Yeni Kitap Haberleri

Yoksa?

13 Beğeni

Black company-Malazan veya ithakinin baskısını yapmadığı serilerden olsa tadından yenmez.

2 Beğeni

Malazan imkansız bence. Keşke olsa tabi de.

2 Beğeni

Aynen tek çare ing geliştirip,orijinal dilden okumak.

1 Beğeni

12 bin küsür sayfa. İngilizceyi geliştirsek bile ilk kitap baya karmaşıktı ben denedim ama bir sürü karakterin gözünden olaylar paramparça, dil çok ağır değil ama yazar çat çat konuya giriyor. Açıkçası yüzüklerin efendisi gibi tabu oldu bende. Yarım yamalak okumayayım diye bıraktım öyle. Birgün çıkar diye umut ediyorum ama seriyi Çiğdem Erkal yada Niran Elçi yada İhsan Tatari hariç kimsenin hakkıyla çevirebileceğini sanmıyorum. Gün gelir belki görürüz

3 Beğeni

Umarım bekleneni verip güzel bir başlangıç yaparlar.

2 Beğeni

Şu iki kitap aynı mı? Yoksa devam kitabı mı? Biri Tekin Yayınevi, diğeri İthaki. Aynı olduğunu düşünüyorum, çünkü ikisi de 296 sf yazıyor. Yalnız İthaki neden Kıyamet Polisi 1 veya 2 yazmamış, tuhaf. Oysa bu, 3 kitaplık bir seri

3 Beğeni

Bende bakmıştım aynı kitap. Tekin devamını getirmemiş.
Galiba 3’leme.

https://www.goodreads.com/series/92521-the-last-policeman

2 Beğeni

Muhtemelen aynı kitap, çünkü ikisi de 296 sf görünüyor. Ama İthaki keşke K.P. 1 veya 2 her neyse onu belirtseydi. Dediğiniz gibi 3 kitaplık bir seri

1 Beğeni

Kitap üçlemenin ilki olan “The Last Policeman”. Ve evet iki kitap da aynı.

2 Beğeni

İthaki muhtemelen 1-2-3 diye belirtmeden direkt olarak kitap isimleriyle çıkartacak seriyi.

4 Beğeni

Evet, şimdi @alper beyin attığı goodreads linkinden durum anlaşıldı

Aynı eser , umarım İthaki devamını getirir.Enginlik serisindeki gibi okuyucuları yormaz.

5 Beğeni

Muhtemelen İç kapakta yazıyordur. Afrika üçlemesi de (Parçalanma, Artık Huzur Yok) kapakta yazmıyor

3 Beğeni

Evet, ben de Enginlik serisinin ilk 2 kitabını sepete attım ama almaya elim gitmiyor, İthakinin seriyi bitirmeme ihtimali nedeniyle

Sanırım Kıyamet Polisini alacağım, çünkü sevdiğim iki tür Bilimkurgu ve Polisiye bir arada…

@Ozgur işte İthakinin en sevmediğim yönlerinden biri; serileri yarım bırakma. Scalzi serileri, Destanlar Çağı vs.

4 Beğeni

Enginlik muhtemelen iptal zaten. Programda yok bile hatta

1 Beğeni

Ben Salon yayınlarından baya umutluyum cidden başarılı olabilirlerse belki İthaki’de kendini geliştirmeye çalışacaktır bir soru falan sorulunca çok sert olabiliyorlar bazen.Epic Store ve Steam olayı gibi rekabet en çok biz kitap okuyanlara yarayacaktır.
Kızıl Serçe istediğim bir seriydi geçen DR’de elime alma fırsatı geçti 35 tlye çok kaliteli bir basım görmüş oldum Pegasus’un kalitesinde desem abartılı olmayacaktır umarım güzel işler yaparlar,beklemedeyiz :yum: Şunu söyleyeyim bence Witcher serisini Salon yada Alfa alabilseydi ciltli baskılar görebilirdik Pegasus pahalı yaptığı halde ince kapak çıkardı seriyi garip.

13 Beğeni

Serideki kitap ve toplam sayfa sayısı olsun, gerileyen ekonomiye rağmen ve daha önceki zamanlarda İthaki’nin bastığı bilimkurgu türündeki kitaplara kıyasla günümüzde ki popülerliğin ve talebin artışını göz önüne aldığımızda yarım bırakılacağını sanmıyorum. İlk kitabın fiyatı makul seviyede diyebiliriz satış rakamları çok düşük kalmazsa tamamlanacaktır seri bence. Tabii söz konusu İthaki olunca her an her şey olabilir :slight_smile:

2 Beğeni

Malazandır inşallah .

1 Beğeni

https://www.idefix.com/Kitap/Ofkelidogan-Empirium-Uclemesi-1-Kitap/Edebiyat/Roman/Fantastik/urunno=0001775890001

Şöle bir seriye başlamışlar hali hazırda ama epik fantastiğe girer mi, onu bilemiyeceğim.

2 Beğeni