Yeni Kitap Haberleri

2014 yılında basacağız demişler.

1 Beğeni

Evet evet bunu hatırlıyorum. Hepsini mi? Kaçını basacaklar onu merak ediyorum dedim.

en son bu cevabı verdi DK. Yinede alınmaz bu fiyata

3 Beğeni

Ne diyelim :man_shrugging:

İsteyen istediği fiyata ürünü satabilir? İster alır ister almazsanız böyle altı boş cümlelerle yayınevini rahatsız etme gereği yok bence.

İsteyen istediği fiyata kitap basarsa kimse kitap okuyamaz ve kimsenin istediğini yapmaya hakkı yok. Eger tüketiciye yönelik bir iş yapıyorsan her zaman ülkedeki insanların kazanç düzeylerine göre fiyat belirlenmeli. Bu özel baskı bir kitap ama benim belirttiğim çok pahalı ve kimse ses çıkarmassa bu kafalarına göre fiyat arttırma olayı iyiçene zıvanadan çıkacak. Bak bakalım yabancı ülkelere ne kadar zenginlik düzeyleri yüksek olsada en ahım şahım bastıkları kitaplar bile kendi ekonomilerine göre en makul şekilde satışa çıkıyor. Tabi bizim toplum alışık tepkisizliğe. :face_with_raised_eyebrow:. Bu paylaştığım linkte ne demek istediğim daha iyi anlaşılır. Serbest piyasa iyi de bir de serbest olsa / Ekonomi - Finans / Milliyet Blog

16 Beğeni

Çarpıtma yapmışsın. Buna cevap yazamam.

1 Beğeni

Boş konuşuyorsun çarpıtma falan yok Hüseyin in burada fiyatın hesabını sorup tepki göstermesi hakkıdır.

2 Beğeni

Bence satıcının tüketiciye karşı sorumlulukları vardır ve fiyatı öyle kafasına göre uçuk rakamlara çıkaramaz.Çıkardığı takdirde de tüketicinin bunu sorgulama hakkı doğar.

3 Beğeni

Konuyu fazla meşgul etmeyin. Ayrıca tartışma yeri bu konu içerisinde olmamalı. Tartışılacak yada fikir alışverişi yapacaksanız ya özelden yada konu açar başlıkta belirtir o konu içerisinde tartışırsınız.

6 Beğeni

Gayet düzgün bir dille Hüseyin’e yazdığımı düşünüyorum, bunu yayınevi de kendisine aynı şekilde sorabilirdi, müşteri memnuniyeti gereğiyle çoğu şirket bunu tercih etmez ve Türkiye’de de “sertbest piyasa” denen bir şey var. Yanlış uygulanan bir olgu, denetleyen(devlet) iyi görevini yapmadığı için işler bu şekilde yürüyor. Neyse kendisi de cevabını yazdı. Konu ekonomiyle bağlantılı olduğu için de uzunca bir cevap yazmam gerekiyordu ve anlaşamayacağımızı düşündüm uzatmadım. Kendisine karşı eğer bir üslup yanlışlığı yaptıysam kendisi dile getirebilirdi. Farz edelim ki antipatiğim. Bunun benim için anlamı nedir veya sizin için?

@Luthadel Teşekkürler. İyi forumlar.

3 Beğeni

Valla sıkıntı yok benim için. senin üslübünu seviyorum bari karşında cevap veren biri olması güzel oluyor başkaları bu konuları konuşmaya bile çekiniyor.

518 adet kitabın hepsi o yüksek fiyattan satılırsa yayınevi doğru fiyat politikası yapmış diyebilir miyiz? Benim gibi bu forumda yazan insanların aşağı yukarı alım gücü benzer, o fiyat bize abartı geliyor ama zaten bizi düşündüklerini sanmıyorum. Tahminen kısa zamanda hepsi tükenir.

1 Beğeni

Zaten onun için ikinci bir alternatifini daha ucuzunu yapmışlar. Mesela benim param yok o pahalı olanı almayı düşünmem mesela. Yayınevi 518 tane satabilecek potansiyeli görmüş demekki ona göre basmış. Arz- talep dengesi bunun için yok mu zaten?

3 Beğeni

Parası ve merakı olana yani koleksiyoncuya özel baskı yapması normal. Bunu oyunlarda da yapıyorlar örneğin.

1 Beğeni

Özel sektör olduğu için istediği fiyat politikasını belirleyebilir. Sonuçta hayır kurumu değil bu kurum. Kar amacı güden bir şirket.

2 Beğeni

Biz de bunu tartışıyoruz işin özünde aslında ama forumdaki mükemmel arkadaşlarımız anlamamakta ısrarcı çünkü onlar mükemmel.

Yayınevi istediği fiyatı koyabilir. Ben de fiyata bakıp istediğimi söyleyebilirim. :kissing_heart:

9 Beğeni

Yalnız fiyatı bu kadar tartışılan kitap da “Türkiye’de Yeraltı Edebiyatı’nın ilk örneği” olarak lanse ediliyor. Hakan Günday’ı severim, kitabı da yıllar önce okudum. Bu kutulu özel basım, uçuk fiyat vs. olayının içine çok da sindiğini sanmıyorum Hakan Günday’ın.
Bu arada 18. yılın önemi nedir bilen var mı? Kitabı 18 yaşında yazmadı diye hatırlıyorum.

:rofl: katılıyorum. ( 20 karakter sınırını doldurma)

1 Beğeni