Yeni Kitap Haberleri

Anladım teşekkürler :sweat_smile:

Başka hesaplardan da yüklenelim bence, yani ben öyle yaptım :joy: Sabrina’yı da merak ettim ama önce Skyward gelsin :star_struck:

1 Beğeni

Etmeyin :face_with_monocle: :frowning:

4 Beğeni

Yeni sayı mangalar

4 Beğeni

Dex ile alakalı da çok tatlı anılarım yok. Yaşayıp göreceğiz artık.

Şimdi tüm Bs kitaplarını dex mi basacak? Kesinleşti mi?

Şahsen Doğan kitaptan çok da şikayetim yok, Steelheart çeviri bakımından çok rahatsız etmedi beni, sadece epiklerin isimlerinin çevrilmemiş olması sıkıntıydı hepsi bu. Gelsin bakalım…
Hiç değilse Akılçelen’den iyidir.

1 Beğeni

Dex’in bastığı Star Wars-Kayıp Yıldızlar ve yine SW-Kan Bağı kitaplarının kağıt kalitesi çok çok kötüydü. İthaki (veya İthaki’nin çalıştığı matbaa), son Drizzt baskılarında o kaliteye (!) ulaşmak için çabaladı, ama olmadı. O derece kötüydü yani :slight_smile:
Neyse, Sanderson kitaplarında aynı hatayı yapacaklarını sanmıyorum.

3 Beğeni

Dex’e sosyal medya üzerinden Sanderson konusunda gerekli uyarılar - ve büyüler- yapılmalı bence. Ben instagramdan yazdım kendilerine.

1 Beğeni

Yok yok, oyumu Skyward’dan yana kullandım, merak etmeyin :joy:

Arkadaşlar çoğu kişi karıştırmış fakat Brandon Sanderson Cosmere kitaplarının hakları DEX Yayınevine geçmedi. Sadece uzun süredir beklenen Skyward serisinin haklarının onlarda olduğunu öğrendik bu fotoğraf ile. Haklar değişmedi, Akılçelen’e ait hala. Bütün olay bu kanımca.

Umarım kaliteli bir çeviri ve baskı ile gelirler . Benim DEX ile ilgili hiç tecrübem yok . Ancak yorumuna güvendiğim insanlar var aramız da , onların görüşleri hep olumsuz yönde maalesef …

Bekleyip görelim , bu arada oylamayı nereden takip ediyorsunuz ?

Yeri değil ama Christopher Tolkien vefat etmiş.

2 Beğeni

Yeşilin Kızı Anne’nin tam versiyonu ilk kez Türkçe!

1 Beğeni

N.K. Jemisin’in Kırık Diyar serisini çevirmiyor muydu Dex? 5. Mevsim vs Sütun Kapısı kitaplarına bir bakmak lazım, en son çıkardıkları kitaplar onlar yani. Aşağı yukaraı aynı kalitede çıkar. Forumda alıp da yorum yazanı da görmedim.

His Fair Assassin serisi gibi basarlarsa parşömen kağıdından hallice oluyor, ama sonradan değiştirdiler diye biliyorum. Gerçi DEX’in sağı solu belli olmuyor, güzelim sert kapaklı baskıları bırakıp bütün kitapları artık karton kapak basacaklarını söylemişlerdi diye hatırlıyorum. Sebebi maliyetiymiş, ancak kitaplarının fiyatlarına bakınca bana pek de öyle gelmedi. Zira kalitesini düşürdükleri kitaplara 35-40 bandında değişen kitap fiyatları talep etmeleri bana mantıklı gelmiyor.

3 Beğeni

Lem’lerin bandrolu alındığına göre bundan sonrası artık bekleme zamanı. PKD’ler Lem’ler derken Alfa sırayla Clarke, Heinlein gibi yazarların külliyatına başlar umarım.

7 Beğeni

k

5 Beğeni

Apollon’un Görevleri gelmiş. :heart_eyes: Tamam bu biraz ergenceydi. :stuck_out_tongue: Ama sonuçta artık okuyabileceğim. :joy: :joy: :joy: :joy: :joy:

3 Beğeni

Ohh be sonunda Lem :heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes::heart_eyes:

Lem bandrolleriNi görünce ben :dancer:t4::man_dancing:t6:

resim

4 Beğeni