Yeni Kitap Haberleri

Gören olursa ilkyardım kitabı Heimlich manevrası yapıyor dersin :smile:

@alper dediğine ek kitap kılıfları satılıyor onlardan da alabilirsin :slight_smile:

6 Beğeni

Telefondan oku veya kitapları kitaplığım arka taraflarında veya gardırop vb içine saklayabilirsin.

Bizimkiler kitaplarımla pek ilgilenmiyorlar ve zaten bu yazarları duymamışlardır bile, sadece tanrı, şeytan, put ve Decameron’un gibi kapağa sahip kitaplar sıkıntı olabilir. Ama şöyle bir sıkıntı var, bizim eve sıklıkla misafir gelir ve namaz kılmak isteyenler olursa filan veya benim odam yazın serin olduğundan dolayı ben evde yokken misafirleri ve akrabaları bu odaya alırlar. Kitaplık haliyle dikkat çekiyor ve millet meraktan inceliyor. Yukarıda yazdığım yazarların kitaplarıyla karşılanlar hemen bir etiketleme çabasına giriyorlar ve arkamızdan atıp tutuyorlar.

7 Beğeni

Kaç yaşına geldim, elime aldığım her kitaba karşı annemin tepkisi, “Canavarlı, tuhaf muhaf şeylere ara ver de biraz normal şeyler oku.” :man_shrugging:

15 Beğeni

Beni de büyüklerin “şimdi bu ne öğretiyor?” soru deli ederdi.

10 Beğeni

Ah, evet! Bi’ de bu vardı :confused:

3 Beğeni

Anneannem her elimde kitap gördüğünde bana “Şeytan işi şeyler okuma kızım, günah.” diyor. :smiley: Bu kitabı görse sanırım kısa bir baygınlık geçirir. :smiley:

13 Beğeni

Kapa münasebetiyle karşılaştığım en ilginç olayı Armağan Dünyası’nda yaşamıştım.

Kapakta, elinde birer elma tutan, üç nü kadın var; üçü de Havva’yı temsil ediyormuş. Kitaptaki, insanlık kadar eski armağan döngüsü için uygun bir görsel. Ancak, gelin görün ki, ben bunu askere götürme hatasını yaptım. Kapağı bantlamıştım zaten. Ancak bölük komutanlığının denetlemesinde bantı çıkarmam gerekti. Sonrası… Tahmin edileceği üzere, kapağını gören herkes başlığını bile okumadan içeriğini sorguladı :sweat_smile: :man_shrugging:

3 Beğeni

Hım… @Ozgur Buna dikkat etsen iyi olur. :smiley: Şaka derken askerlik uzamasın.

Abi sana da ne diyeyim. :rofl: Talihsizlik…

3 Beğeni

Hepsine dikkat ederek bir liste oluşturdum. Zaten acemilikte 4 tane götüreceğim sadece.

Kitap falan götürme eğer bedelli ise. Ben götürdüm yorgunluktan okuyamıyorsun. :joy: Ayrıca boy night ortamını her zaman bulamazsın, muazzam muhabbet dönüyor.:joy::joy: Eğer evli isen tabi. :wink:

1 Beğeni

Evli değilim 6 ay gidiyorum. Bakalım ya okuyamazsam kalır, vakit olur da götürmediğime pişman olursam daha kötü.

1 Beğeni

6 ay ise götür ama usta zamanı götür. Hadi hayırlı tezkereler Allah sevdiklerine tez kavuştursun.

2 Beğeni

Hadi hayırlı olsun benim de 13 günüm kaldı bitiriyorum.:sunglasses: Çok şükür askerlikte internet kafe işlettiğim için okumalarımı rahat yaptım. Acemilikte pek vaktiniz olmayabilir.

5 Beğeni

Özellikle babam okuduğum kitapları görüp, “Okuma böyle saçma şeyler koca adam oldun.” diye beni azarlardı. Geçen sene bilerek hep yanında Tanpınar, Peyami Safa, İlber Ortaylı, Necip Fazıl gibi sevdiği veya adını duyduğunda “Hmm, iyi adam aslında.” dediği yazarları okudum. Artık beni Yaşar Kemal, Aziz Nesin, Yakup Kadri gibi yazarları okurken gördüğünde bir şey demiyor. Bir şekilde her görüşten insanları okumanın beni tarafsız ve genel kültürlü yaptığını düşünüyor.

Kitap kapağı böyle olmamalı. Üzüldüm.

Bence iş yaparken kazanın içinde eli sıkışan kadını, çanhıraş bir şekilde kurtarmaya çalışan kahraman bir adam resmedilmiş. Yardımseverlik, dayanışmanın ve iyiliğin önemi üzerine yazılmış bir kitap olabilir.

10 Beğeni

Farklı yorumlamanın bu kadarı! :rofl:

3 Beğeni

Kara Çınar dizisinin yeni kitabı Aralık’ta geliyormuş :smiling_face_with_three_hearts:
@Agape gözümüz aydın :slightly_smiling_face:

3 Beğeni

Yankı Enki duyurdu kitabı.

20 Beğeni