Yeni Kitap Haberleri

4 Beğeni

Gece kitaplığı hangi yayınevi?

1 Beğeni

:slight_smile: öyle değil tabi :slight_smile: hanginizin yaptığı iş güzel diye sorulmaz da, hangi hikayeler alınmış, eksik olan hikayeler nelerdir diye sorulabilir. Sonuçta hikayelere vakıf olduğumuz söylenemez. Verilen linkleri de elbette incelemek faydalı olacaktır.

@narpal, İthaki’nin Conan’ı ciltli mi :heart_eyes: … gerçi şimdi baktım ciltsiz yazıyor. Ciltli baskı gelecekse çok iyi olur tabi

3 Beğeni

Yayınevinin adı gece kitaplığı :slight_smile: yanlış bilmiyorum değil mi?

2 Beğeni

Bir politikası olan bir yayınevi değil.

Ya parasını verip kitap bastırabileceğiniz ya da ilk baskısından herhangi bir ücret almadan, tutması halinde ise devam kitaplarındanda fazla bir şey alamadan, ücretsiz kitap bastırabileceğiniz alternatiflere sahip yayınevlerinden birisi.

Artık varın siz düşünün Hüseyin Bey’ in nasıl bir amme işi gerçekleştirdiğini ama Rıhtım Portal’ daki iki yazısını okuduktan sonra…

10 Beğeni

Bildiğim kadarıyla Hüseyin beyin kitabında bitmemiş taslak hikayelerde yer alıyor. İlk ciltte birkaç tane vardı hatta bir hikaye sadece anahatlarıyla çevrilmiş. Geri kalan hikayelerde çok fark etmez bence, tabi bir de ciltli çıkma artısı var İthaki’nin.

3 Beğeni

Aslında çeviri süreci ile ilgili Rıhtım’ da yayınlanan yazısında belirtmiş hangi kısımlara giremediğini.

Özetle: Howard taslak, orjinal ve reddedilmiş versiyonlarını içeriyor. Yer yer telife takılmayan Howard ardıl yazarlarının deneme ve öyküleride içeriyor.

Çeviremediği kısım ise telife takılan, ardıl yazarlara ait fakat külliyatı tamamlayıcılığına inandığı bazı yazılar. Yazısında isim ve yazı başlıkları vererek bunları belirtmiş.

5 Beğeni

Ciltli olarak da basılacakmış, bu hafta bandrol alınmış.

3 Beğeni

Cilde takılmayın. Savaşla yıpranmaya meyil tutmayan kılıçtan efsane çıkmaz.

Hüseyin Bey’ in yazısını okursanız, sürecin detaylarını ve inceliğini görebilirsiniz.

4 Beğeni

Yok ben zaten Hüseyin beyin çevirisinden okuyorum. Fark açısından belirttim sadece.

2 Beğeni

Conan çevirilerine yıllarını verip özveriyle çeviri yapan birini başka yayınevinin basımıyla ilgili yorum yapmasını istemeyi tuhaf bulmuyorsanız bir şey diyemem tabi. Bu yazdığınız yorumdan bu mana çıkmıyor mu?

1 Beğeni

Can Yayınları Ciltli kitaplara devam ediyor

6 Beğeni
7 Beğeni

Londra Nehirleri Kitap365’te siparişe açılmış :heart_eyes:

https://www.kitap365.com/urun/detay/kitap/londra-nehirleri/316876

17 Beğeni

Ilk mesajınıza istinaden yazdım yorumumu, sohbet onun çevresinde döndü durdu. Daha sonra sadece içerik olarak soruyorum dediniz ona zaten bir şey demedim.

Sorunuzun tuhaf olduğunu belirtmedim ayrıca, Hüseyin beye bunu sormak ne kadar doğru olur dedim. Yoksa içerik olarak zaten İthaki’nin 2. cildi çıktığında belli olur, onu da burada herkes tartışır.

Hüseyin beyin cevabı ne oldu? İçerik olarak fark sadece taslak hikayeler mi yoksa telifli hikayelerde koymuş mu Ithaki?

1 Beğeni

Ne bileyim burası dediğiniz gibi bilgi forumu, sadece ben değil vereceğiniz cevapla diğer arkadaşlarda bilgilenirdi.

@Huseyin_Aksakal arkadaş özelden cevap almış sizden ama forum olarak bizi de bilgilendirin. İthaki’nin bastığı Conan kitaplarıyla sizin çevirdikleriniz arasında içerik farkı var mı? Arkadaş sinirlendi cevap vermiyor diye diğer merak edenler de bundan ceza almasın.

@Ufuk kusura bakma, ayıp olur adama sormayın bunu dedim ama @Huseyin_Aksakal size özelden cevap verdiğine göre sen haklı çıktın.

3 Beğeni

bende bu yolda emin adımlarla ilerliyorum :sweat_smile: . Dün elimdeki kitapların listesini çıkardım hiç kitaplığıma yeni kitap eklemeden eldekileri tüketsem 3 yıllık stok yapmışım. Kitap baskısı tükenir tekrar basılmaz diyerek sürekli yeni kitap ekleniyor.

3 Beğeni

Beni de bu foruma katılmak mahvetti :slight_smile: Bundan önce hangi kitaplar iyidir, hangisi okumaya değer çok araştırmıyordum, belli başlı kitapları yine alışagelmiş yayınevlerinde alıyordum. Burada her türden okuma zevkine sahip arkadaşlar kitap önerdikçe bu ay şunu da alayım yok bunu da ekleyim derken ipin ucu kaçtı çoktan.

9 Beğeni