Yeni Kitap Haberleri

Ana hikaye için son kitap 7. kitap. Ara hikaye olarak da 8 kitap çıkacak. 7. kitapla hikayenin sonu :slight_smile:

Tamam ben sekizi bekleyeceğim. :sweat_smile: O sırada da başvuru rehberi de çıkar. 400lük olup ambulansa haber veririm. :mask:

2 Beğeni

Ben bu kadar bekleyecek olsam, 8’den sonra biraz daha bekler ciltli baskı gelecek mi diye net bir fikir edinirdim. Yayıncılar alternatif baskıları farklı zamanlarda çıkarıp, okura 2 baskıyı da aldırmayı bir satış stratejisi olarak seviyorlar.

Pegasus fiyatları zaten yüksek, bence ciltli baskı konusu netleşmeden, 8 çıktığında hemen alma.

1 Beğeni

Ciltlilerin çıkacağını düşünüyorum,şahsen eldeki ince kapakları hemen satıp ciltlileri alırım öyle bir durumda :smile:

2 Beğeni

Bazı çift ve karton kapak aldığım sonradan ciltli baskısı çıkınca ciltli aldığım bazı kitaplar için bende bundan sonrasında Zebroma üzerinden böyle yapmayı düşünüyorum.

Ciltlilerin çıkacağı kesin olsa ve yakın zamanda olsa ben de onu yapardım lakin pegasus ciltli kutulu 8 kitap kaç tl olur kim bilir. :hanci:

1 Beğeni

Vallahi benim o sete param yetmez açıkçası. Ciltsizi 400 bulurken (yüzde 50 n11 indirimiyle filan) ciltlisine güç yetmez. Üstelik ciltliler de ha deyince gelmez bana kalırsa. Her ay bir adet gelemeyeceğine göre tamamlanması seneleri bulur. Diğer açıdan fiyatı bu kadar yüksek olan yayınevlerinde ciltsiz tercih ediyorum böylece cilt için vereceğim parayla daha fazla kitap alabiliyorum. Ben öyle çok koleksiyoner bir insan değilim. Çok beğenmezsem ciltli tercih etmiyorum. 1984 özel baskısı ve ciltli versiyonlarını beğenmedim mesela bu yüzden basit bir baskısı var elimde ve gayet de mutluyum.

7 Beğeni

Pegasus’ta iki baskı arasında çok fiyat farkı olmuyor sanki. Ama dediğin gibi örneğin iş bankasında yarı yarıya bir fark oluyor.

Benim de 40-50 lira karton kapak baskıya para vermek zoruma gidiyor, hevesimi kaçırıyor. Ülke ekonomisi berbat biliyorum, kitap fiyatlarına gelene kadar çok şeyin fiyatı pahalı. 1-2 günlük bir poşet temel gıda ile marketten 100 TL ile çıkılıyor. Temel gıda, ısınma, barınma, ulaşım gibi temel ihtiyaçlar daha alınabilir ve ulaşılabilir olsa kitap fiyatları için bir nebze “eh” diyebilir insan.

5 Beğeni

Açıkçası ince kapak bir kitaba bende 40-50 TL verince biraz içime oturuyor benim için 20 üstü kitaplar ciltli çıkmalı yasa konulmalı :sweat_smile:

Fiyatı düşünemiyorum bile…

1 Beğeni

Hyperion nerede yaaa?

@CavidQilinc Çok oldu çevirmeye başlanalı. Bu sene çıkacak. Ha bugün ha yarın diye teselli ediyoruz kendimizi. N’apalım?

6 Beğeni

Hyperion duyuruldumu?

1 Beğeni

Temel ihtiyaçlara hiç değinmiyorum bile. Gerçekten düşündürücü ama okuyup biraz keyiflenmek hepimizin amacı. Bu sebeple çok çok beğenmedikçe büyük fiyatlardan kaçınıyorum. İndirimli olarak düşünürsem yine de kitap başı 10+ bir fark olur. 8 kitap düşünülürse bu fiyat bir elektrik faturası da eder aşağı yukarı filan falan. :slight_smile:

2 Beğeni

Pegasus Yayınlarından çıkacağı kesin, hatta bu yıl çıkacağı da büyük olasılık ama net tarih verilmedi halen, ya da verildiyse biz bilmiyoruz.

2 Beğeni

Bir hızlandılar pir hızlandılar

10 Beğeni

Bir kaç ay önce çizgi romanlar için personel aldılar. Bu nedenle Sandman hızlandı, Sandman için sıkıntı çözüldü ama Vaiz’in pek arayan soranı olmadığı için 2. Cilt hala gelmiş değil.

1 Beğeni

Vaiz’in dört cilt birden tanıtımı yapıldı, yakında gelir tahminimce onlar da. En başından beri bu şekilde basılıp, biriktirilmemeliydi seriler. Şimdi kendi elleri de rahatlayacak. Umarım biraz daha rayına oturturlar serilerin devamlarını.

1 Beğeni

Şimdi aklıma geldi, Mezarlık Kitabı 2. cilt vardı bir de, onun için bir paylaşım, bilgilendirme oldu mu?

ilk cilt çıktığında doğan çocuklar askere gidecek biz 2. cilt bekliyoruz. :slight_smile:

6 Beğeni

Biraz pahalı olabilir bence de ama Pegasus ciltlilerde müthiş iş çıkarıyor orası kesin. Ciltli Tüfek, Mikrop ve Çelik aldığımda kitaba hayran olmaktan bir müddet okumaya odaklanamadım.

2 Beğeni

Orası öyle tabii, 150 tlden fazla fark olmazsa yine ciltli tercih ederim elbette ama HAY gibi biri 5 lira iken diğeri 19 lira olursa zor o iş. Nevernight filan mesela kalitesine göre bence uygun fiyatta ama ciltsizi 35 40 olan kitaplarda ciltlinin kaç olacağını kestiremiyorum.

2 Beğeni

Amazon com kitap fiyatlarını ve ülkemiz de ciltli - karton baskı seçenekleri olan İş bankası kitaplarını referans alırsak Pegasus normal değil bence :slight_smile:

Mantık olarak Ciltli 75 TL ise karton 35 TL olmalı, Pegasus’da ise ciltli 75 karton 60

Kısacası Pegasus Normal değil :slight_smile:

5 Beğeni