Yeni Kitap Haberleri

Bugüne dek Anna Karenina olarak alıştığımız ve benimsediğimiz bir şey bu. O sebeple dikkatimi çekiyor aslında. Anne Karenina olunca sanki adı Karenina olan bir annenin hayatı gibi duruyor. Çağrışımlar tabii. Alfa Anne Karenina olarak basan ilk yayınevi olacak galiba. :thinking:

1 Beğeni

İngiliz İngilizcesi’nde grey, Amerikan İngilizcesi’nde gray.

Madem yayınevi yeni kurulmuş ve bu ilk kitapları, destek olalım öyleyse :upside_down_face:

1 Beğeni

Kitapları kronoloji ile yayınlıyorlar, beklediğimiz kitap gelecek. Uğur Büke çevirisi vardı zaten, muhtemelen Sabri Gürses de bu çeviri üzerinden çalıştı, bu nedenle ikisinin de ismi var.

1 Beğeni

Türkiye İngilizcesiyle hangisini tercih etmeli peki? :thinking: Yıllardır alışılagelen şeylerin değişmesi nedense gözüme batıyor. :buyucu:

1 Beğeni

:grin:
resim

resim

22 Beğeni

Amatör bir boksör olan Jack London’ın kaleminden aşka ve boksa dair küçük ama etkileyici bir roman!

İşçiliğinin yanı sıra akşamları paralı dövüşlere çıkan, tüm kasabanın sevgilisi genç Joe ve küçük yaşta anne-babasız kalmış, güzelliği ve içine kapanıklığıyla herkesin hem merak ettiği hem de hayranlıkla baktığı Genevieve’nin ilk görüşte başlayan aşkının arasına sadece bir “maç” girebilmektedir. Joe, sevdiği kadın için bundan vazgeçmeye ve son bir maça çıkmaya karar verir…

Döneminin sınıfsal ve ahlaki yapısını bir resim gibi yansıtan bu roman, Olaylar Boksörün Pazı Sarmasını Yemesiyle Başladı kitabıyla bilinen Giray Kemer’in çevirisi ve keyifli önsözüyle Karakarga Yayınları’nda.

https://kidega.com/kitap/mac-340376/detay

4 Beğeni

Benim de aklıma şu gelmişti :joy:

12 Beğeni

İlgilenenler için not düşeyim kitapJack London’ın Yordam Yayınları’ndan Oyun adı ile yayınlanan orjinal adı “The Game” olan kısa romanıdır.

Ekleme; Şimdi gördüm ayrıca Aralık 2019’da Jack London’dan Ay Vadisi kitabı basılmış. Daha önce Oda yayınlarından başka çeviri ile basılmıştı ancak uzun zamandır baskısı yoktu.

image

Son 275 adeti %50 indirimli satışta.

Not: indirim bitmiş 22.50TL’ye inmişti.

1 Beğeni

Bir kutu kitap Ocak kutusunda 2 kitapla beraber 39’du. Oradan tekrar satışa çıkarsa takip edip alınabilir.

1 Beğeni

resim

6 Beğeni

Bilgi için teşekkürler ondan haberim yoktu. Ben kitapyurdundan aldım 22.50TL’ye.

1 Beğeni

@cankutpotter Gözün aydın arkadaşım. Apollonun Görevleri 4 - Tiranın Mezarı bandrolü alınmış. Görsel olduğu için haberin olmaz diye yazayım dedim.

5 Beğeni

A post was merged into an existing topic: Rıhtım Kamarası

7 Beğeni

Can Klasiklerine devam

2 Beğeni

Teşekkür ederim. :slight_smile: Valla çok mutlu oldum bu habere, ne zamandır bekliyordum. :hugs:

4 Beğeni
19 Beğeni

Ciltsiz normal baskısı da çıkmış.

Opera Anlık Görüntü_2020-01-16_132353_www.babil.com

3 Beğeni

7 Beğeni