Yeni Kitap Haberleri

Osmanlıca’da araya “vav” girmediği için o şekilde de okunabiliyor, Muhammed ile yazılışı aynı

3 Beğeni

Adı Mehemmed olarak geçer. Bugünkü Mehmet sözcüğünün/adının kaynağı…

4 Beğeni

Bilmiyordum öğrenmiş oldum teşekkürler herkese. Biraz düşününce duyduğumu hatırladım gerçi ama iş işten geçti yazmış bulunduk.

4 Beğeni

Ya bende 3-4 saat önce Alfa dan F. Emecen ve Mithat Cemal Kuntay’ın Fatih kitaplarını yeni sipariş verdim. Şansa bak İş Kültür,İnalcık ve ciltli kombosu yapmışlar. :joy:

1 Beğeni

Olsun bende de 550 tane FSM kitabı var ama bunu da kaçıramam yani :smile:

2 Beğeni

Mehmet bir dönem Mehemmed olarak okunup, yazılıyordu herhalde. Attila İlhan’ın “Cebbar Oğlu Mehemmed” isimli bir şiiri var, çok da güzeldir.

cebbar oğlu mehemmed
burcu burcu çam kokan bir yaz akşamı
omuz vermiş bir ağaç gölgesine
usul usul türkü söylüyor

3 Beğeni

Selamlar, Sör Benfro’nun Şarkısı serisinin dördüncü kitabıyla ilgili bir gelişme biliyor musunuz sayın bandrol avcıları @fortknoxt @Strenergy? Bir de Rick Riordan’ın Tyrant’s Tomb kitabının türkçesi ortalıkta yok, Doğan Egmont ingilizcesiyle birlikte çıkarıyordu genelde ama nereye baktıysam bulamadım.

3 Beğeni

Sör Benfro’nun Şarkısı serisinin dördüncü kitabı için alınan bir bandrol yok. eğer ilerleyen günlerde alınırsa paylaşırız.

Rick Riordan için bir bilgim yok.

3 Beğeni

Meeren ve Yunkai’ yı unutmuşsun.

1 Beğeni

Sör Benfro’nun Şarkısı umarım tamamlanır. Ben de okumak için tamamlanmasını bekliyorum. Gerçi üçüncü kitabı daha alamadım. Serinin pek sattığını düşünmüyorum. Muhtemelen baskısızlığa terk edilen kitaplar olarak kalacak.

2 Beğeni

İnalcık hayranı birisi olarak çok mutlu bu habere oldum.Çok şükür İş Bankası 14/21 yapmamış boyu,böyle kalın kitaplarda 16/24 en ideali,yinede kitabın boyu neredeyse tam uygun.
Fiyat olarak katılıyorum çoğu yayınevi bunun yarısı kalınlık kitabı ince kapak halde bu fiyata çıkarıyor hatta daha pahalı…İş Bankası bir kez daha kalitesini konuşturmuş :heart:

3 Beğeni

Ne zamandır Fatih Sultan Mehmet’i sağlam kalemlerden okumayı düşünüyordum.Bu iyi denk geldi umarım baskısı da güzeldir de evladiyelik bir kitap olur.

2 Beğeni
12 Beğeni

Yine hızlısın. :joy::joy: Linkleri kopyalayana kadar eklemişsin bile

5 Beğeni
7 Beğeni

Kimse paylaşmamış sanırım. Sevindim ama ilk kitabı da unuttum tabii…

7 Beğeni

Puanları çok iyi duruyor serinin. İlk kitaptan bu kitaba ne kadar zaman geçti ki :thinking: Ona göre listeme ekleyeyim kitabı. Parçalanmış kırallığı bitirmemiş çünkü dec ikinci kitapta bırakmış.

2 Beğeni

2 sene oldu sanırım, emin değilim. Sütun Kapısı normalde geçen senenin Eylül ayında çıkacaktı güya.

1 Beğeni

İlk kitap kitapyurdunda 9.90 imiş, alırım ben. 4.2 altı puanı yok Goodreads için. Miras üçlemesini yarım bırakmış olmaları sıkıntı.

2 Beğeni

Genç yetişkin tarzında, çizgi roman tarzında bol aksiyonlu bilim kurgu-fantastik bir roman.

1 Beğeni