Yeni Kitap Haberleri

Trt de sunuculuk yapıyor daha ne olsun. Her gece ihyayarları karşışına alıp dünyanın en atmasyon konularını konuşuyorlar.

9 Beğeni

TRT’de yayınlanan bir kaç programına sosyal medya da denk geldim ve evet haklısınız bir taraflarından uyduruyor. Lozan zırvalarına Murat Bardakçı çok kızmıştı…

3 Beğeni

Kitabın adı “Şanlı Osmanlı İmparatorluğu’nun Başkenti İstanbul’un Bilinmeyen Gizli Tarihinin Şifresi” olsaymış çok daha etkili bir combo olurmuş :slight_smile: Hedef kitlenin içindeki okuma yazma bilen ufak kesimi çok iyi yakalarmış.

Malesef güzel olmaktan başka bir vasfı olmadığından sadece gücü elinde tutan muhafazakar kesime yağlanarak ekranın önüne geçebilmiş insanların devlet kanalı dahil olmak üzere her kanalda “osmanlı tarihi ve
din programı” yapması bir süredir moda. Bir diğer örnek olarak Cansu Canan Özgen verilebilir (İşini layıkıyla yaptığı için A Haber’e transfer olmuş :slight_smile: )

11 Beğeni

Biraz daha yukarıda yeni kitabının haberi verilen Talha Uğurluel ile benzer kalitede yazar.

2 Beğeni

İki birbirinden güzide tarihçinin, bilinmeze doğru yolculuk içeren bu şaheserini okumayı iple çekiyorum. Gönül isterdi ki bu iki ismin yanında bir de tarihçilerin piri Kadir Patlamışmısıroğlu’nu görelim. Ve böylece yolculuğumuzda, belki de İstanbul’un gizli köşelerinde Şeyh Pir ile karşılaşabilirdik.

14 Beğeni

Dondurmacı benim de aklıma geldi ama yazmamıştım. Benzer işler hatta Mustafa Armağan, Yavuz Bahadıroğlu gibi nadide tarihçilerimizi de görmek isteriz.

4 Beğeni

Atmatasyon olduğuna neye göre karar veriyorsun tamam siyasi olarak bir tarafa takılı olabilirsiniz ama objektif bakıp her sohbetten bir şeyler kazanabilirsin ön yargılı olup atmatasyon demek hiç yakışı kalmıyor kaldıki bu kadını seven dinleyen kitapları okuyan kitleyede hakarettir hor görmedir

3 Beğeni
3 Beğeni

Ben kadının veya bunlar gibi boş şeylerden tomarla para kazanan kişilerin yazdıgı konuştugu şeylere atmasyon dedim. Okuyan boş, gereksiz ve bir yerinden uydurulmadığını anlamıyorsa bu onun sorunu. Aga ben açık adamım. Ben ne siyasileri severim, ne onlara kul köle olmuş kesimleri severim, nede yandaş medyaların yandaş kişilerini severim. Hepsi benim gözümde en alçak insanlardır.

12 Beğeni

ernesto sabato

Bu’da yeni çıkaçak galiba ¿

1 Beğeni

:relieved::raised_hands:

17 Beğeni

Aylak Adam Yayınları güzel bir eser hazırlıyor :ok_hand:

9 Beğeni

YKY basmıştı Kazım Taşkent Klasiklerinden

Edit: İnternet’ten aradım YKY ilk 2 cilti basmış… 3 ve 4 basmamışlar…

2 Beğeni

Biraz araştırdım ama yazarın yazmaya (ki karısı tamamlamış son kısmını) Ahmet Cemal’in de çevirmeye ömrü yetmemiş sanırım 2 cilt arasında 11 yıl fark varmış.

7 Beğeni

Çok güzel gözüküyolar. Fahiş fiyat çekmezler umarım.

1 Beğeni

3 Beğeni

İndirimsiz olarak satışa çıkartmışlar.
Bu arada son fuarda YKY’den aldığımız baskılar da elimizde mi kaldı şimdi.

1 Beğeni

İthaki Hobbit’i YKY Sabahattin Ali kitaplarının farklı baskılarını yapmaktan büyük keyif alıyor gibi :slight_smile:

https://www.babil.com/kurk-mantolu-madonna-ciltli-ozel-baski-kitabi-sabahattin-ali

7 Beğeni

Hahshahahahah aynen aslında yarışıyor gibiler. Alan oluyor mu merak ediyorum.

1 Beğeni

Sabahattin Ali’nin kitaplarının telif hakları 2019’da sona eriyor. Muhtemel YKY ne kadar kazanırsam derdinde.

2 Beğeni