden objektif olmasını beklemek saçma olur ve en önemlisi bu kişi bir tarihçi bile değil.
Dilerim Atatürk hakkında bolca kitaplar yazılır. Ama umarım bu kitaplar, gerçek tarihçiler tarafından uzun yılların birikimi ve emeğiyle taçlanarak karşımıza çıkar. Biz de Ata’mızı daha iyi anlar ve anlatırız.

12 Beğeni

Konu başka yerlere gidiyor. Konuyu saptırmayalım bence.

5 Beğeni

:hushed:

18 Beğeni

her gördüğüm yere bunu soruyordum ben. :star_struck:

2 Beğeni

Azizim demek çok uzaklara değil, yakınlara bakmak lazım: Rıhtım gibi :slight_smile: Okumak istiyordum bu kitabı ama nasıl nasip olacak diye düşünüyordum. Eee, o zaman en yakın zamanda ikimize de keyifli okumalar.

3 Beğeni

Çok iyi haber. :smiley: Çıkar çıkmaz alacağım.

2 Beğeni

Eski baskıyı buluncaya kadar canım çıktı.ama çok uçuk olmayan bir fiyata almıştım. Şansıma daha önceki sahibine imzalanmış bir şekilde gelmişti kitap. Müfit Özdeş tarafından. Yeni baskıyıda almak lazım.

2 Beğeni

Yarabbim sana geliyorum. Oh be sonunda. Şu kitabı alamadığım için içim içimi yiyordu.

Düzenleme: Metis’in sitesine önceden baktığımda Son Tiryaki için “baskısı yok basılacak” gibi bir ifade görmüştüm. Şu an baskısı olmayan diğer bilimkurgu kitaplarına baktığım zaman “baskısı yok basılacak” ibaresini görüyorum. Metis muhtemelen seriyi yeniliyor. Hadi hayırlı olsun. Paraları hazırlayalım şimdiden.

4 Beğeni

Metis, yeniden bilimkurgu serisi yapar mı ki? Bence yapsın. İthaki yaptı ve çok güzel oldu.

2 Beğeni

Metis’in elinde kalan bi kaç bk kitabından biri galiba. Yeniden bk serisi gibi bir düşünceleri olsa telifleri kaybetmezlerdi bence.

1 Beğeni
7 Beğeni

Sigmund Freud kitapları alıyorum tutku yayınlarından 4 kitap aldım. Okumak istiyorum diğer kitaplarını da almayı düşünüyorum ama hangi yayın evinden almalıyım emin değilim. Sizce Freud kitapları en güzel hangi yayın evinde?

1 Beğeni

Say Yayınları tercih ediyorum ben Freud için. Öneririm.

4 Beğeni

Yakında yazar için konu açılacak dip not olarak belirteyim.

1 Beğeni

3 Beğeni

Bunu bende gördüm bugün. Yakın zamanda sitelere düşer diye bekliyorum. Teşekkürler

2 Beğeni

Watchaman yeni baskısı yapılmadan önce çorum fiziki dr mağazasında vardı . Aklıma gelseydi söylerdim bu kadar beklemek zorunda kalmazdiniz.

2 Beğeni

Bende var aslında almak isteyen çoktu piyasada bulunmuyordu özellikle Sandman 2 onun için paylaşmıştım. Yine de teşekkürler.

1 Beğeni

Pelin Çift ile Gündem Ötesi Kitaplığı’nın 5. kitabı yakında çıkıyor.

İstanbul’un Gizli Tarihi (Kitapyurdu)

1 Beğeni