Yeni Kitap Haberleri

(Serhat) #726

Hiç sıkıntı değil. :slight_smile: Şimdiden çalışmaya başladım. Mevcut kitaplar var. Yenileri de eklenmesine müteakip konuyu açarım inşallah.

(Hüseyin gök) #727

Ciltlide çıkarmı acaba? Hepsi ayın 24de satışa çıkacak.

(Doğan Can Urul) #728

Can Yayınları kolay kolay ciltli basmıyor. Yayın evinin okurları bu beyaz kapaklar için yıllardır mücadele ediyordu resmen. Sonunda başarmışlar. Üzerine bir de bu kadar kitabı ciltli basmazlar diye düşünüyorum.

Not: Şahsen beyaz kapakları hiç sevmiyorum :sweat_smile:

Neredeyse 5 yıl olmuş beyaz kapakları bırakalı.
https://www.aksam.com.tr/kultur-sanat/beyaza-veda-nedeni-yazar-kapak-olacak/haber-276613

(Hüseyin gök) #729

Aslında her yayınevinin klasikler için belli bir renk tonu olsa süper olurdu. Ben can yayınlarını alıyordum orwel dışında heralde klasikleri ordan artık tamamlarım ciltsiz olsa bile. Tasarımı bana harika geliyor.

(Hüseyin gök) #730

özel baskısı çıkıyormuş. Edit : 3 kitap bir baskıda heralde.

Üzerinde fotoğraflar olan kapaklara göre çok daha güzeller bence. Fiyatlar da gayet iyi.

(Umut K.) #732

George Orwell - 1984 kitabının da kutulu versiyonunun bandrolünü almışlar.

Beyaz kapaklarını iptal etmelerine baştan beri karşıydım. Kitapçıya girdiğimizde beyaz sırt ve altta kalp işareti doğrudan Can yayınları olduğunu belli ediyordu. Kullanılan kapak resimleri de çok kaliteliydi. Sonra kapak tasarımları değişmesiyle kapak resimleri de bir garip ve itici oldu.

Neyse en azından Can okurları klasikleri kurtarabildi. Okuyucu geri dönüşleri demek ki baya etkili oldu.

(Erdal Hellaçoğlu) #734

Geri dönüşün yanında iş bankası ve iletişim klasikler de piyasayı ele geçirdi bence. Bu geri Can yayınlarını da piyasaya sokacaktır.

Umarım yeni bir kapakla çıkar karşımıza. :yum:

İletişim, en güzel kapaklara sahip klasiklerde, ancak yayın politikaları, fiyatlarının yüksek oluşu ve indirim dönemlerinde yaptıkları cimri indirimlerden dolayı klasiklerde tercihim İş Kültür yayınlarına döndü benim. Uygun fiyat ve çevirilerine duyduğum güven bunda etmen.

Dediğiniz gibi Can yayınları piyasaya hakimken, özellikle İş Kültür Yayınlarına meydanı bıraktılar. Banka destekli bir yayınevi de bu asisti kaçırmaz tabi.

(Serhat) #737

Serhat durur mu yapıştırmış konuyu.

(Selin gökçen) #738

Klasik kitap basan yayın evleri hepsini tek renk yapmakı bence dizeceksin kitaplığa bir raf inci gibi duracak.Ne o öyle hepsi ayrı telden hiç sevmemiştim.Beyaz kapağa dönmelerine acayip sevindim.Dünya klasikleri için hafif grimsi bi renk yapmışlardı o da güzel olmuştu aslında.

(Umut K.) #739

Büyük ihtimal Simyacı Özel Baskı kitabı gibi özel bir baskıyla gelecek.

(Hüseyin gök) #740

Bu şeker portakalı gibi 11cm çıkarsa eyvah eyvah. Elimin içinde o kitap kaybolur bide 500 sayfa o nasıl bir mantık cep boy basmak.

(Umut K.) #741

Sanmıyorum öyle çıkacağını. Simyacı özel baskısı gibi büyük boy çıkar.

(Emre ) #742

1984’ün normal halini okuyup anlayan var mı ki de özelini basıyorlar acaba? Hani bu kadar tutulan bir kitap ise realite ortada yani.

https://www.idefix.com/Kitap/Kinyas-Ve-Kayra-18-Yil-Resimli-Ozel-Baskisi/Edebiyat/Roman/Turkiye-Roman/urunno=0001783679002

Şunun fiyatının neden bu kadar olduğu hakkında bilgisi olan var mı ?

Bir yanlışlık olsa gerek

(Umut K.) #745

Ben yıllar önce okumuş ve sevmiştim. Fiyatı uygun seviyelerde olursa ciltli baskısını alıp tekrardan okurum.
Sonuçta her baskısı en az 50.000 adet olan bir kitaptan bahsediyoruz. Ciltlisini çıkarmak için geç bile kaldılar.