Yeni Kitap Haberleri

Arkadaşlar, birbirimizle mesajlaşırken “boş yapıyorsun, antipatiksin, sorunlusun,” gibi ifadeler kullanmaktan kaçınalım lütfen. Burası bir forum ve herkes kendi fikirlerini belirtmekte (saygı ve forum kurallarına uyduğu sürece elbette) özgür. @AeroKnight-sama arkadaşımız da gayet düzgünce fikrini belirtmiş. Aynı fikirde olmayabilirsiniz, bundan daha doğal bir şey yok; her insanın kendi düşünceleri vardır. Ama dediğim gibi, karşımızdakini rencide etmekten kaçınalım.

Bence @Husey fiyat konusunda tepki göstermekte haklı ama üslubu yanlış. Sonuçta karşısındaki de bir insan, üstelik sadece sosyal medya sorumlusu, fiyat politikasıyla alakası olan biri değil. Daha kibar sorabilirdi. Serbest piyasa hakkında söylediklerinde de AeroKnight, Kenan_Ulusoy, Seli.nn ve Hephaestus’a katılıyorum. Dediklerinde yanlış bir şey yok.

Sizden ricam "Yeni Kitap Haberleri"ni bu tür tartışmalarla daha fazla meşgul etmeyip konuya dönmeniz. Tartışmak istediğiniz diğer konular için yeni başlık açabilirsiniz.

İyi forumlar.

16 Beğeni

Adı çıkmış 9’a inmez 8’e arkadaş ne derse hemen muhalefet olmaya ön yargılı bakmaya başladılar :slight_smile:

Her yayınevinin olmazsa olmazı Stefan Zweig serilerine bir yenisini de Martı Yayınları eklemiş. Ama en azından basit tasarımlar yerine özgün kapak çalışmaları yapmışlar.

2 Beğeni

Kartpostal gibi duruyor çok iyi olmuş!

1 Beğeni

Meşhur baskı için bandrol alınmış. Bakalım fiyatlandırma nasıl olacak :thinking:

4 Beğeni

Badrolden sonra tahmini bir süresi varmı çıkış tarihinin ve umarım uygun fiyata olurda satın alabiliriz inş.

1 Beğeni

Ben yüksek bir fiyat olmasını bekliyorum. Sonuçta hedeflenen elde edilen gelir ile bağışta bulunmak. En azından söyledikleri bu.

3 Beğeni

Bandrol alımı sonrasında maksimum 1 ay sürüyor sanırım. Açıkcası fiyatı bende merak ediyorum.

1 Beğeni

Kapak çizimleri Kayıp Rıhtım için de harika işlere imza atan (mesela bu, ve bu ya da bunun gibi) Ethem Onur Bilgiç’e aitmiş. Martı Yayınları’nı pek sevmiyorum, doğrusu çeviri konusunda da hiç güvenemiyorum ama kapak konusundaki tercihleri tam isabet olmuş.

4 Beğeni
6 Beğeni

Çevirmen
Alican Saygı Ortanca
Emre Aygün

Gözlerim yanlış mı görüyor?
Fiyat uygunmuş derken kitabın 120 sayfa olduğunu fark ettim :frowning:

Bu ikiliyi İthaki dışında görmek çok tuhaf :slight_smile:

2 Beğeni

İthaki soru hattında sorduğumda @irbis Watership Tepesi’nin Epsilon’dan çıkacağını söylemişti. Bakalım bu kitabın çevirmen kadrosunda da bu ikiliyi mi göreceğiz.

1 Beğeni
1 Beğeni

https://www.eganba.com/kitap/conan-robert-e-howard/9786052886717
Gece kitaplığından çıkmış. Daha önce bu yayınevinden okuyan, yayınevini bilen var mı? Çevirileri vesaire iyi midir acaba?

Empirium üçlemesi 2. kitap yoldaymış :slight_smile: Mayıs 2019 kadar :grin:

https://www.instagram.com/p/BrF-YWRgLXN/

2 Beğeni

Forumumuzun gediklilerinden @Berweuli de kitabı çıkan yazarlar arasına katılıyor :slight_smile:

Tebrik ederim. Okuru bol olsun.

16 Beğeni

Karekter isimleri hoşuma gitti. Hanımefendi ikinci yazar kayıprıhtımda denk geldiğim ve buda seri bir kitap. Ya tutmassa yinede devam edilecek mi acaba? Bence yazarlar direk seri kitap yazmaya başlamaları onları aşırı yıpratır gibi geliyor. Yinede hayırlı olsun.

1 Beğeni

@mit ben de bu haberi bekliyordum kulağınız benden gedikli aman delikliymiş :smiley: teşekkür ederim.

@Husey yıpratıcı olduğuna birinci elden şahit oldum. İyi temennileriniz için teşekkürler. Allah mahcup etmesin, başka da bir dileğim yok. Bu arada ikinci kitap da yazıyor efenim. :)) Beğenmeniz temennisiyle.

11 Beğeni