Yeni Kitap Haberleri

Alfa yeniler;

17 Beğeni

Rankin her yerde karşıma çıkıyor. Daha çok yakın zamanda yeni kitabı çıkmıştı. Alfa gerçekten çok hızlı basıyor 8. ya da 9. kitabı olmalı bu seri içindeki, gerçekten tebrikler.

@alper Roth toplu hikayeler diyor ne diyorsun?

3 Beğeni

Ciltli de gelebilir, öğrenmek lazım.

2 Beğeni
  1. kitap olmuş.

Alfa seri konusunda iyi gidiyor. Daha başlayamadım tabi ben bu seriye. O oldukça uğraş verilen Dante değil de Decameron muydu acaba :thinking: Ciltli baskı geliyor görünüyor.

2 Beğeni

Roth’da ciltli mi acaba?

Dante ne oldu bizim, direniyorum Oğlak’tan almamak için bak :slight_smile:

1 Beğeni

Sorayım her ikisini de.

1 Beğeni

Decameron’u okumak istememe rağmen erotik bir kapağı olduğu için alıp okumamıştım, eğer Alfa normal bir kapakla basarsa alıp okurum.

2 Beğeni

Decameron’un aynı çeviri ile Alfa’dan çıkması gibi bir durum mu var. Öyleyse ben kaçırmışım, iyi olur bence.

1 Beğeni

Aynı çeviri değil yalnız. Oğlak’taki baskıyı Rekin Teksoy çevirmişti, buradaki çeviri Nevin Yeni’ye ait.

1 Beğeni

Ben görseli okumamışım teşekkürler. Rekin Teksoy çevirisi epey övülen ünlü bir çeviri olduğu için aynı çeviri ile mi çıkacak acaba dedim. Bu hali ile Oğlak önde benim için.

Rekin Teksoy’un İlahi Komedya çevirisi çok güzeldi. Decameron’un da aynı güzellikte olduğuna eminim. Bu konuda 1. tercih kesinlikle Oğlak Yayınları olmalı.
(O değil de, o kadar sattılar bu kitaplardan, hazır bu konuda tekelken bir ciltli baskı yapmadılar.)

2 Beğeni

Sizin de övmeniz bir artı daha ekliyor hanesine.

Oğlak yayınlarının baskısı için haklısınız, ciltli baskı isteyen kitaplar bunlar. Birde normal kitap ebatları da çok değişik cep kitap gibi. Geçenlerde Alfa’nın bastığı Üç silahşörler’in eski Oğlak yayınları baskısına denk geldim ve iyi ki böyle kalmamış diye kendi kendime sevindim.

3 Beğeni

Ciltli olması veya kitap boyutu gibi takıntıları olmayanlar için şu anda alternatifsiz baskılar. Sadece çevirisi değil, dipnotları bile ne kadar emek verildiğinin ispatı.

1 Beğeni

Kapağı öyle diye almamışsan bunu da alma bence :grinning:

1 Beğeni

1 Beğeni

Kitabın içeriğini filan biliyorum, benim açımdan bir sıkıntısı yok kitabın, ama bu kitabı ne ev dışında okuyabilirim ne de evdeki birisi kitabı görse bir açıklama yapabilirim.

9 Beğeni

Güzel kapakmış :stuck_out_tongue:

3 Beğeni

Ben çocukken kitaplarımıza gazete kağıdından cilt yapardık hem yıpranmasın hem de kimse ne okuduğumuzu görmesin diye. Bu kapak için de öyle bir çözüm üretilebilir.

2 Beğeni

Kapak için böyle şömiz tarzı şeyler satılıyor öyle bir şeye takılıp okunabilir.

1 Beğeni

Ailemle birlikte yaşadığım için bu tarz kitapları okumayı ertelemem gerekiyor, bu kitap HAY’dan çıksaydı garanti alıp okurdum. Bir de yazar adı veya kitap adından dolayı okuyamadığım kitaplar var: Marx, Darwin, Nazım Hikmet, Aziz Nesin gibi yazarlarla birlikte Nietzsche’nin Putların Alacakaranlığı, Grange’in Şeytan Yemini gibi kitapları da aynı nedenden dolayı okuyamıyorum. Ya telefondan okuyacağım ya da sizin yöntemi uygulayacağım; ama sizin yöntem için de şöyle bir sıkıntı var, bazı kitapların her sayfasında kitabın ve yazarın adı yazıyor.

7 Beğeni