Yeni Kitap Haberleri

İthaki ne zaman aynı anda kitap çıkarmış, mümkün mü böyle bir şey? Kitaptaki bazı yerleri düzenliyoruz, kapak resminde bazı değişiklikler oldu, diğer kitapların sözleşmeleri gelir gelmez çıkacak vs. araya zaman sokarlar. Benim için sıkıntı değil, zaman çok uzun olmadıkça. Diğer seri eserler bekliyorken yeni seri alınmasına kılım ben, evet aynı çeviri ve editle belki de çok az uğraşla çıkmasına rağmen. Takvimi gittikçe yayıyorlar çünkü. Arkadaş bu kadar seriyle uğraşamıyorsunuz işte, halen anlamadınız mı tepkilerden? Bitirdikçe yayınlayın şunları, maymun iştahlılık niye yapıyorsunuz?

4 Beğeni

0001848621002-1

Doğaüstü bir felaketin hüküm sürdüğü bir dünyada geçen The Book of M, sevdiklerini kurtarabilmek için her şeyini feda etmek zorunda kalan bir grup insanın etkileyici hikâyesini konu ediniyor.

Bir akşamüstü, Hindistan’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşanır. Sıradan bir adam gölgesini kaybeder ve bu olay tüm dünyaya yayılmaya başlar. Gölgelerini kaybedenler yepyeni güçlere kavuşsalar da bunun karşılığında ciddi bir bedel ödemek zorundadırlar: Bütün hatıralarını kaybetmek.

Ory ve karısı Max, ormanın derinliklerinde terk edilmiş bir otele sığınarak şimdiye kadar Unutuş’tan kaçmayı başarmışlardır. Ama bir gün yaşadıkları beklenmedik bir olay, tüm planlarını altüst eder. Ory ve Max’i oldukça tehlikeli bir yolculuk beklemektedir.

“Bu kitap büyük bir özenle hazırlanmış, dünyanın sonunu anlatan bir gerilim romanı… Shepherd’ın beklenmedik gelişmelerle okuru şaşırttığı ve anılarımızın ne kadar değerli olduğunu bize ustalıkla anlattığı The Book of M, oldukça çarpıcı ve yaratıcı bir dille yazılmış.”

-USA Today

3 Beğeni

Uzun Savaş geliyor sanırım. Geliyor gelmesinede Uzun Dünya olmadığı sürece nasıl olur bilemiyorum. İnşallah onun da baskısı yenilenir. :kudur:

5 Beğeni

Filmi veya dizisi geliyorsa Ithaki kısa sürede tamamlar seriyi.

3 Beğeni

Bu nereden alıntı? Uzun dünya basılmayacak denmişti en son İthaki tarafından. Devamı da gelmeyecekti yani

1 Beğeni

Ömer Ezer hikaye de paylaştı.
@narpal Kısa kavramı ithaki için en az 5 6 aydır :sinir:

1 Beğeni

Kitabı okuduğu için paylaşmış da olabilir :sweat_smile: İlk kitabın basımı üzerinden 5 sene geçmiş. Telifi düşmüştür yani şimdiye. Ama umarım dediğin gibi gelir. İlk kitabı okumuştum ben. Hatırlamıyorum çok oldu ama kötü hatırlamıyorum. Zaten Terry Pratchettin kötü bir iş çıkarması mümkün değil :love_you_gesture:t2:

2 Beğeni

@Ozgur’nin dediği gibi seri iptal edildi diye söyleniyordu, basacak olsunlar da beklemeye razıyım :confused:

2 Beğeni

Beklemekteyiz :wink:
@Ozgur Oda olabilr tabiki :grinning:

1 Beğeni

Uzun Dünya konusunda bence bir bilgi kirliliği var. En son Tüyap fuarında Emre Bey ile konuştuğumda cevap veren arkadaşın konuya ait bilgisinin olmadığını söylemişti. Gelecek demişti. Bu konuşmalar üstüne sormuştum ben de zaten. Süreç veya zaman konuşmadım ama ha deyince de olacağını sanmıyorum zaten. Yayın programı yapıyorlar sonuçta. Ona göre bir zamanı vardır.

3 Beğeni

Yapıyorlar mı ya gerçekten :thinking:

Yapıyorlarsa sorun yoktur :slightly_smiling_face:

4 Beğeni

Olmadı e-pub olarak okuruz devamı alırız.

1 Beğeni

Marmara Çizgi manga işine sağlam başlamış.(Lone Wolf And Cub galiba manga formatında değildi.)

2 Beğeni

https://www.kitapyurdu.com/kitap/bir-dostluk-amp-kafka--max-brod-mektuplasmalari/520885.html&filter_name=MAX%20BROD

Manga formatı dediğiniz sağdan sola baskı ise öyle değil, avrupa/amerika çizgi romanları gibi.

O zaman zamanında Parasyte’ın İngilizce baskısına yaptıkları gibi simetrisini mi aldılar? Öyle yaptılarsa hiç hoş değil.

1 Beğeni

Bu mangayı bilmiyorum ama genellikle ingilizceden çeviriyorlar sanırım. Amerika’da ise yeni mangalar orijinal formatta yayımlanmakla birlikte eski mangaların hepsi simetrisi alınmış ve soldan sağa basılmış.

1 Beğeni

Gerekli Şeyler Japoncadan çeviriyor diye biliyorum. Bu kitabın çevirmeni Alp İlkkurşun daha önce Titana Saldırı, Naruto, Fairy tail vb. eserlerde çevirmenlik yapmış. Bu da Japoncadan çevrilmiştir herhalde dedim ama bilemiyorum.

1 Beğeni

Gerekli Şeyler Japoncadan çeviriyoruz demişti ama diğerleri ingilizceden çeviriyor diye biliyorum. Yanılıyor da olabilirim tabi.

2 Beğeni

Ben de Akılçelen vb. İngilizceden çeviriyor diye biliyorum ama bu kitabın çevirmeninden dolayı böyle düşündüm.

3 Beğeni