Yeni Kitap Haberleri

(Hüseyin gök) #552

ernesto sabato

Bu’da yeni çıkaçak galiba ¿

:relieved::raised_hands:

(Erdal Hellaçoğlu) #554

Aylak Adam Yayınları güzel bir eser hazırlıyor :ok_hand:

(Alper) #555

YKY basmıştı Kazım Taşkent Klasiklerinden

Edit: İnternet’ten aradım YKY ilk 2 cilti basmış… 3 ve 4 basmamışlar…

(Erdal Hellaçoğlu) #556

Biraz araştırdım ama yazarın yazmaya (ki karısı tamamlamış son kısmını) Ahmet Cemal’in de çevirmeye ömrü yetmemiş sanırım 2 cilt arasında 11 yıl fark varmış.

(Arda) #557

Çok güzel gözüküyolar. Fahiş fiyat çekmezler umarım.

(Alper) #558

https://www.idefix.com/kataloglar_/Niteliksiz-Adam-kitaplari/50935

İndirimsiz olarak satışa çıkartmışlar.
Bu arada son fuarda YKY’den aldığımız baskılar da elimizde mi kaldı şimdi.

(Alper) #560

İthaki Hobbit’i YKY Sabahattin Ali kitaplarının farklı baskılarını yapmaktan büyük keyif alıyor gibi :slight_smile:

(Hüseyin gök) #561

Hahshahahahah aynen aslında yarışıyor gibiler. Alan oluyor mu merak ediyorum.

(İlhan Mete) #562

Sabahattin Ali’nin kitaplarının telif hakları 2019’da sona eriyor. Muhtemel YKY ne kadar kazanırsam derdinde.

(Alper) #563

Ben alıyorum :slight_smile:… Bazı yazar veya kitapların farklı yayın evleri, aynı yayın evi farklı basımları alıyorum

Cidden çok ayıp artık. Merdivenaltı bir yayınevi olsa anlarım ama koskoca YKY artık telif dolmadan nasıl para kaldırırım diye koskoca yazarı kullanıyor.

(Alper) #565

YKY sizi duydu kitabı satıştan çekti :slight_smile: kitap siteden silinmiş…

ekleme:
Ağustos 2018 tarihli şöyle de bir haber var…

Kapaklar çok hoşmuş.

(galeme) #567

Valla Sabahattin Ali’yi bilmem ama Hobbit’in alan oluyor galiba ki birkaç ayda bir yeni bir kapakla yayımlıyorlar.

Ben de pek anlam veremiyorum. Okudun kütüphaneye ekledin tamam da aynısından bir tane daha alıp yanına koymak mantıksız geliyor. Ha sevdiğin kapaklıyı alıp diğerini satarsın, birine verirsin vs ama hepsini saklamak tuhaf biraz.

(Alper) #568

Neden tuhaf… gazoz kapağı toplamak, pul toplamak tuhaf mi? Kitap okumak dışında biriktirilen de bir nesnedir, kitap sadece okunan bir nesne değil zevk alınan da bir nesnedir, almak istemeyen tek baskı alır alanı da tuhaf bulmaz…

(Serhat) #569

Ads%C4%B1z

Batman: Gecegezen (Ciltli) (Kitapyurdu)

Kapak şuan için hiçbir yerde yok ekran görüntüsünden aldım. Enazından fikir sahibi olun diyerek

(galeme) #570

Tuhaf bulma hakkım yok mu hocam? Bunu kötü bir şey olarak söylemedim ki? :sweat_smile: Tuhaf ve mantıksız bulabilirim bence. Şahsi fikrim bu, böyle olması gerekir gibisinden bir kural değil. Yani bu lafı kullanmaktan gerçekten hoşlanmıyorum ama bana göre biraz “şekilcilik” gibi duruyor o zaman.

Gazoz kapağının amacı sana görsel olarak hitap etmektir (sanırım). Kitabın asıl amacı ise kütüphanende gözlerine hitap etmek değildir herhalde. Ben böyle düşünüyorum. İsteyen kitaplığına 50 tane Hobbit dizsin yan yana, bana ne. Ama bunu tuhaf bulabilirim. Yayınevi de bu durumu sevinçle karşılayabilir misal. Çünkü o da aynı kitabı defalarca basıp sattığı için mutludur. Herkes kendi açısından bakarak yorumluyor olayı.

Herkesin kendi parası kendi alışverişi, sorgulamıyorum. Sadece tuhaf ve mantıksız buluyorum.

Ben bunu alırım. Diğerini hediye etmiştim.