Yeni Kitap Haberleri

Bir yayınevi de Alastair Reynolds’un öykülerine el atmıştı, ondan haber yok ne zamandır, hala çıkmamış mı? Bilgisi olan?

2 Beğeni

Gereksiz bir cevap. Tekel kalmak istiyorlar sanırım. Salon rakip olamayabilir tabi ama kendisi eleştiri kabul etmeyen yayınevi olarak laf atmak da ne bileyim.

11 Beğeni

Aynen yakışıksız olmuş, tabi aralarında farklı, bizim bilmediğimiz bir diyalog yoksa.

6 Beğeni

Ben ilk etapta bilindik eserler bekliyorum ki okuyucu çekmek için mantıklı. Bilimkurgu okuyucusunu biraz kendilerine alıştırdıktan sonra yeni kitaplara geçebilirler. Önemli olan çeviri ve özen. Ben buna dikkat ediyorum. Salon yayınları son zamanlarda dikkatimi çekiyordu. Birkaç kitabını deneyeceğim umarım pişman olmam. Çınar yayınlarından memnun kalmıştım fakat onlar böyle bir giriş yapmadılar. Halka Dünya ile Panama da gözlemlediğim yayınevlerinden. Bilimkurguya gösterilen bu yönelimi fantastiğe de gösterirler umarım. Bu iki tür özellikle türün hayranı olan kimseler tarafından planlanmalı.

10 Beğeni

Rekabet iyidir, motivasyonu ve kaliteyi artırır. Yalnız İthaki’nin bilim kurguyu tek elinde sanması hiç hoş değil, verilen cevap da öyle. Bir çalışanın verdiği cevap bile ister istemez tüm yayın evine karşı bakış açımı etkiliyor benim.

3 Beğeni

Şu kısım çok önemli.

4 Beğeni

Normalde yaptığım bir şey değil ama bugün can sıkıntısından bi bakayım dedim. Ve gördüğüm heyecan verici haberleri paylaşmak istedim.

18 Beğeni

Bu arada halka dünyanın 4. Kitabı bayağı sarktı. Siz söyleyince aklıma geldi. Umarım yine yarıda kalmaz

3 Beğeni

Çok da gecikmedi sanki. Bana göre yani. Ufak bir sorun vardı gibi hatırlıyorum. :thinking:

2 Beğeni

Kitabın yurtdışında çıkış tarihi 1 Eylül
Bu kadar güncel kitapları görmeye alışıl değiliz :rofl:

19 Beğeni

Geçenlerde telefonda sorduğumda seri tamamlanacak dediler.

1 Beğeni

41 posts were merged into an existing topic: Tartışma Köşesi

Bunu şuraya bırakıyorum.

4 Beğeni

Söz ağızdan çıkmışsa tamam :+1:

4 Beğeni

Nyarlathotep toplama bir şey olacak sanırım. Mensur şiir olarak geçiyordu kendisi, bayağı da kısa. Bakalım bakalım.

3 Beğeni

Salon yayınları senarist yazacağına yönetmen yazdığı için bu arkadaşta dalga geçme maksatlı yönetmen John Carpenter’a başrol oyuncusu demiş. Daha önce birkaç mesajla bu konudaki fikrimi beyan ettiğim için yeni kitap haberleri konusunu saptırmamak adına yeniden yazmayacağım sadece gözünden kaçanlar varsa diye mesajı açıklama amaçlı yazıyorum.

7 Beğeni

Can kısa klasiklerden yayınlanıyor olabilir kitap.

1 Beğeni

Sanırım burada Salon yayınlarına gönderme yapılmış :thinking:
Edit: @Alladierre mesajını görmemiştim.Şimdi gördüm,konuyu güzel açıklamış :+1:

9 Beğeni

İthaki hayırdır diyesim geliyor. Çok itici bu hareketler. Neden böyle oldu ki?

12 Beğeni