Yeni Kitap Haberleri

Bi önemi var mı bilmiyorum belki sadece fiyat arttırmak için bahane bulmuşlardır :joy::joy:

Katılıyorum size, sıkıntılı olduğumu ben de uzun süredir düşünüyorum. Ama yazdıklarımda daha çok sebep-sonuç ilişkisi kurmaya çalıştım ve dönüp baktığımda cidden sıkıntı olduğumu belli eden şeyin ne olduğunu göremedim? Bunun sebeplerini yazar mısınız? İlerde belki bu hatalarımı düzeltebilirim. Başka arkadaşlar da Hüseyin’e yazdığım cevapta bir deli gibi davrandığım yönlerimi bulup benimle paylaşırsa sevinirim.

1 Beğeni

Yıllardır bekliyorduk… Nihayet çıktı be!

11 Beğeni

Hayatta 3 şeye harcanan kağıda acıyorum;

Biri gazeteler, biri devlet dairelerinde harcanan kağıtlar, diğeride yabancı yayınevinin kitapları.

8 Beğeni

Benim de Yabancı’nın kitapları hiç ilgimi çekmiyor hiç de almadım ama bir okur kitlesi var. Bence eleştiri biraz ağır olmuş.

2 Beğeni

Keşke kapağın bir yerlerine kitabın kazanmış olduğu Hugo ve Nebula ödüllerini belirtir bir ibare koysalardı.
Ama öyle bir eser ki, bu ödülleri belirtmeden bile peynir ekmek gibi satılacaktır.

1 Beğeni

Yabancı Yayınları’ndan hiç kitap okumadım. Ama aranırsa okunacak üç beş kitap bulunur. Polisiye vs. Ve İthaki’yi tebrik ediyorum, böyle ergen kitaplarını bu yayınevinden çıkardığı için. Mesela Pegasus böyle yapmıyor. İyi kitapları da çöp ergen kitaplarını da Pegasus markası altında çıkarıyor. Sırası gelmişken söyleyeyim. Ben de ergen oldum, ergenlerle bir alıp veremediğim yok. Halihazırda kız kardeşim de ergen. Ama ben böyle beş para etmez, hormonlara seslenen, vıcık vıcık romantik , boş ,kof , çöp bir tane bile kitap okumadım. Keza kız kardeşim de okumadı, biraz ben yol gösterdim ama yolunu kendi buldu daha çok. Benim gibi. Demem o ki bu tip kitaplardan , hatta korku, fantastik ve bilimkurgu türünün sırf ergenlere hitap edecek diye ucuzlatılmasından tiksiniyorum.

3 Beğeni

Burda iş gelecekte bize düşüyor şuanda ise şimdi ki ebeveynlere düşüyor. Geleceğin ebeveyni olmayı düşleyen varsa çocuklarını sevgisiz ilgisiz bırakmasın ki, onlar da başka şeyler de onu aramasın. Bu kitapları okuyan kitle de tamamen bunu görüyorum ben başka sebepler de var ama en acı olanı bu.

2 Beğeni

Emre’nin dediğine katılıyorum ama ne yazık ki bu ulkede değişmeyecek şey seks ve din sattırır.

1 Beğeni

Prenses Bari kitabının yazarı Hwang Sok Yong’dan yeni bir kitap.

Tanıdık Şeyler yakında çıkıyor.

Tan%C4%B1d%C4%B1k%20%C5%9Eeyler

ÜRÜN AÇIKLAMASI

“Hwang Sok-yong, Asya’nın en güçlü sesi.”
? Kenzaburo Oe

Çiçek Adası’nda zorlu bir gün daha başlıyordu. Çöplükteki mahallenin sakinleri, ateşinçevresinde toplandılar. Üzerlerinde çöplerin içinden seçtikleri kıyafetler, boyunlarında bezden maskeleri; teneke kutulara koydukları yiyecekleri atıştırdılar.

Sonra kapkara bir bulut çöktü. Bu, bir sinek sürüsü değildi. Daha karanlık bir şeydi.

Tanıdık Şeyler, eşyaya meftun kentlilerin kullanıp attıklarından kendilerine yeni bir dünya kuranların olağanüstü hikâyesi. Kore edebiyatının büyük ismi Hwang Sok-yong’un kaleminden.

2 Beğeni

Yabancı Yayınları = Nixe hdhdndks. Örnekteki kitaplarını değil daha çok fantastik kitaplarını baz alarak konuşuyorum. Artemis, Dex gibi yayınevleriyle paralel işler yapıyorlar bence ve bu yayınevlerinde tek tük de olsa cidden ilgi çekici yurtdışında da dikkat çekmiş, övgüler almış kitaplar var ama Yabancı Yayınları’nın kitaplarını biraz incelediğinizde sanki okuyucuya kakalanmaya çalışılıyor gibi geliyor bana.:slightly_smiling_face:

Yabancı Yayınları İthaki’nin alt birimi diye biliyorum. Bana öyle geliyor ki basit kitapları buradan satıp gelirleriyle İthaki’nin güzel kitaplarına yol açıyorlar :joy::joy:

7 Beğeni

Aynen öyle ben de ergenim ve kesinlikle böyle saçmalıklara ayıracak zamanım ve param yok.

2 Beğeni

49

8 Beğeni

Evet. Genelde piyasaya hakim olan şirketler bu yöntemi uygular.

1 Beğeni

Aynen bende bunu duymuştum. Ve şimdi gördüm

bu ne tas bu ne hamam :joy::joy:

2 Beğeni

Bence Ephesus tek geçer o wattpad kitaplarıyla. :slight_smile:

4 Beğeni

İthaki’nin alt grubu olduğunu biliyorum dediğiniz gibiyse lafımı geri alıyorum agcfjkdks ama bana İthaki’nin Yabancı’nın gelirine değil de Yabancı’nın İthaki’nin gelirine ihtiyacı var gibi geliyor. :thinking:

Şu konuda sadece yeni kitap paylaşılıp çıkılsa keşke. bi bakıyorum konuya bi sürü cevap gelmiş. Diyorum kesin asimov, lem, pohl filan çıktı.

2 Beğeni

Aynen. İlk aklıma gelen “ ahaa asimov geldi” oluyor